© 2019 by Savana Tur  |  Savana Tur & Safari | info@savanatur.com | +90 850 441 9919 +90 532 267 8184

Savana Tur & Safari marka ve logosu 11395 TURSAB Belge No'lu Simba Turizm'in tescilli ticari marka ve logosudur. İzinsiz kullanılamaz. 

  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • LinkedIn - Gri Çember
24 Kas 2018

Tanzanya Safari & Zanzibar

13 yorum
24 Kas 2018Son düzenleme: 25 Kas 2018

 

Tanzanya Safari & Zanzibar Turu

Safari yapmayı planlayanlar mutlaka Savanatur'u tercih etmeliler. Samet bey muhteşem bir organizasyon yapmış gerçekten, sayesinde işimiz çok kolaylaştı, safarinin bu kadar konforlu olabileceğini asla düşünmezdim. Tanzanya'da birlikte çalıştıkları yerel ekip de şahaneydi, havaalanı-hotel karşılamalarında bir dakika bile gecikme yaşanmaz mı? :) Her şey gerçekten çok detaylı düşünülmüştü. Rehber/şoförümüz Mr. Daudin 15 yıldır bu işin içinde olan inanılmaz tecrübeli bir rehber, çok yetenekli bir şoför ve oldukça kibar bir beyfendi idi. Yerel günlük yaşam, ülke tarihi, kabileler, safari ve hayvanlar hakkında sorduğum binlerce soruya muhteşem bilgisi, süper İngilizcesi ile hiç sıkılmadan cevap verdi. Kendisi ile muhteşem sohbetlerimiz oldu. Oteller ve yemekler şahane idi, Samet bey muhteşem tercihler yapmış.

Tarangire ve Serengeti milli parklarında birçok hayvanı (zebra,fil, öküz başlı antilop, bufalo, ceylan, zürafa, sırtlan, aslan, çita, leopar) izleyebildik. Ngorongoro koruma bölgesi ise apayrı bir deneyim, Masai kabilesi ziyareti, ''insanlığın beşiği (craddle of humanity)'' olarak bilinen Olduvai Gorge evrim müzesi, kraterin içinde yaşayan binlerce hayvan ve harika doğası... İnanılmaz bir deneyimdi :) Samet beye herşey için çok ama çok teşekkür ederiz.

AYCAN-SİNAN YÜKSEL.

 

Aycan Yüksel Pazar, 12 Ağustos 2018 19:51

Katılım Tarihi: 3 Ağustos 2018 | Katıldığı tur: Tanzanya Safari & Zanzibar

24 Kas 2018Son düzenleme: 24 Kas 2018

 

Tanzanya ve Zanzibar

Eşimle birlikte balayı için plan yapıyorduk, genelde tur ile bir yere gitmeme düşüncesi içindeyiz, kendi rotamızı kendimiz yapan bir çiftiz. Ancak internetteki araştırmalarımız sonucu karşılaştığım Savana Tur ve sahibi Samet Bey’in yardımları, ilgisi ve bölge ile ilgili derin bilgisinden çok memnun kaldım. Eylül 2016 yılında Tanzanya Safari & Zanzibar turuna Savana Tur ile katıldık. Kalacağımız oteller özenle seçilmiş , doğanın ortasında ama vahşi yaşama karsı da korunaklı müthiş bir atmosfer içindeydi. Yemekler ise lezizdi! Özellikle yerel lezzetleri tatma imkanı bulduğumuza çok sevindik. Tüm otel ve rehber hizmetlerinin ücretlerini de “tura katılmadan kendimiz yapsak nasıl olur” diye ufak çapta araştırdım ve Savana ile aldığımız ücret çok daha uygundu. Bir tura katılarak gittiğimiz ilk seyahatti ve açıkçası tur olduğu için basta çok çekiniyorduk. Kalabalık bir tur olmasına rağmen, herkes beklentisine ve isteklerine ilgi ile cevap aldı. Samet Bey bizzat tüm katılımcılar ile ilgileniyor, Safari sırasındaki rehberlerimiz inanılmaz bir enerji ve neşe ile tüm detayları anlatıyor. Rehberlerin hepsi üniversite mezunu ve alanlarında çok bilgililer. Serengeti’de yaşayan her canlı hakkında her türlü soruya detaylı cevap veriyorlar. Safari araçları oldukça konforlu ve araçtaki herkes full görüşe sahip. Kısacası, biz çok memnun kaldık. Her anı dolu dolu, mutlu bir şaşkınlık ve heyecan içinde geçti. İnanılmaz şeylere tanık olduk, müthiş insanlar tanıdık ve üzerinden aylar geçmesine rağmen yaşadıklarımızı ifade edecek kelime bulamıyoruz, hayata bakış açınızı değiştirecek bir tur olabilir. Savana Tur sayesinde eşsiz değerde anılarımız oldu. Samet Bey ve ekibine çok teşekkür ederiz. Senem Taşyürek

