top of page

Doğu Ekspresi ile Kars Turu

Doğu Ekspresi_kompartıman_2.jpg
DOĞU EKSPRESİ İLE
KARS Turu
Tur Kodu:

DEKT-ŞBT22

Süresi

5 Gün

Grup Sayısı:

Max. 18 kişi

Tarihler

9 - 13 ŞUBAT 2022

Rehber

Türkçe Rehberlik

Seyahat Şekli:

Uçak, Tren & Gezilerde özel araç

Konaklama

Kars Simer Otel & Tren

Tura dahil
Hizmetler:

Doğu Ekspresi bileti, 2 gece otel konaklama, 2 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği, rehberlik, tren yolculuğu boyunca iki duraktaki toplu araç ulaşımı ve Kars'taki ulaşımlar.

Tur Harici Hizmetler:

İstanbul Ankara Hızlı Tren,  Uçak biletleri, belirtilenlerin dışındaki yemekler, otellerde ve trende alınan ekstralar, müze ve ören yeri girişleri, kişisel harcamalar.

Turumuz Hakkında...

Doğu Anadolu bembeyaz örtüsüne bürünmüşken, Batı’da yaşayanları en çekici haliyle karşıladığı dönem olan Şubat ayında karlar altındaki Kars’ın hikayesine tanık olmaya gidiyoruz. Uçakla ulaştığımız Kars’ta başlıyor bizi bekleyen güzellikler.. Beyaza bürünmüş Kars sokakları ve tarihi yapılar bizi karşılarken,
sıcacık mekanlar Kars’ın soğuğunda içimizi ısıtacak. Beyaza bürünmüş Ani Harabelerinde zaman yolculuğuna çıkarken, Ata sporumuz cirit oyunları ile heyecanımıza heyecan katacağız.
Boğatepe köyünde Kars peynirinin asırlardır süregelen hikayesine tanık olurken, Çıldır Gölü’nde buzdaki balıkçıların doğayla ahengine eşlik edeceğiz. Kızak çeken süslü atlar ise Çıldır Gölü’nün olmazsa olmazlarından.

Dönüş yolculuğumuzda ise turun en keyifli kısmı… Tadına doyamadığımız tren yolculuklarında iki gece Doğu Ekspresinde konaklama şansımız olacak. Kars-Ankara arasını Doğu Ekspresi ile yapıyor, Ankara’dan İstanbul’a iseYHT ile devam ediyoruz. Trenin mola verdiği İliç ve Divriği de ise araçlarımızla kentleri gezeceğiz. Divriği’de Ulu Cami bu yolculuğun tacı olacak. Doğu Ekspresinde seyahatimizde ise eğlenceli olculuğun yanında doğanın ve kış manzaralarının tadına varacağız.

Görülebilecek Yerler

Kars, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Boğatepe Köyü, İliç, Divriği, Anadolu'nun Kış Manzaraları

Konaklama & Oteller

Kars Simer Hotel, Tren (Doğu Ekspresi)

9 - 13 Şubat 2022 Tarihlerinde Doğu Ekspresi ile Kars Turu
2.690 TL + Uçak
(İstanbul-Kars) + YHT (Ankara-İstanbul)

GALERİ

Öne Çıkan Tarihi Yapılar

Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 Havariler Kilisesi

Gagik Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Kilisesi)

Tigran Honents (Resimli) Kilisesi

Bakireler (Rahibeler) Manastırı

Ebu-l Menucehr Camii

İki Kişilik Odada Kişi Başı Yetişkin* 

2.690 TL + İstanbul-Kars Uçak
+ Ankara-İstanbul YHT

*Nakit Ödemede geçerlidir.

İki kişilik Odada Tek Konaklama Farkı

240 TL *Sadece Otelde
*Trende Tek Kişi konaklama yapılmayacaktır.

İki Yetişkin ile Kalan Çocuk Misafir
2.420 TL

 

Kredi Kartı Taksit Seçenekleri
3 TAKSİT:  2.900 TL + İstanbul -Kars UÇAK + Ankara - İstanbul YHT

6 TAKSİT: 3.010 TL + İstanbul -
Kars UÇAK + Ankara - İstanbul YHT

1. GÜN: ISTANBUL - KARS    09.02.2022

İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN Havaalanında buluşuyor ve THY'nin 09.00'daki seferi ile Kars'a uçuyoruz. Uçuştan yaklaşık iki saat sonra Kars havaalanına varıyor ve otelimize yerleşmemizin ardından Kars'ı gezmeye başlıyoruz. Kars Kalesi, Taş Köprü, hamamlar, şu anda Camii olarak kullanılan 12 Havariler Kilisesi, geniş sokaklar, Rus işgali zamanında yapılmış ve günümüze kadar ulaşmış binalar, kentin tarihi yapıları ve Fethiye Camii göreceğimiz yerler arasında... Akşam yemeğimiz ise sizin için seçtiğimiz güzel bir mekanda olacaktır.

