top of page

Çita Safari Turu

69957381-africa-wallpapers.jpg
Çita Safari
Tur Kodu:

ÇS10

Süresi

10 gün

Grup Sayısı:

2-24 kişi

Tarihler

Kesin Kalkış Tarihleri için Lütfen Arayınız

Rehber

Lokal Safari rehberleri 

15 Kişi üzeri katılım durumunda 

Türk Tur Lideri gruba eşlik edecektir.

Seyahat Şekli:

7 kişilik 4 X 4 Toyota Land Cruiser

Konaklama

Safari otelleri ve Şehir Otelleri

Tura dahil
Hizmetler:

Türk Havayolları ile İstanbul-Nairobi-İstanbul direkt uçuşları, tüm transferler, Programdaki yemekler, Ünlü Carnivore restoranda veda yemeği, tüm Safariler, günde kişi başı 1 litre su, tüm milli park girişleri, havalimanı vergileri, İngilizce konuşan Safari rehberi/Şoför.

Gezilecek
bölgeler:

Nairobi  (2 gece)

Samburu (2 gece)

Ol Pejeta (1 gece)
Lake Naivasha  (1 gece)
Masai Mara Milli Parkı  (2 gece)
Nairobi  (1 gece)

Ekstra Aktiviteler

Daphe Sheldrick Yetimhanesi ve Giraffe Center Gezisi  90 USD

Masai Kabile Ziyareti 60 USD

Naivasha Gölünde Tekne Turu   50 USD

Masai Mara'da Balon Safari  440 USD

Masai Mara - Nairobi Uçuşu  260 USD

Oteller

İki Kişilik Odada Kişi Başı Yetişkin 

$3.290'dan itibaren

İki kişilik Odada Tek Konaklama Farkı 

$750

2 Yetişkin ile kalan Çocuk Misafir

(2-11 yaş)

$2.140'dan itibaren

Ayrı odada kalan Çocuk Misafir

(2-11 yaş)

$2.470'dan itibaren

 Sorularınız için lütfen bize yazın 

Teşekkürler! Gönderildi

Turumuz Hakkında...

Çok farklı bir Safari arayışı içinde olanlar için tasarlanmış olan bu turumuz, Samburu’nun kıraç topraklarındaki güzellikleri, Kenya Dağının (Mt. Kenya) nefes kesen manzaralarını, dünyaca ünlü Masai Mara’yı ve Naivasha gölünün eşsiz kuş yaşamını ve vahşi yaşamı keşfedebileceğiniz ideal bir alternatif oluşturacaktır.

Görülebilecek Hayvanlar

Aslan, Fil, Bufalo, Öküz Başlı Antilop (Gnu), Leopar, Çita, Hipopotam, Timsah, Zebra, Ceylan (Gazel), Afrika Antilobu (Topi), Eland, Zürafa, Sırtlan, Çakal ve Gergedan.

Konaklama & Oteller

5* Şehir Oteli, 4*  - 5* Safari Lodge & Lüks Çadır Kampı

Türk Havayolları ile 10 Gün Çita Safari Turu  $3.290'dan başlayan fiyatlarla...

1. GÜN: ISTANBUL - NAİROBİ
Tarifeli uçağınızın kalkış saatine bağlı olarak akşam üzeri İstanbul Havalimanı Dış Hatlar kontuarında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerinizin ardından gece yarısından hemen sonra Nairobi'ye hareket ediyorsunuz. Geceleme uçakta...

2. GÜN:  NAİROBİ

Nairobi-Jomo Kenyatta Havalimanına varışınızın ardından karşılanıyorsunuz ve Fairmont Norfolk Hotel'e transferiniz gerçekleştiriliyor. Otele girişinizi yapıyor ve dinlenmek üzere odalarınıza çekiliyorsunuz. Gün içinde dilerseniz ekstra olan Daphne Sheldrick Yetimhanesi  & Giraffe Center’a yapacağımız geziye katılabilirsiniz. Bu turumuzda ünlü yazar Daphne Sheldrick’in önderliğinde kurulan yavru fil ve gergedan yetimhanesinde, doğal yaşamda öksüz kalmış başta fil ve gergedan yavruları olmak üzere diğer vahşi hayvanları çok yakından görme fırsatı buluyorsunuz.. Daha sonra koruma altındaki Rothschild zürafaların bulunduğu Giraffe Center’ı ziyaret ediyorsunuz. Yükseltilmiş bir platformdan zürafaların elle beslenmesine olanak veren bu tur, çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de inanılmaz bir eğlence… Akşam üzeri otelinize dönüyor ve bir gün sonra başlayacağınız safari turunuz için dinleniyorsunuz.

