top of page

Cape Town & Pilanesberg Safari 

69957381-africa-wallpapers.jpg
CAPE TOWN &
Pilanesberg Safari
Tur Kodu:

CTPLS8

Süresi

8 gün

Grup Sayısı:

8-24 kişi

Tarihler

Talep Üzerine Yıl Boyu

Rehber

Lokal Safari rehberleri

15 Kişi üzeri katılım durumunda 

Türk Tur Lideri gruba eşlik edecektir.

Seyahat Şekli:

Uçak,  Şehir Transfer Araçları, 4x4 Safari Araçları

Konaklama

Safari Lodge ve Lüks Çadır Kampı, Şehir Oteli

Tura dahil
Hizmetler:

Safari Lodge ve Lüks Çadır Kampı, Şehir Oteli

Gezilecek
bölgeler:

Cape Town

Cape Yarımadası

Pilanesberg  Milli Park Bölgesi

Johannesburg

Ekstra Aktiviteler

Üzüm Bağları & Şarap Tadım Turu (Tam Gün)

Cape Town Kültür Turu (Tam Gün)

Robben Adası & Kültür Turu (Tam Gün)

Beyaz Köpek balıklarıyla Dalış Turu (Tam Gün)

Oteller

Kwa Maritane Double Room1
Kwa Maritane Double Room1

Describe your image

press to zoom
Kwa Maritane Double Room
Kwa Maritane Double Room

Describe your image

press to zoom
Davince Hotel
Davince Hotel

press to zoom
Kwa Maritane Double Room1
Kwa Maritane Double Room1

Describe your image

press to zoom
1/14

İki Kişilik Odada Kişi Başı Yetişkin 

$2.190'dan itibaren

İki kişilik Odada Tek Konaklama Farkı 

490 USD

2 Yetişkin ile kalan Çocuk Misafir

(2-11 yaş)

$1.420'dan itibaren

Ayrı odada kalan Çocuk Misafir

(2-11 yaş)

$1.650'dan itibaren

 Sorularınız için lütfen bize yazın 

Teşekkürler! Gönderildi

Turumuz Hakkında...

Güney Afrika Cumhuriyetinin en önemli 2 şehri olan Cape Town ve Johannesburg’u gezebileceğiniz bu kompakt turumuzda, ülkenin en turistik şehri Cape Town’da 4 gün geçiriyor ve  şehrin tüm doğal ve kültürel güzelliklerine tanıklık ediyorsunuz. Aslan Parkında aslanları yakından görüyor ve hatta yavru aslanları sevebiliyorsunuz. Pilanesberg’de 2  gün safari yapıyor ve vahşi yaşama tanık oluyorsunuz. Son olarak Johannesburg üzerinden İstanbul’a dönmeden önce bu şehri keşfediyorsunuz.

Görülebilecek Hayvanlar

Aslan, Fil, Buffalo, Leopar, Çita, Hipopotam, Timsah, Zebra, Öküz Başlı Antilop, Ceylan, Topi, Eland, Zürafa ve Gergedan.

Konaklama & Oteller

5 * Safari Otelleri, 4* - 5* Safari Lodge & Lüks Çadır Kamp

Türk Havayolları ile 8 Gün Cape Town & Pilanesberg Safari Turu $2.190'dan Başlayan Fiyatlarla...

1. GÜN:  ISTANBUL - CAPE TOWN

Tarifeli uçağınızın kalkış saatine bağlı olarak gece yarısından hemen önce İstanbul Havalimanı Dış Hatlar kontuarında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerinizin ardından gece yarısından sonra Cape Town'a hareket ediyorsunuz. Geceleme Uçakta.

2. GÜN:  CAPE TOWN

Cape Town Uluslararası Havalimanına varışınızın ardından otelinize transferiniz gerçekleştiriliyor.

Otelinize girişinizi yapıp biraz dinlendikten sonra öğleden sonra yarım günlük şehir turunuz için otelinizin resepsiyonunda buluşuyorsunuz.

