© 2019 by Savana Tur  |  Savana Tur & Safari | info@savanatur.com | +90 850 441 9919 +90 532 267 8184

Savana Tur & Safari marka ve logosu 11395 TURSAB Belge No'lu Simba Turizm'in tescilli ticari marka ve logosudur. İzinsiz kullanılamaz. 

  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • LinkedIn - Gri Çember
24 Kas 2018

Masai Mara Safari & Zanzibar

2 yorum

Son düzenlendiği zaman: May 4

 

Güvenli Destinasyon Afrika

 

Siz de benim gibi doğaya tutkun, bitkisiyle hayvanıyla iç içe olmaktan keyif alıyorsanız Afrika çok iyi destinasyonlardan birisi. Öncelikle söylemeliyim ki sağlığa dair aşı, ilaç vb.. önlemler alındığı sürece insanlar bakımından oldukça güvenli bir bölge. Kendi ülkemizde turistlerin başına gelenleri düşünürseniz gerçekten bin kat daha güvenli olduğunu göreceksiniz. Özellikle Kenya Masai Mara'da geçirdiğim her saniye kraliçe gibi hissettirdiler. Çadırda kalacaksınız dediklerinde, ooo süper salaş bir şeyler beni bekliyor diyordum ama çadır deyince yanlış algılamayın, birçok 5 yıldızlı otelden daha düşünceli ayrıntılar vardı. Her gece yatağa sizden önce sıcak su torbası koymaları gibi, sabah isteğinize göre sıcak çay ya da kahveyle ama demlenmiş gerçek kahve , süt kurabiye ile uyandırılmak... rehberlerin siz memnun olun diye çabası... harika 3-5 gün ve Zanzibar... Transferlerdeki uçaklar küçük ve daha az konforlu ama bence farklı bir deneyim o da, keyifliydi benim için... Zanzibar doğasına aşık olursunuz o kesin ama insanlar inanılmaz tembel ve kirli gerçekten... ısrarcı olmasalar da, kızınca gitseler de ne yazık ki erkeklerde sarkıntılık potansiyeli yüksek ve bu durum konforsuz hissettiriyor ama gayet güvenli, o kadar..

Ben bir anda karar verdim, işimde oluşan bir boşluk nedeniyle, Samet bey sağolsun hızlıca bir program yaptı benim için. Son dakika kararı, uzaklık derken tabi ki yalnız gittim. İçiniz rahat olsun bu tip turlar sırt çantasını alıp tatile çıkan bir sürü maceracıyı bir araya getiren güvenli turlardır. İçinizden geliyorsa arayın Samet beyi o size güzel bir program yapar. Sonra da ooooh keyif...

Ebru Şen Pazartesi, 1 Mayıs 2019 22:16 | İstanbul

Katılım Tarihi: 25 Mart 2019 | Katıldığı tur: Masai Mara Safari & Zanzibar

Siz de benim gibi doğaya tutkun, bitkisiyle hayvanıyla içiçe olmaktan keyif alıyorsanız Afrika çok iyi desytinasyonlardan birisi. Öncelikle söylemeliyim ki sağlığa dair aşı, ilaç vb.. önlemler alındığı sürece insanlar bakımından oldukça güvenli bir bölge. Kendi ülkemizde turistlerin başına gelenleri düşünürseniz gerçekten bin kat daha güvenli olduğunu göreceksiniz. Özellikle Kenya Masai Mara'da geçirdiğim her sn kraliçe gibi hissettirdiler. Çadırda kalıcaksınız dediklerinde, ooo süper salaş birşeyler beni bekliyor diyordum ama çadır diyince yanlış algılamayın, birçok 5 yıldızlı otelden daha düşünceli ayrıntılar vardı. Her gece yatağa sizden önce sıcak su torbası koymaları gibi, sabah isteğinize göre sıcak çay ya da kahveyle ama demlenmiş gerçek kahve , süt kurabiye ile uyandırılmak........ rehberlerin siz memnun olun diye çabası.... harika 3,5 gün ve Zanzibar... Transferlerdeki uçaklar küçük ve konforsuz ama bence farklı bir deneyim o da, keyifliydi benim için... Zanzibar doğasına aşık olursunuz o kesin ama insanlar inanılmaz tembel ve kirli gerçekten... ısrarcı olmasalar da, kızınca gitseler de ne yazık ki erkeklerde sarkıntılık potansiyeli yüksek ve bu durum konforsuz hissettiriyor ama gayet güvenli, o kadar..

 

Ben bir anda karar verdim, işimde oluşan bir boşluk nedeniyle, Samet bey sağolsun hızlıca bir program yaptı benim için. Son dk kararı, uzaklık derken tabi ki yalnız gittim. İçiniz rahat olsun bu tip turlar sırt çantasını alıp tatile çıkan birsürü maceracıyı biraraya getiren güvenli turlardır. İçinizden geliyorsa arayın Samet beyi o size güzel bir program yapar. Sonra da ooooh keyif...

 

Kusursuz Afrika, Kusursuz Safari ve Zanzibar

 

Her yıl sömestr döneminde mutlaka Avustruya veya Fransa Alp’lerine kayak tatilini tercih ederiz. Bu sene ise farklı bir deneyim yaşayalım istedik ve Afrika’ya gitmeye karar verdik. İlk başlarda 9 yaşında oğlumuz Can ile acaba nasıl olur diye düşünürken tavsiye üzerine Savana Tur ile tanıştık. Samet Bey sürecin başından sonuna çok yardımcı oldu, önce rota planlamasını yaptı, konaklanacak çadır kamp ve oteli organize ettikten sonra da Nairobi- Masai Mara-Nairobi-Zanzibar tüm ara uçuşları, transferleri, Safari turunu, Masai Mara kabile ziyaretini organize etti. İstanbul’dan uçağa bindiğimiz andan itibaren, Nairobi’de karşılanmamız, ara uçuş için Wilson havalimanına geçişimiz, Masai Mara uçuşumuz ve konaklayacağımız İlkeliani tented Camp’a ulaşmamız son derece organize ve planlı bir şekilde sorunsuz gerçekleşti. Kampın güler yüzlü personeli, servis anlayışı, Safari rehberimizin bilgi ve tecrübesi, yerel halkın yaşam biçimi bizi çok etkiledi. Masai Mara üzerinden Nairobi uçuşu ve Zanzibar bağlantısı da aynı şekilde Savana Tur tarafından son derece kusursuz planlanmıştı ki, bize Zanzibar’da konaklayacağımız Doubletree Hilton otelde denizin, güneşin, bembeyaz kumların, birbirinden lezzetli yemeklerin ve tropikal meyvelerin tadını çıkarmak dışında birşey kalmadı. Bu eşsiz tecrübede her an yanımızda olan, tüm organizasyonu kusursuz bir biçimde planlayan Savana Tur’a çok teşekkür ederiz.

Pınar-Can-Mehmet Özdemir

Mehmet Özdemir Salı, 29 Ocak 2019 12:23 | İstanbul

Katılım Tarihi: 21 Ocak 2019 | Katıldığı tur: Masai Mara Safari & Zanzibar

Yeni Mesajlar