© 2019 by Savana Tur  |  Savana Tur & Safari | info@savanatur.com | +90 850 441 9919 +90 532 267 8184

Savana Tur & Safari marka ve logosu 11395 TURSAB Belge No'lu Simba Turizm'in tescilli ticari marka ve logosudur. İzinsiz kullanılamaz. 

  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • LinkedIn - Gri Çember
24 Kas 2018

Serengeti Safari & Zanzibar

13 yorum
24 Kas 2018Son düzenleme: 24 Kas 2018

 

Bir Safari Turunun Anatomisi

Afrika’ya bir seyahat planlamaya karar verdiğimizde internette uzun araştırmalar yaptık. Öncelikle ismini daha çok duyduğumuz bir çok turun programlarını inceledik fakat içimize bir şeyler sinmedi. Daha sonra Savana Tur’un websitesini incelediğimizde işte Afrika seyahatlerinde uzmanlaşmış bir yer dedik ve hemen Samet Bey ile iletişime geçtik. Katılmayı düşündüğümüz tur Serengeti Safari & Zanzibar turu idi. Zaten daha önce tura katılmış kişilerin yorumları ve fotoğraflarını incelediğimizde de çok etkilenmiştik ve gerçekten de turun her dakikasında iyi ki burdayız dedik. Tur’un çoğunluğu safaride geçiyor. Gitmeden önce ilk defa safariye gidecek bizler için acaba fazla mı aksiyonlu olur veya çok fazla hayvan göremezsek bu kadar gün sıkılır mıyız diye düşünüyorduk ama safari günlerimiz sona erdiğinde keşke Zanzibar’a gitmesek, geri kalan tüm günlerde de safari yapsak diye konuştuk aramızda. Şahitlik ettiğimiz o kadar büyüleci anlar oldu ki. Fillerin küçük bir gölette çamur banyosu yapmalarını, bir çitanın avlanma sahnesini izlemek, geniş bir aslan ailesinin araçlarımıza değecek kadar yakınımızdan geçmeleri ve o an duyduğumuz heyecan gerçekten anlatmakla tarif edilecek gibi değil. Az hayvanla karşılaşmak diye bir şey yokmuş meğer. Örneğin 2. Gün Zebra görmek bizim için neredeyse kedi görmek kadar doğal bir şey olmuştu çoktan. Konuştuğum herkese tavsiye ediyorum. Yorulduk ama doyamadık ta. Otellere diyecek söz yok, bazen eşsiz bir doğa manzarasına bakarak bazen filleri izleyerek uyandık odalarımızda. Safari’de geçen hareketli günlerin ardından Zanzibar’da keyif yapmak ta ayrıca güzeldi. Okyanus’ta snorkel yapmak, birbirinden renkli çeşitli balıkları, deniz yıldızlarını, yunusları görmek te ayrı bir keyif gerçekten. Farklı türde iki tatil yapmış gibi olduk bu kısa süre içerisinde. Şu ana kadar yaptığım en iyi tatil desem yalan olmaz. İyi ki gitmişim ve umuyorum tekrar giderim. Samet Bey’e tekrar çok çok teşekkürler.. :) Eda.

 

Eda Bıyık Cuma, 2 Aralık 2016 09:15 | İstanbul

Katılım Tarihi: 9 Eylül 2016 | Katıldığı tur: Serengeti Safari & Zanzibar

24 Kas 2018Son düzenleme: 24 Kas 2018

 

Ödenene değer…

Merhaba, Tur programı ve içeriği ilk günden son güne kadar birebir programda aktarıldığı gibi ve sorunsuz olması son derece güzel. Tur içeriğinde seçilen otel ve alınan hizmetler oldukça doyurucu…Safari’deki yerel rehberimiz çok başarılı ve yardımseverdi. Oldukça memnun kaldık. Tur içeriğinde sadece son akşam uçağa binmeden önce alınan yemek hint yemeği dışında başka bir alternatif olması sadece daha iyi olabilirdi ancak yemek yediğimiz otel ve hizmeti iyi idi. Samet Bey’e ve yerel rehberimiz Godfrey’e teşekkürler.

Canan Çimen

 

Canan Çimen Cuma, 29 Temmuz 2016 13:12 | İstanbul

Katılım Tarihi: 1 Temmuz 2016 | Katıldığı tur: Serengeti Safari & Zanzibar

24 Kas 2018Son düzenleme: 24 Kas 2018

 

Her şey yazıldığı gibi

Samet bey merhaba.

