© 2019 by Savana Tur  |  Savana Tur & Safari | info@savanatur.com | +90 850 441 9919 +90 532 267 8184

Savana Tur & Safari marka ve logosu 11395 TURSAB Belge No'lu Simba Turizm'in tescilli ticari marka ve logosudur. İzinsiz kullanılamaz. 

  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • LinkedIn - Gri Çember
24 Kas 2018

Masai Mara Safari

11 yorum
24 Kas 2018Son düzenleme: 24 Kas 2018

 

Beklentilerin ötesindeki Kenya

Karşılama ve uğurlamada Maria gayet profesyoneldi.

Rehberimiz Stephen Kyengo muhteşemdi, bin kere sorduğumuz aynı sorulara sıkılmadan cevap verdi, detaylı bölge ve tarih bilgisiyle bize soracak çok da bir şey bırakmadı.

Grup da iki ufak çocuğun olduğunu hiç unutmadı ve Nakuru gölündeki pembe flamingoları görememe hayal kırıklığımızı değişik gol safari önerisiyle minimuma indirdi.

Beklediğimiz binlerce flamingo yerine sadece 3-4 pembe flamingoyu uzaktan gördük ama onun yerine Boa yılanı, timsah, değişik balık, kuş  ve yakından hipoları gördük.

Masai Mara da aslanların zebrayı yemesi, resmen an be an takip ettiğimiz öküz başlı antilopların göçü, aslan çiftleşmesi, deve kuşu çiftleşmesi çok etkileyiciydi.

Masai kabilesini gezmeye gittiğimizde, çocukların sweet beklentisini bilseydik hazırlıklı giderdik, gerçi biz de kuru yemiş paylaştık, o daha sağlıklı oldu :)

Son gün Nairobi’de Carnivore Restoran da süperdi. Çocuklar özellikle timsah etine bayıldı ,  6-7 parça yediklerine kimse inanmıyor :)

Kenya da adim başı okul olması, uçurum hayatlar Kenya hakkında ne kadar az şey bildiğimizin ufak göstergeleri oldu.

Bizim pek tur tecrübemiz olmamasına rağmen çok mutlu ayrıldık

Çok teşekkürler ve Sevgiler..

Halime Can Yorulmaz

 

Halime Can Yorulmaz Salı, 12 Temmuz 2016 16:51 | İSTANBUL

Katılım Tarihi: 3 Temmuz 2016 | Katıldığı tur: Masai Mara Safari

24 Kas 2018Son düzenleme: 24 Kas 2018

 

Afrika – Muhteşem Ötesi

Samet bey merhabalar,

Öncelikle çok teşekkür ediyoruz… Muhteşem hatta muhteşem ötesi bir tatil oldu bizim için.

Organizasyonun başından beri gösterdiğiniz ilgiye;

Kenya’ya vardığımız andan itibaren her zaman bizimle olan, tatil süresince gösterdiği cana yakınlığı ve yardımseverliği ile çok keyifli bir tatil geçirmemizi ve 5 büyükleri görmemizi sağlayan :) rehberimiz İbrahim beye çok çok teşekkür ediyoruz…

Destinasyon ve acente ile ilgili çok doğru bir karar vermişiz. Şirkette bir çok arkadaşıma sizin irtibat bilgilerinizi verdim bile :)

Umarım bundan sonraki gezi planlarımızda da tekrar iletişim halinde oluruz.

Tekrar teşekkürler,

Zeynep Sümen.

 

Zeynep Sümen Çarşamba, 3 Haziran 2015 08:24 | İstanbul

Katılım Tarihi: 24 Mayıs 2015 | Katıldığı tur: Masai Mara Safari

 

Kusursuz Deneyim

Samet Bey merhaba,

Sizin ve ekibinizin göstermiş olduğu ilgi, profesyonel yaklaşım için sonsuz teşekkürler.

Kenya’ya varış günümüzden, dönüş gününe kadar hiç bir sorun ile karşılaşmadık. Gerek oteller olsun, gerek restoranlar, hepsinin titizlik ile seçildiği verilen hizmet kalitesinden belli idi.  Rehber arkadaşımız belirtilen saatte dakik bir şekilde hep görevinin başındaydı.

Bunların neticesinde sayenizde çok keyifli bir tatil geçirmiş olduk.

Tekrar her şey için çok teşekkür ederiz.

Sevgi ve de saygılarımla,

M. Naci Armağan.

 

Mehmet Naci Armağan Çarşamba, 3 Haziran 2015 16:44 | İstanbul

Katılım Tarihi: 24 Mayıs 2015 | Katıldığı tur: Masai Mara Safari

 

Masai Mara

Samet Bey’in titiz çalışması sonucunda hazırlanmış 5 günlük turumuzda; gerek yerel rehberlerin sıcak yaklaşımları, gerekse kaldığımız yerlerin güzelliği unutulmaz bir tatil yaşamamıza neden oldu. Safari deneyimi için Savana Tur diyorum ve içtenlikle tavsiye ediyorum. Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürler.

