Cape Town & Kruger Safari Turu

69957381-africa-wallpapers.jpg
CAPE TOWN &
Kruger Safari
Tur Kodu:

CTKS8

Süresi

8 gün

Grup Sayısı:

10-24 kişi

Tarihler

TALEP ÜZERİNE YIL BOYU

Rehber

Lokal Safari rehberleri 

15 Kişi üzeri katılım durumunda 

Türk Tur Lideri gruba eşlik edecektir

Seyahat Şekli:

Uçak,  Şehir Transfer Araçları, 4x4 Safari Araçları

Konaklama

Safari Lodge ve Lüks Çadır Kampı, Şehir Oteli

Tura dahil
Hizmetler:

THY ile Istanbul – Cape Town & Johannesburg – Istanbul uçuşları, Cape Town – Kruger MP ara uçuşu, Ümit Burnu turu, Masa Dağı ve Şehir Turu, tüm transferler, programdaki yer alan yemekler, tüm Safariler, tüm milli park girişleri, seyahat sağlık sigortası, havalimanı vergileri, İngilizce konuşan Safari rehberi/Şoför.

Gezilecek
bölgeler:

Cape Town
Cape Yarımadası
Kruger Milli Park Bölgesi
Johannesburg

Ekstra Aktiviteler

Üzüm Bağları & Şarap Tadım Turu (Tam Gün)

Cape Town Kültür Turu (Tam Gün)

Robben Adası & Kültür Turu (Tam Gün)

Beyaz Köpek balıklarıyla Dalış Turu (Tam Gün)

Oteller

Kapama River Lodge Outdoor Deck
Kapama River Lodge Outdoor Deck

Describe your image

press to zoom
Hyde Hotel Pool
Hyde Hotel Pool

press to zoom
Kambaku Safari Lodge Boma Dinner
Kambaku Safari Lodge Boma Dinner

Describe your image

press to zoom
Kapama River Lodge Outdoor Deck
Kapama River Lodge Outdoor Deck

Describe your image

press to zoom
1/16

İki Kişilik Odada Kişi Başı Yetişkin 

$2.790

İki kişilik Odada Tek Konaklama Farkı 

390 USD

2 Yetişkin ile kalan Çocuk Misafir

(2-11 yaş)

Lütfen Fiyat Sorunuz

Ayrı odada kalan Çocuk Misafir

(2-11 yaş)

Lütfen Fiyat Sorunuz

 Sorularınız için lütfen bize yazın 

Teşekkürler! Gönderildi

Turumuz Hakkında...

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en önemli 2 şehri Cape Town ve Johannesburg’u gezebileceğiniz bu turumuzda, ülkenin en turistik şehri Cape Town’da 4 gün geçiriyor, şehrin tüm doğal ve kültürel güzelliklerine tanıklık ediyorsunuz. Seyahatinizin macera dolu kısmı için ara uçuş ile dünyaca ünlü Kruger Milli Parkına geçiyor, 2 gün Afrika’nın vahşi yaşamına karışıyorsunuz. Son olarak Johannesburg üzerinden İstanbul’a dönmeden önce bu şehri keşfediyorsunuz.

Görülebilecek Hayvanlar

Aslan, Fil, Bufalo, Öküz Başlı Antilop (Gnu), Leopar, Çita, Zebra, Ceylan (Gazel), Eland, Zürafa, Sırtlan, Çakal ve Gergedan.

Konaklama & Oteller

4* -5* Şehir Oteli, 5* Safari Lodge ve Lüks Çadır Kampı

Türk Havayolları ile 8 Gün Cape Town & Kruger Safari Turu  $2.790'dan başlayan fiyatlarla...

1. GÜN  ISTANBUL - CAPE TOWN

Tarifeli uçağınızın kalkış saatine bağlı olarak gece yarısından hemen önce Atatürk Havalimanı Dış Hatlar kontuarında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerinizin ardından gece yarısından sonra Cape Town'a hareket ediyorsunuz. Geceleme Uçakta.