Şirketinizin 19-28 Mart tarihlerinde katıldığımız  safari turu sağ selamet bitti ve evimize döndük. Her şey mükemmel ve turun ilerleyişi kelime kelimesine gönderdiğiniz kağıt üzerindeki gibi oldu. Afrika’daki ortak firmanızın insanları (godfrey, shellens hn.ve telefonda görüştüğüm bir beyefendi) bize tarif ettiğinizden daha iyi hizmet verdiler. Yani derecelendirme yapsak ben ve ailem excellent diyoruz ve tekrar sizinle tur yapmamızdan mutluluk duyarız.

iyi çalışmalar

Gholamreza Ghanbarpoor

 

Gholamreza Ghanbarpoor Salı, 12 Nisan 2016 11:17 | Urumiye-İRAN

Katılım Tarihi: 19 Mart 2016 | Katıldığı tur: Serengeti Safari & Zanzibar

 

Teşekkür Ederim

Çocukluk hayalimi gerçekleştirdim ve bugüne kadar hayatımdaki en güzel tatildi diyebilirim. Şu an herkese Safari tatili ve Savana Tur’u tavsiye ediyorum :) Ayrıca Savana uçak biletlerini kendimizin alması konusunda esnekti. 20.000 mil ile Tanzanya’ya gittiğimize inanamıyorum :) Konaklama yaptığımız oteller temiz ve çok rahattı gerçekten. Safari rehberleri süperdi, çok memnun kaldık. Safari ve Zanzibar dahil tur organizasyonunda hiçbir aksaklık yaşanmadı. Bunun için sizlere çok teşekkür ederim.

 

Özlem Herkeser Çarşamba, 29 Ekim 2014 12:26 | İstanbul

Katılım Tarihi: 3 Ekim 2014 | Katıldığı tur: Serengeti Safari & Zanzibar

 

Serengeti Safari

Serengeti Safari & Zanzibar çok etkileyici bir destinasyon. Tur hiç bir sorunla karşılaşmadan programda belirtilen her şey yerine getirilerek tamamlandı. Çok keyifli geçti.

 

Alev Öztunç Pazar, 26 Ekim 2014 13:26 | İstanbul

Katılım Tarihi: 3 Ekim 2014 | Katıldığı tur: Serengeti Safari & Zanzibar

 

Ölmeden yapılması gereken tur

Benim için Serengeti’de safari yapmak üzerinde yaşadığımız “gerçek” dünyayı görmek için bulunmaz bir fırsat oldu. İnanılmaz güzellikte ve çok çeşitli manzaralar eşliğinde hayvanları doğal ortamlarında izleyebilmek beni derinden etkiledi, hatta değiştirdi diyebilirim. Öte yandan çok şanslı bir zamana ve inanılmaz bir yerel rehber olan Francis’e denk gelmemiz de çok büyük bir şanstı bizim için. Gitmeden önce bir takım tereddütlerimiz vardı, sağlık, güvenlik ve konaklama koşullarıyla ilgili özellikle. İyi ki merakımız korkularımızdan üstün geldi de bu seyahati yapabildik. Sağlık ve güvenlik konularında hiçbir sıkıntı görmedik. Konaklama yerleri ise özenle seçilmişti. Sürprizleri bozmak istemem ama dişimizi fırçalarken penceremizden zebra sürülerini izleyebildiğimiz, sonsuz düzlüğe bakarken soğuk bir içeceğin keyfini çıkarabildiğimiz, masallardan çıkmış gibi görünen bahçelerde gezebildiğimiz otellerde kaldığımızı söylemeden de geçemeyeceğim. Bu inanılmaz safari günlerini Zanzibar’da bitirmek de, dinlenmek, denizin ve güzel yiyeceklerin keyfini çıkarmak için çok hoş bir imkan oldu. Bu unutulmaz günler için Savana Tur ve Samet Bey’e ve turu daha da eğlenceli ve keyifli geçirmemize katkıda bulunan tur arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. BAHAR

 

Bahar Meunier Pazartesi, 20 Ekim 2014 19:09 | Ankara

Katılım Tarihi: 3 Ekim 2014 | Katıldığı tur: Serengeti Safari & Zanzibar

 