Otelden ayrılarak ünlü Masa Dağı’na (Table Mountain) doğru yola çıkıyoruz. Zirveye doğru çıktıkça manzaranın keyfini çıkarıyorsunuz. (Teleferik çalışmazsa veya hava şartları elverişli olmazsa Signal Hill tepesine çıkarak Masa Dağı ve şehir manzarasına tanık oluyorsunuz. İnişe geçtikten sonra Clifton ve Sea Point üzerinden manzaralı sahil yolundan şehir merkezine Green Market Square’e hareket ediyorsunuz. Company Garden’da kısa bir yürüyüşün ardından Parlamento ve belediye binalarının olduğu şehir merkezini geziyorsunuz.
Mimarisi 200 yıl önceki haliyle korunan Cape Town ve “Mother City” Cape Town gezinizden sonra otele dönüyorsunuz

Konaklamanız oda-kahvaltı bazında The Hyde Hotel'de olacaktır.


3. GÜN:  CAPE TOWN

Bugün, Cape Town’u ziyaret edenlerin kaçırmaması gereken bir aktivite olan tam gün Cape Point turumuza katılıyorsunuz.

Cape Point’e yapacağınız Atlantik okyanusu kıyısındaki manzaralı yolculuğunuzda Clifton ve Camp körfezlerinin beyaz kumsallarına ve masmavi denizine tanık olacaksınız. Yol boyunca bir yanda heybetli Apostles tepelerini, diğer yandan denize kadar dik olarak inen yar ve kaya oluşumlarını görebileceksiniz. Cape yarımadası sahilinin bu nefes kesen manzaraları ve bio çeşitliliği karşısında etkilenmemeniz mümkün değil…
Daha sonra eski bir balıkçı kasabası olan Hout Bay’a ulaşıyorsunuz.. Dilerseniz fokların bulunduğu adayı gezebilir (ekstra) veya rıhtımda yer alan hediyelik eşya mağazalarında vaktinizi geçirebilirsiniz.
Sonrasında, fotoğraf severler için inanılmaz bir manzara sunan Chapman tepesini ve Ümit Burnu Milli Parkını ziyaret ediyorsunuz. Bu milli park, birçok endemik bitki ve hayvan türüne de ev sahipliği yapar.. Sadece Güney Afrika'ya özgü karakteristik bitki örtüsü “fynbos”un yanında pek çok geyik ve kuş türü, Cape dağ zebrası ve babunu da yine burada görebilirsiniz. Yine deniz fenerine kadar yürüyebilir (veya ekstra olarak feniküleri kullanabilir) ve Cape Burnu’nda Atlantik ve Hint Okyanuslarının buluşmasına tanıklık edebilirsiniz. Sonrasında False körfezinin muhteşem manzarası eşliğinde öğle yemeğinizi alıyorsunuz. Güney Afrika’nın ünlü penguenlerini görmek üzere Boulders sahiline gidiyor ardından Simonstown’daki ünlü deniz üssünü ziyaret ediyorsunuz.. Cape yarımadasının tüm güzelliklerine tanıklık ettiğinizin günün sonunda, güneşin Masa Dağı üzerinden batışını da izleyerek otelinize dönüyorsunuz.

Konaklamanız oda-kahvaltı bazında The Hyde Hotel'de olacaktır.

4. GÜN:  CAPE TOWN

Kahvaltınızı otelinizde alıyorsunuz.. Bugün seçim yapabileceğiniz ekstra turları alarak gününüzü geçirebilirsiniz. Turların detaylı açıklamalarını "Ekstra Aktiviteler" sekmesinde görebilirsiniz.
 

  • Üzüm Bağları & Şarap Tadım Turu (Tam Gün)

  • Cape Town Kültür Turu (Tam Gün)

  • Robben Adası & Kültür Turu (Tam Gün)

  • Beyaz Köpekbalıklarıyla Dalış Turu (Tam Gün)

Konaklamanız oda-kahvaltı bazında The Hyde Hotel'de olacaktır.

