top of page

Bayramda Cape Town & Kruger Safari Turu

69957381-africa-wallpapers.jpg

Turumuz Hakkında...

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en önemli 2 şehri Cape Town ve Johannesburg’u gezebileceğiniz bu turumuzda, ülkenin en turistik şehri Cape Town’da 4 gün geçiriyor, şehrin tüm doğal ve kültürel güzelliklerine tanıklık ediyoruz. Seyahatimizin macera dolu kısmı için ara uçuş ile dünyaca ünlü Kruger Milli Parkına geçiyor, 2 gün Afrika’nın vahşi yaşamına karışıyoruz. Unutulmaz safari anılarımızla Johannesburg üzerinden İstanbul’a dönüyoruz.

Görülebilecek Hayvanlar

Aslan, Fil, Buffalo, Leopar, Çita, Hipopotam, Timsah, Zebra, Öküz Başlı Antilop, Ceylan, Topi, Eland, Zürafa ve Gergedan.

Konaklama & Oteller

5 * Safari Otelleri, 4* - 5* Safari Lodge & Lüks Çadır Kamp

Bayramda Türk Havayolları ile 8 Gün
Cape Town & Kruger Safari Turu  $2.870

CAPE TOWN &
Kruger Safari
Tur Kodu:

CTKS8-RB22

Süresi

8 gün

Grup Sayısı:

6-24 kişi

Tarihler

1 - 8 MAYIS 2022

Rehber

Lokal Safari rehberleri 

12 Kişi üzeri katılım durumunda 

Türk Tur Lideri gruba eşlik edecektir

Seyahat Şekli:

Uçak,  Şehir Transfer Araçları, 4x4 Safari Araçları

Konaklama

Safari Lodge ve Lüks Çadır Kampı, Şehir Oteli

Tura dahil
Hizmetler:

THY ile Istanbul – Cape Town & Johannesburg – Istanbul uçuşları, Cape Town – Kruger MP ara uçuşu, Ümit Burnu turu, Masa Dağı ve Şehir Turu, tüm transferler, programdaki yer alan yemekler, tüm Safariler, tüm milli park girişleri, seyahat sağlık sigortası, havalimanı vergileri, İngilizce konuşan Safari rehberi/Şoför.

Gezilecek
bölgeler:

Cape Town
Cape Yarımadası
Kruger Milli Park Bölgesi
Johannesburg

Ekstra Aktiviteler

Üzüm Bağları & Şarap Tadım Turu (Tam Gün)

Cape Town Kültür Turu (Tam Gün)

Robben Adası & Kültür Turu (Tam Gün)

Beyaz Köpek balıklarıyla Dalış Turu (Tam Gün)

Oteller

İki Kişilik Odada Kişi Başı Yetişkin 

$2.870

İki kişilik Odada Tek Konaklama Farkı 

600 USD

2 Yetişkin ile kalan Çocuk Misafir

(2-11 yaş)

$2.450

Ayrı odada kalan Çocuk Misafir

(2-11 yaş)

Lütfen Fiyat Sorunuz

 Sorularınız için lütfen bize yazın 

Teşekkürler! Gönderildi

1. GÜN  ISTANBUL - CAPE TOWN    01.05.2022

Tarifeli uçağımızın kalkış saatine bağlı olarak gece yarısından hemen önce 23:30'da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar kontuarında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerimizin ardından gece yarısından sonra (02.05.2022) 01:50'de Cape Town'a hareket ediyoruz. Geceleme Uçakta.

2. GÜN  CAPE TOWN    02.05.2022

11:45'de Cape Town Uluslararası Havalimanına varışımızın ardından otelimize transferimiz gerçekleştiriliyor. Otelimize girişimizi yapıp biraz dinlendikten sonra öğleden sonra yarım günlük şehir turumuz için otel resepsiyonunda buluşuyoruz.

Otelden ayrılarak ünlü Masa Dağı’na (Table Mountain) doğru yola çıkıyoruz. Zirveye doğru çıktıkça manzaranın keyfini çıkarıyoruz. (Teleferik çalışmazsa veya hava şartları elverişli olmazsa Signal Hill tepesine çıkarak Masa Dağı ve şehir manzarasına tanık oluyoruz. İnişe geçtikten sonra Clifton ve Sea Point üzerinden manzaralı sahil yolundan şehir merkezine Green Market Square’e hareket ediyoruz. Company Garden’da kısa bir yürüyüşün ardından Parlamento ve belediye binalarının olduğu şehir merkezini geziyoruz. Mimarisi 200 yıl önceki haliyle korunan Cape Town ve “Mother City” Cape Town gezimizden sonra otele dönüyoruz
Konaklamamız oda-kahvaltı bazında The Commodore Hotel'de olacaktır.


3. GÜN  CAPE TOWN    03.05.2022

Bugün, Cape Town’u ziyaret edenlerin kaçırmaması gereken bir aktivite olan tam gün Cape Point turumuza gerçekleştiriyoruz.