Harika bir tatil

Baştan sona çok başarılı bir organizasyon olduğunu söyleyebilirim. Biz Tanzanya ve Zanzibar turunu yaptık. Kaldığımız yerler çok iyiydi, özellikle Maramboi Tented Camp ve Ngorongoro Farm House çok keyifli ortamlar sunuyor. Gezinin tabii ki en önemli bacağı Serengeti. Doğa ve hayvan sevgisi olan herkesin ölmeden önce muhakkak görmesi gereken bir yer olduğunu düşünüyorum. Göçün de başlangıcını yakalamış olduğumuzdan dolayı çok şanslıydık ama bunun dışında görmek istediğimiz hemen her şeyi gördük. Hayvanlar, doğa, insanlar, köyler hepsi birbirinden ilginçti. İyi bir rehbere sahip olmak bu seyahatin başarılı geçmesi için bir diğer önemli husus. Godfrey ve Kembo gerek tecrübeleri gerekse de bilgileri ile ekipteki herkesi kendilerine hayran bıraktı. Bizi korkutan şeylerden birisi mesafelerin uzunluğuydu, hiç sıkılmadık ve yanımızdaki kitapların kapağını bile açmadan geri getirdik. Bir diğer kafamızdaki konu da güvenlik konusuydu. Tüm seyahat boyunca önemli bir endişe yaratabilecek hiç bir şey ile karşılaşmadık diyebilirim. (Belki Zanzibar’daki trafik karmaşası hariç :) ) Zanzibar için ise scuba sertifikası olanlara muhakkak en az yarım günlerini buna ayırmalarını öneririm. Muhteşem bir su altı var. Yunuslar ve uysal köpek balıkları da dahil olmak üzere pek çok canlıyı su altında yakından görme fırsatı elde ettik. Mercan resifleri şnorkel için de uygun. İyi bir kamera ve dürbün götürün. Onun dışında su ve yiyecek sıkıntısı yok. Daha yazacak çok şey var ama kısaca kaçırmayın derim.

 

Haluk Tekin Cuma, 17 Ekim 2014 08:17 | İstanbul

Katılım Tarihi: 3 Ekim 2014 | Katıldığı tur: Serengeti Safari & Zanzibar

25 Kas 2018Son düzenleme: 25 Kas 2018

 

GERİ BİLDİRİM

Tur şehirlerimiz, otellerimiz, rehberlerimiz ve programlarından oldukça memnun kaldık. Günler oldukça yeterliydi ve dolu dolu geçti. Zanzibar’da kumsaldaki sevimli fakat aşırı ısrarlı satıcılar dışında herhangi bir sıkıntımız olmadı. Sarı humma aşısından sora çocuk sahibi olmak için bir süre beklenmesi gerekliliği bilgisi doğru ise bunun müşterilerle paylaşılması oldukça önemli diye düşünüyorum. Her şey için teşekkürler.

 

SİNEM KUŞ Çarşamba, 17 Eylül 2014 14:01 | İstanbul

Katılım Tarihi: 29 Temmuz 2014 | Katıldığı tur: Serengeti Safari & Zanzibar

 

Yönetici yorumu: Sinem Hanım Merhaba, Savana Ailesi olarak seyahatinizin iyi geçmiş olduğuna sevindik. Sarı Humma Aşısı, diğer canlı aşılar gibi hamilelik döneminde uygulanmaz ve mutlaka aşılanma öncesinde sağlık kuruluşunda bu soru hekimlerce sorulması gerekir. Yine diğer tüm canlı aşılarda olduğu gibi Sarı Humma Aşısında da uygulandıktan sonra kitabi bilgiye dayalı olarak 1 ay süreyle düşük gebelik riski olabilmektedir. Ancak, doktorlar bu süre için daha garantili yaklaşımla 3 ay gebe kalınmamasını önermektedir. Safariye katılmayı düşünen tüm misafirlerimize seyahat öncesi Sarı Humma Hakkında Bilgilendirme dosyasını gönderiyoruz. Sağlık Bakanlığınca bize verilen bu matbu dosya kontrol edilmiş olup, gerekli mercilere bilgilendirmeyi yapılmıştır.

 

Serengeti Safari & Zanzibar Turu

Serengeti Safari turunu ikinci kez yapıyorum.

Samet Bey’e de bu turun benim için ilk olmadığını daha öncede Serengeti safari turuna katıldığımı söyledim. Kendisi de bana daha önce nereleri gördüğümü, neler yaşadığımı sordu ve bunun üzerine daha dolu daha güzel bir tur hazırladı.

ilk turumda göremediğim Gergedan ve Leoparı gördüm.

Dünyada çok az insanın görebileceği leopar ve aslan kavgasına şahit oldum. Bunlar benim için çok güzel duygular... Samet Bey’e buradan bir kez daha teşekkür ediyorum.