5. GÜN:  CAPE TOWN - JOHANNESBURG - PİLANESBERG

Bu sabah kahvaltının ardından otelinizden çıkış  işlemlerinizi tamamlıyorsunuz. Sonrasında  yetkililerimizle buluşuyor ve Johannesburg uçuşunuz için Cape Town havalimanına transferiniz gerçekleştiriliyor.

Johannesburg’a varışınızda karşılanıyor ve Pilanesberg Milli Parkı’na transferiniz gerçekleştiriliyor.

 

Faydalı hatırlatma:

Bugün şehir hayatından Afrika bozkırlarına gidileceği için giyim kuşamınızı rahat edebileceğiniz kıyafet ve ayakkabılardan oluşturmanızı öneririz.

 

Otelinize yerleşip öğle yemeğinizi aldıktan sonra Pilanesberg Milli Parkında ilk safarinizi yapıyorsunuz. Safarinizin ardından akşam yemeğinizi alacağınız ve konaklayacağınız otelinize dönüyorsunuz.

Konaklama yarım pansiyon bazında Kwa Maritane Safari Lodge'da olacaktır.

6. GÜN:  PİLANESBERG - JOHANNESBURG

Bu sabah Pilanesberg Milli Parkı’nda safarinizi yapıyorsunuz. Sonrasında otelinize dönüyor ve kahvaltınızın ardından çıkış işlemlerinizi tamamlıyorsunuz. Otelinizde yetkililerimiz tarafından karşılanıyor ve Johannesburg’a hareket ediyorsunuz. Johannesburg rotası üzerinde arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak  yapabilecekleri Aslan Parkı Ziyareti de bugünkü programınız kapsamında yer alıyor. Tura katılmak istemeyen misafirlerimizin doğrudan Johannesburg'daki otele transferi sağlanıyor. Tur bitiminde tüm katılımcılarımızla birlikte Johannesburg'daki otelinize transferiniz gerçekleştiriliyor.

LION PARK

Johannesburg ve Pretoria arasında konuşlanmış olan Lion Park, özellikle türü tehdit altında bulunan vahşi köpek, nadir görülen beyaz aslan ve çita türlerinin korunduğu bir merkezdir. Aynı zamanda antilop türlerinin rahatça dolaşması için çok geniş alanların bulunduğu parkta zürafa, zebra ve diğer antilop türlerini görebilirsiniz. Yavru aslanları da sevebileceğiniz parkta güzel vakit geçireceğinizden eminiz!

Konaklama oda-kahvaltı bazında DaVinci Hotel'de olacaktır.

7. GÜN:  JOHANNESBURG - İSTANBUL

Kahvaltınızı otelinizde alıyor ve odalarınızdan çıkış işlemlerinizi tamamladıktan sonra yine arzu eden misafirlerimizin ekstra olarak katılabileceği Lesedi Kültür Köyü programınızda yer alıyor. Otelinizin lobisinde rehberinizle buluştuktan sonra programınıza başlıyorsunuz. 

 

GELENEKSEL LESEDİ KÜLTÜR KÖYÜ ZİYARETİ

Lesedi Kültür Köyü Güney Afrika’da yaşayan ve geleneksel Afrika kültürüne mensup kabilelerin yaşam tarzlarının görülebileceği Lesedi Kültür köyü 1993 yılında kurulmuştur.  Kabilelerin temsilcileri, şehrin kültürel mirasına katkıda bulunurken, yüzyıllardan beri süregelen değişmeyen yaşam alışkanlıklarını da sergilemektedirler.

Lesedi Köyünde kabilelerin dans gösterilerine de tanık olabileceksiniz. Öğle yemeğinizi Lesedi Köyünde aldıktan sonra Johannesburg’a devam ediyorsunuz. Lesedi Kültür Köyü Ziyaretine katılmak istemeyen misafirlerimizle otelinizde buluştuktan sonra İstanbul uçuşunuz için havalimanına transferiniz gerçekleştiriliyor. Check-in işlemlerinizin ardından uçağa geçiyorsunuz.. Yaklaşık 11 saat sürecek uçuşun ardından ertesi sabah İstanbul’a varıyorsunuz.