 

Kadir Külahçıoğlu Pazartesi, 4 Ağustos 2014 12:34 | Mersin

Katılım Tarihi: 25 Temmuz 2014 | Katıldığı tur: Masai Mara Safari

 

Unutulmayacak hatıralar

Eşim ile birlikte çok hızlı karar alarak çıktığımız Lake Nakuru ve Masai Mara bölgesi Safari programı bizim için unutulmayacak bir deneyim oldu. Adeta 1 hafta içinde Samet Bey’in büyük katkıları ile kendimizi Nairobi’de bulduk. Savana Tur ekibi bizim için her şeyi düşünmüştü. Bütün transferlerimiz, otellerimiz, safari programlarımız saat gibi işledi denebilir. Belgesellerde izlediğimiz vahşi hayata bu kadar yakından bakmak inanılır gibi değil…Bu noktada tur rehberimiz Antony Wachira’ya özel teşekkür etmek isteriz.Son gün Masai Mara’dan Nairobi’ye dönüş uçak yolculuğumuz ve Carnivore Restaurant muazzamdı. Döndükten hemen sonra Doğu Afrika bölgesindeki bir sonraki durağımızı planlıyoruz :) Her şey için teşekkürler…

 

A.Hakan İpekciler Çarşamba, 25 Eylül 2013 07:49 | İstanbul

Katılım Tarihi: 15 Eylül 2013 | Katıldığı tur: Masai Mara Safari

 

Harika bir şirket ve kişi

Tur başlamadan önce benim gibi obsesif birinden beklendiği gibi bizzat Tur şirketini görmeye ve Samet beyle tanışmaya gittim. Görüşme sonunda iyi izlenimlerle ayrıldım ve sonrası da bu şekilde devam etti. Tur öncesi bilgilendirme çok iyiydi. Tur harikaydı ve kusursuz devam etti. Bu tip turlarda en önemli şey rehberdir. Rehberimiz harikaydı. Gerçekten oğlumla beraber çok güzel vakit geçirdik. Tek olumsuzluk yolların yorucu olmasıydı. Yollar bozuk, dolayısıyla kısa gibi gözüken şehirler arası yollar için uçak tercih edilebilirmiş ve bence edilmeli. Samet bey bu konuda kibarlıktan ve uçaksız alternatif daha ucuz olduğu için uçak konusunun çok üzerinde durmadıysa da bu konuda paraya kıyılmalı. Yoksa böbrek taşınızın düşmesi muhtemeldir :) Kesinlikle Savana kesinlikle Samet bey…

 

Koray Elter Çarşamba, 11 Eylül 2013 13:09 | İstanbul

Katılım Tarihi:23 Ağustos 2013 | Katıldığı tur: Masai Mara Safari

 

Kenya Safari Değerlendirme

Savana Tur ile katılmış olduğum Kenya -Nakuru ve Maasai Mara- Safari Turu’ndan gerek tur rehberinin bilgi düzeyi, işine olan hevesliliği ve güler yüzlülüğü gerekse kaldığımız otellerde odaların genişliği, manzarası, yemeklerin çeşitliliği ve lezzeti açısından çok memnun kaldım. Başka turlarda bulamayacağımı düşündüğüm özelliği ise isteklerimize göre programı şekillendirebilmek ve görmek istediğimiz hayvanların yaşam alanları etrafında daha fazla vakit geçirebilmek oldu. Diğer tur şirketlerinde yapıldığı gibi her adım attığımız yer için ilave tur ücretlendirmesi yapılmaması da önemli bir özellikti. Türkiye’deki yetkililer de çok ilgili ve her soruyu açıklıkla cevaplandırıyorlar.

 

Duygu Buyrukçu Salı, 3 Eylül 2013 07:21 | İstanbul

Katılım Tarihi: 23 Ağustos 2013 | Katıldığı tur: Masai Mara Safari

 

Babamın Rüyası

Kenya gezisine niyetlendikten sonra Savana Tur’u internetten şans eseri buldum. Samet beyle bir kaç telefon görüşmesi sonucunda, kendisinin bu konuda çok tecrübeli ve iyi olduğunu hissederek, tatilimizi planladık. Çok şanslıyız ki, bu konuda hiç yanılmamışım.. Her şey çok güzeldi, doyamadık, keşke biraz daha kalsaydık diye düşündük, rüya gibi geldi ve çok çabuk geçti.. 5 günlük programımız, uçuşumuz, havaalanında bizi karşılayanlar, Safari turu rehberimiz, Kenya’daki insanların sıcaklığı, safari çok çok güzeldi. Her şey çok güzel planlanmıştı, programımızda hiç bir aksama olmadı. 6 kişilik safari aracında sadece biz vardık, bize özel bir tur oldu. Safari sırasında diğer araçları görünce, ne kadar önemli olduğunu anladım. Annem, babam ve ben, ailecek unutamayacağımız 5 gün geçirdik, binlerce fotoğraf çektik. Savana Tur’a, Samet beye ve tur rehberimiz Eric Kabala’ya muhteşem tatilimiz için teşekkür ederiz. Kenya’ya gidenlere Savana turu hiç tereddüt etmeden tavsiye ederim, biz çok memnun kaldık..