 

Senem Taşyürek Cuma, 2 Aralık 2016 10:54 | İstanbul

Katılım Tarihi: 9 Eylül 2016 | Katıldığı tur: Tanzanya Safari & Zanzibar

 

 

TANZANYA SAFARİ – ZANZİBAR

Seyahat etme; düşüncelerimizi değiştirmek, ön yargılarımızdan kurtulmaktır demiş ünlü filozof Amos Bronson Alcott… 33 yıllık ömrümde, 20′ ye yakın ülke ve 40′ a yakın şehir görmüş bir gezgin olarak, Afrika’ya gitmeye ilk karar verdiğimde doğru mu yoksa yanlış mı karar verdiğimi bilemiyordum.. Ta ki kara kıta Afrika’ ya ayak basana kadar…

Gördüğüm 20 ülke bir yana Afrika gezisi diğer yana diyebilirim. Mükemmel bir geziydi, hayvanların doğal ortamı olan ulusal park da çadırda kalmak, televizyonda gördüğünüz bir çok vahşi hayvanın gözünün içine bakabilmek bambaşka bir histi, bu gezmekten öte bir şeydi açıkcası..Safari tek kelime ile inanılmaz bir deneyimdi.

Zanzibar ise cennetten kopmuş bir parçaydı tüm imkansızlıkların arasında.. Cana yakın ve misafirperver bu Afrika ülkesinin ve halkının nasıl sömürüldüğüne şahit olmak bir ok gibi vurmuştu kalbimizin tam ortasına…Her fotoğaf ayrı bir renk ,ayrı bir hikayeydi sanki..

Tur şirketimizin kaliteli hizmet anlayışı, profesyonel bigilendirmeleri, güler yüzlü ve yadımsever çalışanları sayesinde de planladığımız gezimiz bizler için unutulmaz bir roman haline gelmişti sanki.. Bu romanı yazarken bize bilgileri ve yönlendirmeleri ile destek olan ve müthiş bir profesyonel hizmet sunan Savana Tur’dan Samet Bilgen’e ve Tanzanya Hippo Tur’ dan Patrick Haule’ ye çok teşekkür ediyorum.

Özellikle Zanzibar Z Hotel’i giden herkese şiddetle tavsiye ediyorum..

Kara kıta Afrika’ ya bir gün yeniden ayak basabilmek ümidiyle..

Kansu İşleyen - İstanbul

 

KANSU İŞLEYEN Pazartesi, 1 Eylül 2014 09:15 | İstanbul

Katılım Tarihi: 29 Temmuz 2014 | Katıldığı tur: Tanzanya Safari & Zanzibar

 

SAFARİ VE ZANZİBAR

Merhaba,

Senenin başından itibaren planlamaya çalıştığımız ve Coğrafyasını ve kültürünü bilmediğimiz için güvenlik konusunda da endişelendiğimiz bir tatil proğramı Samet Bey’le tanıştıktan sonra tamamen planlı ve keyifli bir hal aldı. Kendisinin çözümcü, proaktif yaklaşımı ve takipçiliği için özellikle teşekkür etmek istiyoruz. Tatilden döneli yaklaşık 10 gün oldu ve hala etkisindeyiz. Bu deneyimi sorunsuz ve keyifli bir şekilde bize yaşattığı için Savana Tur’a da teşekkürlerimizi iletmek istiyoruz. Özellikle tatilimizin başlangıcında ve Safari kısmında bizimle olan tur rehberimiz Patrick kesinlikle doğru tercihtir, iletmek isterim. Kendisinin iletişim, güleryüz ve kalite anlayışı ile işine son derece bağlı ve mükemmel bir rehber olduğunu iletmek istiyorum. Tatilimizin ilk bacağı olan Mikumi National Park-Vuma Hills Camp ve kadrosundan tesisin temizliği, güleryüz ve yardımseverliklerinden son derece memnun kaldık. Zanzibar ve Z Hotel ise tek kelime ile muhteşem.. Otel temizliği, personel kalitesi, güleryüzlülüğü ve hizmeti mükemmeldi. Yemeklerde ise bence o güzel deniz mahsülleri daha iyi pişirilebilir…;) Unutamayacağımız bir tatil oldu. Teşekkürler.