Konaklama oda-kahvaltı bazında Fairmont Norfolk Hotel'de olacaktır.

3. GÜN: NAİROBİ - SAMBURU
Fairmont Norfolk Hotel’deki sabah erken kahvaltınızın ardından Büyük Rift Vadisi üzerinden Nairobi’nin kuzeyine Samburu/Buffalo Springs Milli Parkı’na hareket ediyor ve öğle yemeğinizi biraz gecikmeli olarak Ashnil Samburu Tented Camp’te alıyorsunuz. Uçsuz Samburu topraklarını ve ufukta Kenya Dağını görecek şekilde konumlanmış olan oteliniz, aynı zamanda ünlü Uwaso Nyiro nehri kıyısında bulunmaktadır. Öğle yemeğiniz sonrasında Samburu milli parkında ilk safarinize çıkıyorsunuz. Hem Samburu  milli parkı hem de komşusu olan Buffalo Spring Doğal Yaşam alanını gezerek Kenya’da sadece bu bölgede bulunan ender vahşi hayvan türlerine tanık oluyorsunuz.

Konaklama full pansiyon bazında Ashnil Samburu Lüks Çadır Kampında olacaktır.

 

4. GÜN: SAMBURU'DA SAFARİ
Bugün, tüm gününüzü Samburu’da sabah ve akşam üzeri safarileri yaparak geçiriyorsunuz.

Samburu Milli Parkı Kenya’nın kuzeyindeki geniş ve kurak topraklarda Buffalo Springs Milli Parkı’na komşu olarak konumlanmıştır. Bölgeden geçen Ewaso Nyiro nehri milli parka can veren en önemli su kaynağı durumundadır ve tüm vahşi yaşam, nehrin bölgeye özgü palmiyeleri ile kaplı kıyısında gerçekleşir. Burada Timsah, Fil, Bufalo ve Aslan aynı su kıyısını paylaşırlar. Samburu kabilesi, tıpkı Masailer gibi geleneksel yaşam tarzlarını koruyarak halen yüzyıllar öncesinden gelen eski alışkanlıklarını devam ettirirler.

Konaklama full pansiyon bazında Ashnil Samburu  Lüks Çadır Kampında olacaktır.

5. GÜN: SAMBURU - OL PEJETA

Kahvaltı sonrasında otelinizden ayrılıyor ve Ol Pejeta Koruma Bölgesindeki (Ol Pejeta Conservation Area) lüks çadır kampınıza ulaşıyorsunuz. Öğle yemeğinizi kampta alıyor ve lüks çadırlarınıza yerleşiyorsunuz. Kenya Dağı’nın (Mt. Kenya) eteklerinde, bir su göletinin yakınına kurulmuş olan çadır kampınız, lüks ve konforunuzdan ödün vermeden, 5 yıldızlı otel standartlarında vahşi yaşamın içinde konaklama imkanı sunar. Kampınızın etrafında vahşi hayvanlara tanık olabileceğiniz gibi, çadır kampta gecelemenin ve vahşi yaşamın tüm doğal sesleriyle uyumanın unutulmaz tecrübesini yaşarsınız. Kampınızın çevresi güvenliğiniz için düşük voltajlı elektrikli tellerle çevrilmiştir.

Ol Pejeta Koruma Alanı Kenya Dağı (Mt. Kenya) ile Aberdares bölgesi arasında 444,000 dönümlük bir alanda kurulmuş olan Ol Pejeta, “5 Büyük”leri rahatlıkla görebileceğiniz, birçok nesli tükenmekte olan vahşi hayvan türüne ev sahipliği yapan bir koruma alanıdır. Özellikle Siyah Gergedan, Gravy’s Zebra ve Jackson’s Antilobu gibi nesli tükenen ve çok nadir görülebilen hayvanları barındıran Kenya’nın bu zengin doğal yaşam alanı, Doğu Afrika’daki en büyük Siyah Gergedan barınağını ve Kenya’nın tek Şempanze barınağını da içinde bulundurur.