2. GÜN  CAPE TOWN

Cape Town Uluslararası Havalimanına varışınızın ardından otelinize transferiniz gerçekleştiriliyor.

Otelinize girişinizi yapıp biraz dinlendikten sonra öğleden sonra yarım günlük şehir turunuz için otelinizin resepsiyonunda buluşuyorsunuz.

Otelden ayrılarak ünlü Masa Dağı’na (Table Mountain) doğru yola çıkıyoruz. Zirveye doğru çıktıkça manzaranın keyfini çıkarıyorsunuz. (Teleferik çalışmazsa veya hava şartları elverişli olmazsa Signal Hill tepesine çıkarak Masa Dağı ve şehir manzarasına tanık oluyorsunuz. İnişe geçtikten sonra Clifton ve Sea Point üzerinden manzaralı sahil yolundan şehir merkezine Green Market Square’e hareket ediyorsunuz. Company Garden’da kısa bir yürüyüşün ardından Parlamento ve belediye binalarının olduğu şehir merkezini geziyorsunuz.
Mimarisi 200 yıl önceki haliyle korunan Cape Town ve “Mother City” Cape Town gezinizden sonra otele dönüyorsunuz

Konaklamanız oda-kahvaltı bazında The Hyde Hotel'de olacaktır.


3. GÜN  CAPE TOWN

Bugün, Cape Town’u ziyaret edenlerin kaçırmaması gereken bir aktivite olan tam gün Cape Point turumuza katılıyorsunuz.

Cape Point’e yapacağınız Atlantik okyanusu kıyısındaki manzaralı yolculuğunuzda Clifton ve Camp körfezlerinin beyaz kumsallarına ve masmavi denizine tanık olacaksınız. Yol boyunca bir yanda heybetli Apostles tepelerini, diğer yandan denize kadar dik olarak inen yar ve kaya oluşumlarını görebileceksiniz. Cape yarımadası sahilinin bu nefes kesen manzaraları ve bio çeşitliliği karşısında etkilenmemeniz mümkün değil…
Daha sonra eski bir balıkçı kasabası olan Hout Bay’a ulaşıyorsunuz.. Dilerseniz fokların bulunduğu adayı gezebilir (ekstra) veya rıhtımda yer alan hediyelik eşya mağazalarında vaktinizi geçirebilirsiniz.
Sonrasında, fotoğraf severler için inanılmaz bir manzara sunan Chapman tepesini ve Ümit Burnu Milli Parkını ziyaret ediyorsunuz. Bu milli park, birçok endemik bitki ve hayvan türüne de ev sahipliği yapar.. Sadece Güney Afrika'ya özgü karakteristik bitki örtüsü “fynbos”un yanında pek çok geyik ve kuş türü, Cape dağ zebrası ve babunu da yine burada görebilirsiniz. Yine deniz fenerine kadar yürüyebilir (veya ekstra olarak feniküleri kullanabilir) ve Cape Burnu’nda Atlantik ve Hint Okyanuslarının buluşmasına tanıklık edebilirsiniz. Sonrasında False körfezinin muhteşem manzarası eşliğinde öğle yemeğinizi alıyorsunuz. Güney Afrika’nın ünlü penguenlerini görmek üzere Boulders sahiline gidiyor ardından Simonstown’daki ünlü deniz üssünü ziyaret ediyorsunuz.. Cape yarımadasının tüm güzelliklerine tanıklık ettiğinizin günün sonunda, güneşin Masa Dağı üzerinden batışını da izleyerek otelinize dönüyorsunuz.

Konaklamanız oda-kahvaltı bazında The Hyde Hotel'de olacaktır.

 

4. GÜN: CAPE TOWN

Kahvaltınızı otelinizde alıyorsunuz.. Bugün seçim yapabileceğiniz ekstra turları alarak gününüzü geçirebilirsiniz. Turların detaylı açıklamalarını "Ekstra Aktiviteler" sekmesinde görebilirsiniz.