Cape Point’e yapacağımız Atlantik okyanusu kıyısındaki manzaralı yolculuğumuzda Clifton ve Camp körfezlerinin beyaz kumsallarına ve masmavi denizine tanık olacağız. Yol boyunca bir yanda heybetli Apostles tepelerini, diğer yandan denize kadar dik olarak inen yar ve kaya oluşumlarını görüyoruz. Cape yarımadası sahilinin bu nefes kesen manzaraları ve biyo çeşitliliği karşısında etkilenmemeniz mümkün değil…
Daha sonra eski bir balıkçı kasabası olan Hout Bay’a ulaşıyoruz.. Dilerseniz fokların bulunduğu adayı gezebilir (ekstra) veya rıhtımda yer alan hediyelik eşya mağazalarında vaktinizi geçirebilirsiniz.
Sonrasında, fotoğraf severler için inanılmaz bir manzara sunan Chapman tepesini ve Ümit Burnu Milli Parkını ziyaret ediyoruz. Bu milli park, birçok endemik bitki ve hayvan türüne de ev sahipliği yapar.

Sadece Güney Afrika'ya özgü karakteristik bitki örtüsü “fynbos”un yanında pek çok geyik ve kuş türü, Cape dağ zebrası ve babunu da yine burada görme şansımız var. Yine deniz fenerine kadar yürüyebilir (veya ekstra olarak feniküleri kullanabilir) ve Cape Burnu’nda Atlantik ve Hint Okyanuslarının buluşmasına tanıklık edebilirsiniz. Sonrasında False körfezinin muhteşem manzarası eşliğinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Güney Afrika’nın ünlü penguenlerini görmek üzere Boulders sahiline gidiyor ardından Simonstown’daki ünlü deniz üssünü ziyaret ediyoruz.. Cape yarımadasının tüm güzelliklerine tanıklık ettiğimiz günün sonunda, güneşin Masa Dağı üzerinden batışını da izleyerek otelimize dönüyoruz.

Konaklamamız oda-kahvaltı bazında The Commodore Hotel'de olacaktır.

 

4. GÜN: CAPE TOWN    04.05.2022

Kahvaltımızı otelimizde alıyoruz.. Bugün seçim yapabileceğiniz ekstra turları alarak gününüzü geçirebilirsiniz.

  • Üzüm Bağları & Şarap Tadım Turu (Tam Gün)

  • Cape Town Kültür Turu (Tam Gün)

  • Robben Adası & Kültür Turu (Tam Gün)

  • Beyaz Köpek balıklarıyla Dalış Turu (Tam Gün)

Konaklamamız oda-kahvaltı bazında The Commodore Hotel'de olacaktır.

5. GÜN CAPE TOWN - HOEDSPRUIT - KRUGER MİLLİ PARKI    05.05.2022

Kahvaltı sonrasında otelimizden çıkışımızı yaparak Hoedspruit’e (Kruger Milli Parkı) gitmek üzere Cape Town havalimanına transferimiz gerçekleştiriliyor.

 

Faydalı hatırlatma:
Bugün şehir hayatından Afrika bozkırlarına gidileceği için giyim kuşamınızı rahat edebileceğiniz kıyafet ve ayakkabılardan oluşturmanızı öneririz.

 

Hoedspruit’e varışımızı takiben safari yapacağımız özel koruma alanına transferimiz gerçekleştiriliyor. Otele girişimizi tamamlıyor ve öğleden sonra Kruger Milli Parkında yapacağımız ilk safari öncesinde otelimizde dinleniyoruz. Safarilerimiz, açık safari araçlarında, deneyimli safari rehberleri eşliğinde yapılmaktadır. Safariden dönüyor ve odalarımıza çekilerek akşam yemeği için hazırlığımızı tamamlıyoruz.

Konaklamamız tam pansiyon bazında Kapama River Lodge'da olacaktır.
 

6. GÜN:  KRUGER MİLLİ PARKI     06.05.2022

Sabah uyandırma servisi ile günümüz başlıyor ve kahve/çay ve kuru pasta servisinden sonra ilk sabah safarimize çıkıyoruz.. Afrika’nın tüm büyük kedileri ve diğer yırtıcıları çoğunlukla gece avlandıkları için, sabah safarileri birçok yırtıcı hayvanı av üzerinde görmek için ideal zamandır. Safarimiz deneyimli safari rehberlerimiz eşliğinde  yaklaşık 3 saat sürecektir. Safari sonrasında otele dönüyor ve kahvaltımızı alıyoruz.
Öğlene kadar serbest zaman.. Otelinizde dinlenebilir veya havuzdan faydalanabilirsiniz. Öğle yemeğimizi  alıyor ve kısa bir dinlenmenin ardından öğleden sonra yapacağımız safari için hazırlanıyoruz. Kahve/çay servisi sonrasında safariye çıkıyor ve gün batımına kadar Afrika savanalarında vahşi yaşama tanıklık ediyoruz. Gün batımında otelimize dönüyor ve akşam yemeğine kadar otel lobisinde veya odalarımızda dinleniyoruz.

Konaklamamız tam pansiyon bazında Kapama River Lodge'da olacaktır.