Konaklama oda-kahvaltı bazında Simer Hotel'de olacaktır.

2. GÜN: KARS - ANİ HARABELERİ    10.02.2022

Sabah erken kahvaltımızdan sonra Ermenistan sınırında yer alan Ani Harabelerine gidiyoruz. Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı ile Selçuklu Döneminde eklenen yapıları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Camii de göreceğimiz yerler arasında. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaştıktan sonra öğleden önce cirit oyunlarıyla ün salmış köye gidiyoruz. At üzerinde oynanan cirit oyunlarını izliyoruz.

Ardından köyde dolaşıp fotoğraf çekimlerimizi tamamladıktan sonra Kars'a geri dönüyor ve isteyen misafirlerimizle fotoğraf çekmeye çıkıyoruz. Alışverişlerin ardından yine dileyen misafirlerimizle akşam ışıklandırılan Kars'ta fotoğraf çekimlerimizi sürdürüyoruz.

Akşam yemeğimizi güzel bir mekanda yerel yemekler ve yerel müzikler eşliğinde alıyoruz. Kars kültürünün bir parçası olan aşık geleneğini tanıyacak ve Karslı aşıkları dinleyeceğimiz geceyi eğlenerek bitiriyoruz.

Konaklama oda-kahvaltı bazında Simer Hotel'de olacaktır.

3. GÜN  KARS - ÇILDIR GÖLÜ - BOĞATEPE KÖYÜ    11.02.2022 
Kahvaltının ardından yönümüzü Çıldır Gölü'ne çeviriyoruz. Gölde balıkçıları izleyip ağlarındaki balıkları göreceğiz. Kızaklar, atlar ve balıkçıların ardından tesisimizde göl balıklarından oluşan öğle yemeğimizi yedikten sonra bir Malakan köyü olan Boğatepe’ye gidiyoruz. Burada Kars Peynirinin yapımına tanıklık ediyor alışverişimizi yapıyor ve  Kars'a dönüyoruz. Ardından toparlanmalarımızı yapıyor ve otelden ayrılıyoruz. Akşam yemeğimizi keyifli bir mekanda aldıktan sonra istasyona gidiyor ve 22.20'de kalkacak olan Doğu Ekspresinde yerimizi alıyoruz.

Konaklama Doğu Ekspresinde Yataklı Kompartımanda olacaktır.

4. GÜN  DOĞU EKSPRESİ - ERCİNZAN - DİVRİĞİ    12.02.2022 
Muhteşem kış manzaraları altında Doğu Ekspresindeki masalsı rendeki yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Trenimiz ana duraklarımız olan Erzincan, Divriği ve Sivas'ta (Bostankaya) uzun süreli bekleyecek. Erzincan ve Divriği'de bizi bekleyen aracımız ile Divriği gezisi yapıp olağanüstü işlemeleriyle Anadolu’nun başına takılan taçlardan biri olan DİVRİĞİ ULU CAMİİ’ni göreceğiz. Keyifli bir günün ardından güzel bir uykuyu hak etmiş olacağız. Trende geçireceğimiz günümüz boyunca Anadolu'nun olağan üstü kış manzaralarına tanık olacak, ara duraklarda fotoğraf çekecek ve tren içerisinde keyifli zaman geçireceğiz.

Konaklama Doğu Ekspresinde Yataklı Kompartımanda olacaktır.

5. GÜN DOĞU EKSPRESİ - ANKARA - İSTANBUL    13.02.2022 

Sabah erken saatlerde Ankara’ya varmış oluyoruz. Hızlı tren saatine kadar kahvaltı yapabiliriz. Ardından hızlı tren ile İstanbul’a varacağız.

Gezi Rehberimiz

  • Kışın Anadolu'nun en güzel manzaralarına tanıklık edeceğimiz bir kaç güne yolculuk yapıyoruz. Doğunun kuru soğuğunda lahana usulü kat kat giyinmek en doğrusu.

  • Tren yolculuğu yapacak arkadaşlarımız 2 kişi konaklayabilecekleri yataklı kompartmanda yolculuk edebilirler. Bu kompartmanlar diğerlerine göre daha konforlu.

  •  Fotoğraf makinelerinizi, şarj aletlerinizi, pillerinizi, hafıza kartlarınızı, cd'lerinizi almayı unutmayın.

  • Karda gece çekimleri  için tripod'unuzu alın.

  • Trende ihtiyacımız olanlar ve yanımıza almamız gerekenleri ileriki tarihlerde paylaşacağız.

  • Bütün neşenizi, heyecanlarınızı, meraklarınızı yanınıza almayı varsa dertlerinizi, işinizi, sıkıntılarınızı hepsini evde bırakmayı unutmuyorsunuz.

 Sorularınız için lütfen bize yazın 

Teşekkürler! Gönderildi

bottom of page