 

Cansu Akoğlu Pazar, 1 Eylül 2013 19:37 | Varşova-Antalya

Katılım Tarihi: 18 Ağustos 2013 | Katıldığı tur: Masai Mara Safari

 

 

Anlatılmaz

Samet Bey,

Tek başına gideceğim bu turda başlangıçta biraz endişeliydim açıkçası ama beklediğimden de güzel geçtiğini belirtmem lazım. Hatta o kadar güzeldi ki dönmek istemedim desem yeridir. Bundan sonra da görüşeceğimizden emin olarak tekrar her şey için teşekkür ediyorum.

 

Nur Burduroğlu Cuma, 30 Ağustos 2013 18:09 | İstanbul

Katılım Tarihi: 23 Ağustos 2013 | Katıldığı tur: Masai Mara Safari

 

Masai Mara Turu

Samet Bey,

Uzun süredir planladığım, daha doğrusu hayal ettiğim, safari turu için sizi tercih ettiğim için çok memnunum. Gitmeden önce internetten yaptığım araştırmada, özellikle safari turu yapan sadece size ulaşabildim. İki kişilik katıldığımız tur programında biraz tereddütte olmama rağmen hiçbir sorun yaşamadım. Rehberimiz JAMES MANIA (gideceklere kesinlikle tavsiye ederim) bizi alanda karşıladı ve turun sonuna kadar bizimle ilgilendi. Seçilen oteller ve tur programından çok memnun kaldım. Mayıs ayında gitmemize rağmen erkek aslan ve çita harici tüm hayvanları görme fırsatımız oldu. Hayvanları belgesellerde gördüğümüz doğallıkta ve yanı başınızda görmek gerçekten heyecan verici.

Her şey için tekrar teşekkür ediyorum.

Not : Büyük göçü izleyebilmek için tekrar katılmak istiyorum.

Tekrar görüşmek üzere,

 

Murat KURUMLU Pazartesi, 20 Mayıs 2013 07:11 | Ankara

Katılım Tarihi: 11 Mayıs 2013 | Katıldığı tur: Masai Mara Safari

 

Aileme Sürpriz Kenya Safari

2 kızım ve eşimle birlikte 4-5 günlük kısa bir tatil imkanı bulduğumda, daha önce çok düşünmediğim safari fikrini bir arkadaşım verdi. Standart turlar dışında gruba özel tur düzenleyen ve işini hem severek hem de profesyonelce yapan Savana Tur’u ve Samet Beyi önermesi üzerine çok kısa bir sürede kararımızı verdik ve ailemize özel Kenya safari turuna katıldık. Eşim ve kızlarım çok şaşırdılar ve aynı zamanda çok mutlu oldular.Tur planını zamanın kısa olması nedeniyle Samet Bey ile birlikte yaptık ve hem Masai Mara Milli Parkını hem de Naivasha Gölü’nü ziyaret ettik.Rehberimiz Ekana Mwok bizim soru sormamıza çok fırsat vermeden hayvanlarla ve doğal hayatla ilgili her türlü bilgiyi verdi ve özellikle milli parkı karış karış gezdirdi mümkün olduğunca tüm hayvanları yakından görmemizi sağlamak amacıyla. Naivasha gölündeki hipototamlar muhteşemdi. Masai Mara’da ise, aslan, çita, çakal, yaban domuzu, gnu, buffalo, fil, zürafa ve antilopları çok yakından görmek olağanüstü bir tecrübeydi. Büyük Göç zamanı olmamasına rağmen birçok zebra ve antilop ile zaman geçirmek ve doğal yaşamlarını yakından gözlemleme imkanı bulmak bizi çok memnun etti. Masai Mara’da kaldığımız İlkeliani Mara Çadır Oteli de tamamen doğanın ve hayvanların içinde oldukça temiz ve personeli güler yüzlü olan bir oteldi. İlk safari tecrübemizden çok memnun ayrıldık.Turumuzun bize özel tasarlanmış olması ve başından sonuna kadar iyi planlanmış olmasının yanında Samet Bey tarafından sürekli takip edilerek olası aksaklıkların önüne geçilmesi doğru karar aldığımızı göstermiştir.

Çok Teşekkürler ve Sevgiler..

 

Ahmet COŞKUN Perşembe, 13 Haziran 2019 11:57 | İzmir

Katılım Tarihi: 27 Nisan 2019 | Katıldığı tur: Masai Mara Safari

Yeni Mesajlar