  • Üzüm Bağları & Şarap Tadım Turu (Tam Gün)

  • Cape Town Kültür Turu (Tam Gün)

  • Robben Adası & Kültür Turu (Tam Gün)

  • Beyaz Köpek balıklarıyla Dalış Turu (Tam Gün)

Konaklamanız oda-kahvaltı bazında The Hyde Hotel'de olacaktır.

5. GÜN CAPE TOWN - HOEDSPRUIT - KRUGER MİLLİ PARKI

Kahvaltı sonrasında otelinizden çıkışınızı yaparak Hoedspruit’e (Kruger Milli Parkı) gitmek üzere Cape Town havalimanına transferiniz gerçekleştiriliyor.

 

Faydalı hatırlatma:
Bugün şehir hayatından Afrika bozkırlarına gidileceği için giyim kuşamınızı rahat edebileceğiniz kıyafet ve ayakkabılardan oluşturmanızı öneririz.

 

Hoedspruit’e varışınızı takiben safari yapacağınız özel koruma alanına transferiniz gerçekleştiriliyor. Otelinize girişinizi tamamlıyor ve öğleden sonra Kruger Milli Parkında yapacağınız ilk safari öncesinde otelinizde dinleniyorsunuz. Safariler açık safari araçları ile deneyimli vahşi yaşam rehberleri eşliğinde yapılmaktadır. Safariden dönüyor ve odalarınıza çekilerek akşam yemeği için hazırlığınızı yapıyorsunuz..

Konaklama tam pansiyon bazında Kapama River Lodge / Kambaku Safari Lodge'da olacaktır.
 

6. GÜN:  KRUGER MİLLİ PARKI

Sabah uyandırma servisi ile gününüz başlıyor ve kahve/çay ve kuru pasta servisinden sonra ilk sabah safarinize çıkıyorsunuz.. Afrika’nın tüm büyük kedileri ve diğer yırtıcıları çoğunlukla gece avlandıkları için, sabah safarileri birçok yırtıcı hayvanı av üzerinde görmek için ideal zamandır. Safariniz deneyimli vahşi yaşam rehberleri eşliğinde yapılacak ve yaklaşık 3 saat sürecektir. Safari sonrasında otele dönüyor ve kahvaltınızı alıyorsunuz.
Öğlene kadar serbest zaman.. Otelinizde dinlenebilir veya havuzdan faydalanabilirsiniz. Öğle yemeğinizi otelinizde alıyor ve kısa bir dinlenmenin ardından öğleden sonra yapacağınız safari için hazırlanıyorsunuz. Kahve/çay servisi sonrasında safariye çıkıyor ve gün batımına kadar Afrika savanalarında vahşi yaşama tanıklık ediyorsunuz. Gün batımında otelinize dönüyor ve akşam yemeğine kadar otelinizin lobisinde veya odalarınızda dinleniyorsunuz.

Konaklama tam pansiyon bazında Kapama River Lodge / Kambaku Safari Lodge'da olacaktır.

7. GÜN:  KRUGER MİLLİ PARKI - HOEDSPRUIT - JOHANNESBURG - İSTANBUL

Sabah uyandırma servisi ile gününüz başlıyor ve kahve/çay ve kuru pasta servisinden sonra ilk sabah safarinize çıkıyorsunuz.. Afrika’nın tüm büyük kedileri ve diğer yırtıcıları çoğunlukla gece avlandıkları için, sabah safarileri birçok yırtıcı hayvanı av üzerinde görmek için ideal zamandır. Safariniz deneyimli vahşi yaşam rehberleri eşliğinde yapılacak ve yaklaşık 3 saat sürecektir. Safari sonrasında otele dönüyor ve kahvaltınızı alıyorsunuz.

Kahvaltınız sonrasında otelinizden ayrılıyor ve Johannesburg uçağınız için Hoedspruit havalimanına transferiniz gerçekleştiriliyor. Johannesburg’a varışınızın ardından İstanbul uçuşunuz için dış hatlar terminalinde check-in işlemlerinizi tamamlıyorsunuz. Check-in işlemlerinizin ardından uçağa geçiyorsunuz. Geceleme uçakta...