 

SERKAN ÜREMEZ Salı, 15 Temmuz 2014 15:05 | İstanbul

Katılım Tarihi: 6 Haziran 2014 | Katıldığı tur: Serengeti Safari & Zanzibar

 

Zanzibar ve Safari

Samet bey’in görüşleri ile yaptığımız Zanzibar ve Safari turunda çok çok memnun kaldık. Transfer ve otellerde hiç problem yaşamadık. Zamanlama çok iyi düzenlenmişti. 15 aylık bebeğimle yaptığımız bu güzel gezi için Savana Tur’a çok teşekkür ederim.

 

Demet Kurtkaya Pazartesi, 17 Şubat 2014 13:31 | İstanbul

Katılım Tarihi: 30 Ocak 2014 | Katıldığı tur: Serengeti Safari & Zanzibar

 

TUR DÖNÜŞÜ

DAHA ÖNCE BİR KEZ GÜNEY AFRİKA CUMHURİYETİ VE ZAMBİA GEZİSİ YAPMIŞTIK. REHBERLİ BİR TURDU. BU KEZ AÇIKÇASI TÜRKİYE’DEN EŞLİK EDEN BİR REHBER OLMADIĞI VE BAĞLANTILI TURLARI KAPSAYAN BİR TUR KOMPLEKSİ OLDUĞU İÇİN AZ DA OLSA BİR ENDİŞEM VARDI. TUR ÖNCESİ SAMET BEY’İN BİZİ BU KONUDA RAHATLATMASINA RAĞMEN YİNEDE ÇEKİNEREK BAŞLADIĞIMIZ TANZANYA-ZANZİBAR TURUMUZ BEKLENTİLERİMİZİN ÜZERİNDE GÜZEL VE SORUNSUZ SEYRETTİ. YEREL TURLAR VE REHBERLER BİZE UNUTAMAYACAĞIMIZ GÜZEL BİR TATİL YAŞATTI. YENİDEN AFRİKA SEYAHATİ DÜŞÜNDÜĞÜMDE TEK TERCİHİM YİNE SAMET BİLGEN YÖNETİMİNDE SAVANA TUR OLACAKTIR. DR.YILMAZ YALÇINKAYA

 

YILMAZ YALÇINKAYA Cuma, 7 Şubat 2014 10:16 | iZMİR

Katılım Tarihi: 25 Ekim 2014 | Katıldığı tur: Serengeti Safari & Zanzibar

 

Tur değerlendirmesi

Turdan fevkalade mutlu döndüğümü öncelikle belirtmek istiyorum. Bende çok farklı bir tat bıraktı. Birçok ülkeye gittim ve çok farklı kültürler tanıdım ancak Tanzanya insanların sıcaklığı ve muhteşem doğasıyla bambaşka. Zanzibar’da ayrı bir güzellik var. Tam bir tatil cenneti.Turumuz boyunca hiçbir aksaklıkla karşılaşmadık. Her şey programdaki gibi ilerledi. Herkese Tanzanya’ya gitmelerini öneriyorum. Sonuç olarak gerçekten uzun süre aklımdan çıkmayacak bir on gün yaşadım.

 

Gülten SOP Çarşamba, 5 Şubat 2014 07:09 | İzmir

Katılım Tarihi: 25 Ocak 2014 | Katıldığı tur: Serengeti Safari & Zanzibar

 

25 Kas 2018Son düzenleme: 25 Kas 2018

 

Jambooo

Oğlum ve eşimin hayaliydi, ben de çok istiyordum. O muhteşem manzaraları, doğal ortamlarında yırtıcı hayvanları,o müthiş çiçekleri ve ille de Zanzibar’ı ölmeden önce herkes görmeli. Öğleden sonra yüzdüğünüz deniz, sabah 2 km çekiliyor. Ve siz,ancak dalarak görebileceğiniz deniz canlılarına dokunabiliyorsunuz, bu müthiş bir şey! Ya 187 yaşındaki Dinazor Kaplumbağaları? Ömrümüz olsun inşaallah bir daha gidelim:)teşekkürler Samet bey! Mutlu insanların ülkesi Tanzanya! Çünkü :) Hakuna matata! “problem değil" :)

 

İkbal Gürpınar Çarşamba, 9 Ekim 2013 20:00 | İstanbul

Katılım Tarihi: 16 Ağustos 2013 | Katıldığı tur: Serengeti Safari & Zanzibar

Yeni Mesajlar