 

EFDAL ÇETİNKAYA Çarşamba, 20 Ağustos 2014 12:57 | İstanbul

Katılım Tarihi: 29 Temmuz 2014 | Katıldığı tur: Tanzanya Safari & Zanzibar

 

Teşekkürler

12-21 Ekim 2013 tarihlerinde Savana Tur organizasyonu ile Serengeti Safari ve Zanzibar gezisi yaptık. Programlama, konaklama, ulaşım ve problemsiz akış, dünyanın bu zor bölgesinde hayranlık uyandıracak derecedeydi. Rehberlerin nezaket ve bilgisi bizde güzel anılar bıraktı. Safari,yaşadığı dünyayı tanıma isteği taşıyan herkesin mutlaka yapması gereken bir deneyim. Afrika’nın büyüsünü Savana Tur sayesinde yaşadığımızı belirtmek isteriz. Oya – Ahmet ÖBER

 

Ahmet Öber Çarşamba, 13 Kasım 2013 16:24 | İstanbul

Katılım Tarihi: 12 Ekim 2013 | Katıldığı tur: Tanzanya Safari & Zanzibar

 

Sıcak ilgi, kusursuz organizasyon…

12 – 21 Ekim 2013 tarihleri arasında Savana Tur, Samet Bilgen Organizasyon ve Rehberliğinde yaptığımız Tanzanya ve Zanzibar turunda, organizasyon, beceri, zamana uyumluluk, yer seçimindeki kalite ve ilgiye Eşim, Kızım ve Kendi adıma teşekkürlerimi sunarım. Bu turun, herkesin ömründe en az bir kere yapması gereken turlardan biri olduğunu da önemle tavsiye ederim.

Melis & Neşe & Nejat ALTINAY

 

Nejat Altınay Çarşamba, 13 Kasım 2013 14:17 | İstanbul

Katılım Tarihi: 12 Ekim 2013 | Katıldığı tur: Tanzanya Safari & Zanzibar

 

Safari ve Zanzibar

Ana hatlarıyla bakıldığında hem tur kapsamı, hem oteller, hem de ekip bizim için son derece tatmin ediciydi. Serengeti, Manyara, Ngorongoro gibi doğal Safari için mükemmel denilebilecek bölgeleri olabilecek en doğru konaklama ve seyahat birleşimi ile buluşturan tur detaylarda da son derece özenli hazırlanmıştı. Zamanlama olarak Türkiye’de bayram süresine denk gelmesinin katılım açısından avantajlı olmasına rağmen, Serengeti için göç mevsiminin dışında kalması vahşi yaşam çeşitliliği açısından hissedilmese bile sürü miktarları açısından eksik kalmasına sebep oldu. Safari kısmı için özetle tur güzel, ama zamanlamaya daha fazla dikkat etmek gerekiyor. Zanzibar, yorucu ve uzun jeep yolculukları sonrası yıpratıcı günlerin ardından dinlenmek için güzel bir fırsat. Ancak buradaki süre 1 gün kısaltılabilir. Neticede, 45 yaş altı gruplar için son derece uygun, ancak 45 üstü için yorucu olabilecek bir tur. Bu detaya dikkat etmekte katılımcılar açısından fayda var.

 

Alper Cumhur Albayrak Pazartesi, 11 Kasım 2013 16:16 | İstanbul

Katılım Tarihi: 13 Ekim 2013 | Katıldığı tur: Tanzanya Safari & Zanzibar

 

Tanzanya Safari & Zanzibar

9’dan 60’a kadar her yaştan gençle beraber yaptığımız 5 günlük Kuzey Tanzanya safarisi ve 3 günlük Zanzibar tatili sırasında kendimizi o muhteşem güzelliklerin büyüsüne bu kadar rahatlıkla bırakabilmemizi ve en ufak bir sorun çıkmadan seyahati tamamlamamızı sağlayan Samet’e (Bilgen) ve tüm Savana Tur ekibine sonsuz teşekkürler.