Konaklama full pansiyon bazında Sweetwaters Lüks Çadır Kampında olacaktır.

6. GÜN: OL PEJETA - NAİVASHA GÖLÜ  

Kahvaltıdan sonra Lake Naivasha’ya hareket ediyor ve öğle yemeğinizi Lake Naivasha Sopa Lodge’da alıyorsunuz. Göl kıyısında 485 dönümlük arazi üzerine kurulu olan bu Lodge’un bahçesinde Zürafaları, Antilopları ve özellikle de geceleri otlamak üzere gölden çıkıp odalarınızın önündeki çimlere kadar gelebilen su aygırlarını görmek mümkündür.  Ayrıca gölde ekstra olarak tekne turuna katılabilir ve su aygırlarını çok yakından görebilir, gölden etrafın panaromik fotoğraflarını çekebilirsiniz. Özellikle kuş çeşitliliği açısından inanılmaz bir zenginlik sunan Naivasha Gölü’nde bulunan Crescent Adasında rehber eşliğinde yürüyüş safarisi (ekstra) yapabilir,  adadaki kuş çeşitliliğine ve vahşi yaşama çok yakından tanık olabilirsiniz. Yırtıcı hayvanların bulunmadığı Crescent Adasında yapacağınız yürüyüş safarisi son derece güvenlidir.

Naivasha Gölü Büyük Rift Vadisi tabanındaki en yüksek tatlı su göllerinden biri olan Naivasha Gölü, yürüyerek safari yapmanıza imkan tanıyan volkanik Crescent adası, zengin kuş çeşitliliği ve özellikle de Balıkçıl Kartalları ile ünlü çok güzel bir göldür.

Konaklama full pansiyon bazında Naivasha Sopa Lodge'da olacaktır.

7. GÜN: NAİVASHA GÖLÜ - MASAİ MARA  

Kahvaltınız sonrasında Naivasha Gölü’nden ayrılıyor ve Büyük Rift Vadisi boyunca kuzeye doğru ünlü Masai Mara’ya yol alıyorsunuz. Öğle yemeğinizi Ashnil Mara Tented Camp’te alıyorsunuz. Yemek sonrası Masai Mara Milli Parkı’ndaki ilk Safarinize çıkıyor ve savana düzlüklerinde vahşi yaşama tanıklık ediyorsunuz. Dünya üzerindeki en büyük vahşi yaşam gösterisine olan Büyük Göçe ev sahipliği yapan Masai Mara, Kenya’da en çok ziyaret edilen koruma alanıdır. Teknik olarak güneydeki Tanzanya topraklarındaki Serengeti Milli Parkının uzantısı olan Masai Mara, otlakları ve su kaynakları ile bu eko sistemin en değerli parçalarından birini oluşturur. Gün batımından önce kampınıza dönüyorsunuz. Yine dileyenler için yemek saatine kadar havuzdan faydalanma zamanı olacaktır.

Konaklama full pansiyon bazında Ashnil Mara Lüks Çadır Kampında olacaktır.

8. GÜN: MASAİ MARA'DA SAFARİ 

Bugün, tüm günü dünyanın en ünlü Milli Parkında geçiriyorsunuz. Sabah hava ağarmadan yola çıkıyor ve günün ilk ışıklarıyla Mara’nın vahşi yaşamına tanık oluyorsunuz. Masai Mara, topraklarında barındırdığı çok sayıda otçul havyan sebebiyle Kenya’nın büyük kedileri için ideal bir av sahası niteliğindedir. Aynı zamanda Mara, Kenya’daki en büyük Aslan nüfusuna, kalabalık Fil ve Bufalo sürülerine de ev sahipliği yapar. Mara’da geçireceğiniz bol heyecanlı günün sonunda hava kararmadan otelinize dönüyor ve yemek saatine kadar dinleniyorsunuz.

Konaklama full pansiyon bazında Ashnil Mara Lüks Çadır Kampında olacaktır.