7. GÜN:  KRUGER MİLLİ PARKI - HOEDSPRUIT - JOHANNESBURG - İSTANBUL    07.05.2022

Sabah uyandırma servisi ile günümüz başlıyor ve kahve/çay ve kuru pasta servisinden sonra ilk sabah safarimize çıkıyoruz.. Afrika’nın tüm büyük kedileri ve diğer yırtıcıları çoğunlukla gece avlandıkları için, sabah safarileri birçok yırtıcı hayvanı av üzerinde görmek için ideal zamandır. Safariniz deneyimli safari rehberleri eşliğinde yaklaşık 3 saat sürecektir. Safari sonrasında otele dönüyor ve kahvaltımızı alıyoruz.

Kahvaltımız sonrasında otelimizden ayrılıyor ve Johannesburg uçağımız için Hoedspruit havalimanına transferimiz gerçekleştiriliyor. Johannesburg’a varışımızın ardından 18:10'daki İstanbul uçuşumuz için dış hatlar terminalinde check-in işlemlerinizi tamamlıyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından uçağa geçiyoruz. Geceleme uçakta...

8. GÜN:  ISTANBUL    08.05.2022

Yaklaşık 11 saat sürecek uçuşun ardından sabah 04:50'de İstanbul’a varıyorsunuz. Hoş geldiniz.

Yolculuk boyunca biriktirdiğimiz Afrika anılarımızla bir daha görüşene dek vedalaşıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

-SAĞLIK
Türkiye'den çıkışlı direkt uçuşla Cape Town veya Johannesburg'a ulaşılması durumunda Sarı Humma Aşısı zorunlu değildir. Bununla birlikte yanınıza sıtma hapı ve sinek kovucu sprey bulundurmanızda fayda var. Tüm konaklamalarda odalarda kullanımınız için kapalı şişe suyu bulunmaktadır.

- SEYAHAT ZAMANLAMASI

Güney Afrika Cumhuriyeti'ne yılın 12 ayı gidilebilir. Türkiye'de yaz mevsimi yaşanırken, Güney yarım kürede olan G. Afrika Cumhuriyeti'nde kış mevsimi yaşanmaktadır. Türkiye'de yaz iken ise G. Afrika'da kış yaşanır. Kış mevsimi (Temmuz, Ağustos & Eylül) sert geçmemekle birlikte, yaz mevsiminde (Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan & Mayıs) bölgeyi etmek tercih edilebilir. Ancak,  G.Afrika'da yaz aylarındaki yoğunluk sebebiyle seyahat planlamanızı en erken 3 ay önceden yapmanızı tavsiye ederiz.  

- VİZE BİLGİLERİ

Güney Afrika Cumhuriyeti, Türk Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. 6 aylık geçerli pasaportunuz olması durumunda ülkeye kolayca giriş yapabilirsiniz.

- UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul - Cape Town uçuşu THY ile 11 saat 5 dakika sürmektedir. Johannesburg - İstanbul uçuşu THY ile 9 saat 50 dakika sürmektedir.

 - PARA BİRİMİ

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde para birimi Güney Afrika Randı'dır. Yanınıza USD veya EUR aldığınız takdirde kolayca değiştirebilirsiniz.

- SAAT DİLİMİ

Türkiye ile Güney Afrika Cumhuriyeti arasında saat farkı bulunmamaktadır.

- CEP TELEFONU KULLANIMI

Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınız rahatlıkla kullanılmaktadır. Safari sırasında ise bazı bölgelerde şebeke sorunu olabilmektedir. 

- ELEKTRİK

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde elektrik akımı 220 volttur. Prizler üç adet yuvarlak uçtan (TİP M) oluşur. Seyahatiniz öncesinde mutlaka adaptörünüzü almanızı öneririz, otellerde temini oldukça zor olmaktadır.

- SEYAHAT SIRASINDA KIYAFET SEÇİMİ VE GEREKLİ OLABİLECEK EŞYALAR

Gün içerisinde tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont/polar alınması önerilir. Safariler sırasında genellikle uzun kollu, ince pamuklu gömlek ve ince pantolon giyebilirsiniz.  Renk seçiminizde, haki, yeşil veya kahverengi, fazla cebe sahip giysileri tercih edebilirsiniz. Bunlarla birlikte yanınıza şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, sinek kovucu, fotoğraf makinesi, dürbün, video kamera ve bunların şarj aletleri, yedek hafıza kartları,  220 Volta uygun priz adaptörü (yuvarlak 3 uçlu), Bilgilendirici kitaplar (Lonely Planet-East Africa vs.) almanızı öneririz.

- YEMEK KÜLTÜRÜ

Seyahatiniz sırasında ve konaklama yapılan yerlerdeki restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağına yer vermektedir. Menülerde; kuzu, dana ve tavuk eti yoğunlukla kullanılmaktadır. Ayrıca Hint mutfağından da yemeklere yer verilmektedir. Yemeklerden sonra mutlaka meyve ve kahve sunulmaktadır. 

- ALIŞVERİŞ

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ağaç işi oyma hediyelikler de çokça bulunmaktadır.

bottom of page