 

Ayşen Ekmekçi Çarşamba, 23 Ekim 2013 07:15 | İstanbul

Katılım Tarihi: 12 Ekim 2013 | Katıldığı tur: Tanzanya Safari & Zanzibar

 

Tanzanya’da hep hatırlanacak 10 gün

Samet Bey,

Merhaba. Öncelikle her şey için tekrar teşekkür ederim. Tanzanya-Afrika tatili tercihimizde ne kadar iyi yapmışız, meğer ne kadar güzel bir kültür ve doğaya sahiplermiş dedik. Sanırım her tatilde, hafızam bana Afrika’yı tekrar tekrar hatırlatacak.

Organizasyon konusunda en ufak bir sıkıntı yaşamadık. Transferler, tüm detaylar mükemmel işledi. Her şey çok iyi organize edilmiş. Bu anlamda tebrik ederim sizi. Herkese, tüm çevreme içim çok rahat tavsiye edeceğim Savana Tur’u. Dürüst ve düzgün çalışan tur operatörlerine Türkiye’nin çok ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Herhangi bir olumsuzluk yaşamadığımız için size ve acentenize çok teşekkür ederim.

Oteller konusunda da ayrıca çok güzel seçimler olmuş. Manyara Serena Lodge, Serengeti Sopa Lodge, Ngrorongoro Sopa Lodge (buraya bayıldıkkk keşke 2 gece konaklama almış olsa idik diye de hayıflandık) ve Ocean Paradise (bu otel bizim tercihimizdi – civarındaki otellere göre dekorasyon peysaj vs. olarak en alımlı, en güzeli idi) hepsi çok keyifli oteller idi. Dekorasyon açısından, lokasyon ve konsept açısından çok ama çok hoşumuza gitti.

2 konuyu, belki ileride yönlendirmeniz açısından faydası olur müşterilerinizi düşüncesiyle belirtmek istiyorum:

– Mevsim olarak bence ideal bir mevsimde gittik. (her ne kadar high seasona girmediğimiz söylense de, görmediğimiz hayvan olmadı sanırım) Ancak Serengeti için belki daha kuzeyde (göç mahaline yakın bir lodge) ayarlayabilseydik, ben ve eşim düşünemedik, belki göçü görme şansımız olabilirdi. Zira sanırım 7-8 saatlik bir mesafe yol gitseydik göçü görebilecektik. Haziran sonu tarihlerinde yapılan turlarda lodge lokasyonu bu şekilde tavsiye edilebilir.

– Bir de Ngorongoro… Burayı ben ve eşim çok beğendik. Doğası, havası, otel her şey müthişti. Keşke 1 gece değil de 2 gece konaklama planlamış olsa idik deyip durduk. Bence bu park mutlaka Tanzanya programlarında highlight edilmeli ve gereken sürenin tanınması konusunda sizin tarafınızdan yönlendirme yapılmalı.

Son olarak rehberimizden ayrılırken bir burukluk çöktü üzerimize.. Çok akıllı, tatlı bir insandı. :))

Umarım önümüzdeki yıllarda imkanlar fırsat verir de tekrar bir Tanzanya (Tarangire Milli Parkı belki, belki Mara nehri, belki Selous Milli Parkı) tatili yapabiliriz…

Anılarımıza böylesine güzel bir tatil ekleme fırsatı verdiğiniz için size ve acentenize teşekkür ederim.

Saygılarımızla, Özge-Erhan Korkmaz

 

Özge İnan Bilgin Korkmaz Salı, 2 Temmuz 2013 13:05 | İstanbul

Katılım Tarihi: 22 Haziran 2013 | Katıldığı tur: Tanzanya Safari & Zanzibar

 

Güzel ve farklı bir seyahatin ardından…

Samet Bey merhabalar,

Afrika yolculuğumuzdan döndük :) Öncelikle size de, yolumuz kesiştiği ve böyle enteresan bir tatil fırsatı yaşayabildiğimiz için teşekkür etmek isteriz. Bir sonraki etkinliklerinizde de yardımcı olması açısından görüşlerimizi saklamanız için yazılı yapmak istedim.