8. GÜN:  İSTANBUL'A VARIŞ

Sabah İstanbul’a varıyorsunuz. Hoşgeldiniz…

Sıkça Sorulan Sorular

-SAĞLIK
Türkiye'den çıkışlı direkt uçuşla Cape Town veya Johannesburg'a ulaşılması durumunda Sarı Humma Aşısı zorunlu değildir. Bununla birlikte yanınıza sıtma hapı ve sinek kovucu sprey bulundurmanızda fayda var. Tüm konaklamalarda odalarda kullanımınız için kapalı şişe suyu bulunmaktadır.

- SEYAHAT ZAMANLAMASI

Güney Afrika Cumhuriyeti'ne yılın 12 ayı gidilebilir. Türkiye'de yaz mevsimi yaşanırken, Güney yarım kürede olan G. Afrika Cumhuriyeti'nde kış mevsimi yaşanmaktadır. Türkiye'de yaz iken ise G. Afrika'da kış yaşanır. Kış mevsimi (Temmuz, Ağustos & Eylül) sert geçmemekle birlikte, yaz mevsiminde (Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan & Mayıs) bölgeyi etmek tercih edilebilir. Ancak,  G.Afrika'da yaz aylarındaki yoğunluk sebebiyle seyahat planlamanızı en erken 3 ay önceden yapmanızı tavsiye ederiz.  

- VİZE BİLGİLERİ

Güney Afrika Cumhuriyeti, Türk Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. 6 aylık geçerli pasaportunuz olması durumunda ülkeye kolayca giriş yapabilirsiniz.

- UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul - Cape Town uçuşu THY ile 11 saat 5 dakika sürmektedir. Johannesburg - İstanbul uçuşu THY ile 9 saat 50 dakika sürmektedir.

 - PARA BİRİMİ

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde para birimi Güney Afrika Randı'dır. Yanınıza USD veya EUR aldığınız takdirde kolayca değiştirebilirsiniz.

- SAAT DİLİMİ

Türkiye ile Güney Afrika Cumhuriyeti arasında saat farkı bulunmamaktadır.

- CEP TELEFONU KULLANIMI

Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınız rahatlıkla kullanılmaktadır. Safari sırasında ise bazı bölgelerde şebeke sorunu olabilmektedir. 

- ELEKTRİK

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde elektrik akımı 220 volttur. Prizler üç adet yuvarlak uçtan (TİP M) oluşur. Seyahatiniz öncesinde mutlaka adaptörünüzü almanızı öneririz, otellerde temini oldukça zor olmaktadır.

- SEYAHAT SIRASINDA KIYAFET SEÇİMİ VE GEREKLİ OLABİLECEK EŞYALAR

Gün içerisinde tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont/polar alınması önerilir. Safariler sırasında genellikle uzun kollu, ince pamuklu gömlek ve ince pantolon giyebilirsiniz.  Renk seçiminizde, haki, yeşil veya kahverengi, fazla cebe sahip giysileri tercih edebilirsiniz. Bunlarla birlikte yanınıza şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, sinek kovucu, fotoğraf makinesi, dürbün, video kamera ve bunların şarj aletleri, yedek hafıza kartları,  220 Volta uygun priz adaptörü (yuvarlak 3 uçlu), Bilgilendirici kitaplar (Lonely Planet-East Africa vs.) almanızı öneririz.

- YEMEK KÜLTÜRÜ

Seyahatiniz sırasında ve konaklama yapılan yerlerdeki restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağına yer vermektedir. Menülerde; kuzu, dana ve tavuk eti yoğunlukla kullanılmaktadır. Ayrıca Hint mutfağından da yemeklere yer verilmektedir. Yemeklerden sonra mutlaka meyve ve kahve sunulmaktadır. 

- ALIŞVERİŞ

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ağaç işi oyma hediyelikler de çokça bulunmaktadır.

bottom of page