9. GÜN : MASAİ MARA - NAİROBİ

Sabah kahvaltı sonrası otelinizden çıkışınızı yaparak Nairobi’ye hareket ediyorsunuz.  Öğle yemeğinizi Nairobi’deki meşhur Carnivore Restorant’da alıyorsunuz. Carnivore Restorant, mangalda ızgara olarak pişirilmiş av etleri ile ünlüdür. Sığır, koyun ve tavuk etinin yanında devekuşu, timsah gibi av hayvanlarını da tatma şansı bulabilirsiniz. Yine balık ve vejeteryan menüler de mevcuttur. Yemek sonrası Nairobi’deki otelinize transferiniz gerçekleştiriliyor. Ertesi sabah erken saatteki uçuşunuza kadar otelinizde dinleniyorsunuz.

Konaklama oda-kahvaltı bazında Four Points By Sheraton Nairobi Airport Hotel'de olacaktır.

 

10. GÜN: NAİROBİ - İSTANBUL

Uçak saatinize bağlı olarak sabaha karşı Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanına transferiniz sağlanıyor. Yaklaşık 7 saatlik bir uçuşun ardından öğle civarında İstanbul'a varıyorsunuz. Hoş geldiniz...

Sıkça Sorulan Sorular

-SAĞLIK
Türkiye'den çıkışlı direkt uçuşla Kenya'ya ulaşılması durumunda Sarı Humma Aşısı zorunlu değildir.  Aşı olunması önerilmekle birlikte, en doğru yönlendirmeyi doktorunuzdan almanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte yanınıza sıtma hapı ve sinek kovucu sprey bulundurmanızda fayda var. Tüm konaklamalarda odalarda kullanımınız için kapalı şişe suyu bulunmaktadır.

- SEYAHAT ZAMANLAMASI

Kenya’ya, yağmurlu sezon olan Nisan-Mayıs ayları dışında 10 ay boyunca gidilebilir. Bununla birlikte seyahat için en uygun aylar, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim ve Aralık aylarıdır. Ocak, Şubat, Mart ve Haziran aylarında da turist kalabalığı kısmen az olacağından tercih edilebilir.

- VİZE BİLGİLERİ

Kenya’ya girişte vize uygulanmaktadır. 6 aylık geçerli pasaportunuz olması durumunda 50 USD karşılığında giriş kapılarında kolaylıkla vize alınabilmektedir.

- UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul - Nairobi uçuşu THY ile 6 saat 30 dakika sürmektedir.

 - PARA BİRİMİ

Kenya para birimi Kenya Şilini’dir. Yanınıza USD veya EUR aldığınız takdirde kolayca değiştirebilirsiniz. USD kullanımı daha yaygındır.

- SAAT DİLİMİ

Türkiye ile Kenya arasında döneminde yazın (ileri saat uygulaması geçerli iken) saat farkı bulunmamaktadır. Kışın ise Kenya, Türkiye'den 1 saat ilerdedir.

- CEP TELEFONU KULLANIMI

Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınız rahatlıkla kullanılmaktadır. Safari sırasında ise bazı bölgelerde şebeke sorunu olabilmektedir. 

- ELEKTRİK

Kenya’da elektrik akımı 220 volttur. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşur. Seyahatiniz öncesinde mutlaka adaptörünüzü almanızı öneririz, otellerde temini oldukça zor olmaktadır.

- SEYAHAT SIRASINDA KIYAFET SEÇİMİ VE GEREKLİ OLABİLECEK EŞYALAR

Gün içerisinde tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont/polar alınması önerilir. Safariler sırasında genellikle uzun kollu, ince pamuklu gömlek ve ince pantolon giyebilirsiniz.  Renk seçiminizde, haki, yeşil veya kahverengi, fazla cebe sahip giysileri tercih edebilirsiniz. Bunlarla birlikte yanınıza şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, sinek kovucu, fotoğraf makinesi, dürdün, video kamera ve bunların şarj aletleri, yedek hafıza kartları,  220 Volta uygun İngiliz tarzı priz adaptörü (3 uçlu), Bilgilendirici kitaplar (Lonely Planet-East Africa vs.) almanızı öneririz.

- YEMEK KÜLTÜRÜ

Seyahatiniz sırasında ve konaklama yapılan yerlerdeki restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağına yer vermektedir. Menülerde; kuzu, dana ve tavuk eti yoğunlukla kullanılmaktadır. Ayrıca Hint mutfağından da yemeklere yer verilmektedir. Yemeklerden sonra mutlaka meyve ve kahve sunulmaktadır. 

- ALIŞVERİŞ

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ağaç işi oyma hediyelikler (özellikle Abanoz ağacı) çokça bulunmaktadır.

bottom of page