8. GÜN:  ISTANBUL

Yaklaşık 11 saat sürecek uçuşun ardından sabah İstanbul’a varıyorsunuz. Hoş geldiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

-SAĞLIK
Türkiye'den çıkışlı direkt uçuşla Cape Town veya Johannesburg'a ulaşılması durumunda Sarı Humma Aşısı zorunlu değildir. Bununla birlikte yanınıza sıtma hapı ve sinek kovucu sprey bulundurmanızda fayda var. Tüm konaklamalarda odalarda kullanımınız için kapalı şişe suyu bulunmaktadır.

- SEYAHAT ZAMANLAMASI

Güney Afrika Cumhuriyeti'ne yılın 12 ayı gidilebilir. Türkiye'de yaz mevsimi yaşanırken, Güney yarım kürede olan G. Afrika Cumhuriyeti'nde kış mevsimi yaşanmaktadır. Türkiye'de yaz iken ise G. Afrika'da kış yaşanır. Kış mevsimi (Temmuz, Ağustos & Eylül) sert geçmemekle birlikte, yaz mevsiminde (Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan & Mayıs) bölgeyi etmek tercih edilebilir. Ancak,  G.Afrika'da yaz aylarındaki yoğunluk sebebiyle seyahat planlamanızı en erken 3 ay önceden yapmanızı tavsiye ederiz.  

- VİZE BİLGİLERİ

Güney Afrika Cumhuriyeti, Türk Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. 6 aylık geçerli pasaportunuz olması durumunda ülkeye kolayca giriş yapabilirsiniz.

- UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul - Cape Town uçuşu THY ile 11 saat 5 dakika sürmektedir. Johannesburg - İstanbul uçuşu THY ile 9 saat 50 dakika sürmektedir.

 - PARA BİRİMİ

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde para birimi Güney Afrika Randı'dır. Yanınıza USD veya EUR aldığınız takdirde kolayca değiştirebilirsiniz.

- SAAT DİLİMİ

Türkiye ile Güney Afrika Cumhuriyeti arasında saat farkı bulunmamaktadır.

- CEP TELEFONU KULLANIMI

Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınız rahatlıkla kullanılmaktadır. Safari sırasında ise bazı bölgelerde şebeke sorunu olabilmektedir. 

- ELEKTRİK

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde elektrik akımı 220 volttur. Prizler üç adet yuvarlak uçtan (TİP M) oluşur. Seyahatiniz öncesinde mutlaka adaptörünüzü almanızı öneririz, otellerde temini oldukça zor olmaktadır.

- SEYAHAT SIRASINDA KIYAFET SEÇİMİ VE GEREKLİ OLABİLECEK EŞYALAR

Gün içerisinde tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont/polar alınması önerilir. Safariler sırasında genellikle uzun kollu, ince pamuklu gömlek ve ince pantolon giyebilirsiniz.  Renk seçiminizde, haki, yeşil veya kahverengi, fazla cebe sahip giysileri tercih edebilirsiniz. Bunlarla birlikte yanınıza şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, sinek kovucu, fotoğraf makinesi, dürbün, video kamera ve bunların şarj aletleri, yedek hafıza kartları,  220 Volta uygun priz adaptörü (yuvarlak 3 uçlu), Bilgilendirici kitaplar (Lonely Planet-East Africa vs.) almanızı öneririz.

- YEMEK KÜLTÜRÜ

Seyahatiniz sırasında ve konaklama yapılan yerlerdeki restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağına yer vermektedir. Menülerde; kuzu, dana ve tavuk eti yoğunlukla kullanılmaktadır. Ayrıca Hint mutfağından da yemeklere yer verilmektedir. Yemeklerden sonra mutlaka meyve ve kahve sunulmaktadır. 

- ALIŞVERİŞ

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ağaç işi oyma hediyelikler de çokça bulunmaktadır.