Öncelikle ilk etapta Harry gerçekten 100% çok iyi bir safari rehberi. Hem yardımsever, güler yüzlü hem de tur boyunca bize birçok bilgi verdi vahşi doğa ile ilgili..Bir daha gitsem yine Harry ile yolculuk yapmak isterdik sanırım. Aracımız da o şartlara göre oldukça temizdi. İlk gece konaklama yaptığımız otel zaten birkaç saat kaldığımız için çok anlamadığımız ama temiz bir oteldi. Lake Manyara’daki Serena Otel de gayet iyiydi. Hatta kaldığımız gece tesadüf Maasai’ler bir gösteri yaptılar, o da tabii bize bu kabileyi izleme fırsatı sundu. Daha sonra konakladığımız Serengeti’deki çadır ise sanırım içlerinde en iyisiydi :) Ormanın ortasında, dağın tepesinde bir yer için de oldukça lüks hem de çok farklı ve çok temiz bir yerdi. Tüm bu mekanlardaki ekipler de çok iyi hizmet ediyorlardı. Ngorongoro’daki Sopa Lodge da butik olmamasına rağmen temiz ve güzeldi. Sanırım her birinde böyle birer gün birer gün kalmak da çok iyi oldu, hepsinde ayrı bir doku mevcuttu. Kısacası Savana Tur’un birebir devrede olduğu her kısımda seyahatimiz çok iyiydi diyebilirim. Herkese bu otelleri (özellikle çadırı) kesinlikle tavsiye edebilirim. Safarinin insanın hayatında bir kere bile olsa mutlaka yaşaması gereken bir deneyim olduğunu düşünüyorum…

Sizlere çok teşekkür ediyoruz, sağlıklı ve mutlu bir şekilde ülkemize döndük :) Ayrıca teşekkürler kendimizi iyi hissetmemize sebep olduğunuz için… Ezgi & Mert

 

Ezgi Demir Pazartesi, 8 Nisan 2013 10:40 | İstanbul

Katılım Tarihi: 30 Mart 2013 | Katıldığı tur: Tanzanya Safari & Zanzibar

 

Balayında Safari turu

Samet Bey sizi tebrik ediyoruz. Balayımızdan çok güzel anılarla ve adeta ayaklarımız “geri geri giderek” İstanbul’a döndük. Son derece iyi organize edilmiş bir balayı geçirdik..

Balayında farklı ve macera dolu bir tatil düşünüyorsanız kesinlikle Tanzanya Safari & Zanzibar turunu öneririm. Biz evlilik törenimizde de sıradan şeyler yapmaktan kaçındık, balayımızda da… İtiraf etmeliyim, Tanzanya’ya gitmeye karar verdiğimizde pek çok kişi neden – deli misiniz? diye sordu :) Evet balayında Afrika’da safari yapmak, lüks çadırlarda konaklamak, biraz da romantizm yaşamak istiyorduk ama nasıl? Otelleri ve safari turlarını internetten araştırırken Savana Tur ve Samet Bey ile tanıştık. İlk telefon konuşmasında kendisinin de balayında yaptığı tur programından bahsetti ve aradığımız kişiyi bulduğumuzu anladık. Tur programını büyük göç esnasında en çok hayvanı görebileceğimiz bölgeyi belirleyerek yaptık. Tanzanya & Zanzibar‘da toplam 9 gece kaldık. Kısaca; Serengeti’de büyük göçü gördüğümüzde şaşkınlıktan dona kaldık, Büyük 5’linin tamamını yavrularıyla çok yakınımızda görmenin heyecanını yaşadık, rehberimiz Rafael’le hem güldük hem bilgilendik, kaldığımız oteller tek kelimeyle muhteşemdi, hepsine hayran olduk. Tüm oteller ve özellikle de balayımız olması sebebiyle tercih ettiğimiz Masai Mara’daki lüks çadır kampımız muhteşemdi..Çok değişik bir tecrübeydi Afrika’da çadırda kalmak.. Masai kabilesi ziyaretimiz bizi oldukça etkiledi, balayında olduğumuz için her gittiğimiz otelde özel konuk olarak karşılanmak çok hoşumuza gitti… Günlerce safariden sonra balayımızın dinlenme bölümünde 3 gece Zanzibar’da konakladık. Safarinin zor doğa koşullarından sonra bu bölüm çok rahatlatıcı ve bir o kadar da etkileyiciydi. Tekne turlarına katıldık ve denizin altındaki büyüleyici dünya ile tanıştık. Balayından tüm bu anılar ve fotoğraflarla döndüğümüzde tüm arkadaşlarımız ne kadar akıllıca bir tercih yaptığımızı anladılar

Samet Bey’in önerileri ve yönlendirmeleri olmasa bu kadar güzel bir Afrika seyahati yapabilir miydik bilemiyorum. Samet Bey ve ekibi Afrika Turları konusunda kesinlikle uzmanlar, hatasız ve beklentilerinizin üstünde bir hizmet verdiler. Kendilerine bu fırsatta tekrar teşekkür ediyoruz. Savana Tur’u kesinlikle Safariye gitmek isteyen herkese tavsiye ediyoruz. Bir daha ki sefere de Kenya’yı denemeyi düşünüyoruz.. Şehnaz-Güç İÇELLİ

 

Şehnaz Tuncel İÇELLİ Perşembe, 7 Şubat 2013 07:19 | İstanbul

Katılım Tarihi: 28 Ocak 2013 | Katıldığı tur: Tanzanya Safari & Zanzibar

 

İlk Afrika deneyimimiz

Açıkçası Afrika görmeyi çok istediğim ama tedirginliklerimin de bir hayli olduğu bir ülke idi. Avrupa ve Amerika kıtasına tur şirketlerinden destek almadan kişisel program yaparak gitmeyi tercih ediyorum. Ama söz konusu Afrika olunca kalacağımız otelin temizliğinden güvenliğimize, yemek kalitesinden hijyene kadar bir dolu soru işaretim vardı. Savana Tur’un yöneticilerine ilgilerinden ve sıcakkanlı yaklaşımlarından dolayı daha planlama aşamasında çok güvendik. Tatille ilgili görüşlerim:

1. Herkes Afrika’yı görmeli. Özellikle safari deneyimi bence şart. vahşi doğanın bir parçası olmak, o hayvanlara elinizi uzatsanız dokunacak mesafede olmak çok keyifli bir duygu. Ama mutlaka Afrika’yı deneyimlemiş ve o bölgeyi seven birinden bu tur hizmetini almalısınız. Savana Tur bu yüzden doğru tercih oldu. 2. Servis kalitesi Afrika’da çok gelişmiş durumda. Oteller temizlik & konfor ve kalite olarak hangi yıldız tercihini yaptıysanız o yıldızın karşılığını veriyor. 5 yıldızlı otellerde kaldık, odalarımız tertemizdi, güleryüz standarttı. 3. Afrika’da aç kalmayacağınız kesin. Çünkü oteller uluslararası mutfak lezzetleri sunuyor. Ama özellikle yerel mutfak denemek isterseniz de deniz mahsulleri çok başarılı. 4. Şişe suyu içmek ve diş fırçalamak için tercih sebebi olmalı. 5. Safari turunun memnuniyet endeksi beraber olduğunuz rehberle çok alakalı. Biz rehberimiz Rafael’den ayrılırken birbirimize sarılarak veda ettik. Hem İngilizcesi çok iyiydi, hem teknik bilgisi, hem de işini çok severek yapan birisiydi. Sürekli daha çok şey görebilmemiz için gayret gösterdi. Bu konuda Savana Tur’a özellikle teşekkür ediyorum. 6. Savana Tur yetkilileri sadece gidinceye kadar değil, yolculuğumuz sırasında da turumuzun mutlu bir şekilde devam etmesi için takipçi oldular. Bu da çok iyi hissettirdi. 7. Zanzibar’da değişik otel şekilleri var. Bir kısmı tatil köyü havasında, bir kısmı daha butik tarzda. Nasıl bir otelde kalmaktan keyif alacağınızı turunuzu planlayan kişiye söylemeniz yeterli. Her 2 alternatifte de oteller tertemiz. Acaba hijyen ve temizlik nasıldır diye kaygılanıp havlumu götürmüştüm ama kullanmama hiç gerek kalmadı. Oteldeki nevresimler de havlular da konakladığımız tüm oteller de tertemizdi.

Özetle keyifli bir tatil için Afrika, mutlu bir Afrika turu deneyimi için de Savana Tur tercih sebebi olmalı. Teşekkürler…

 

Mehlika Babaoğlu Pazar, 30 Aralık 2012 12:32

Katılım Tarihi: 18 Aralık 2012 | Katıldığı tur: Tanzanya Safari & Zanzibar

25 Kas 2018Son düzenleme: 25 Kas 2018

 

TANZANYA SAFARİ- ZANZİBAR TURU

Safari yapmayı planlayanlar mutlaka Savanatur'u tercih etmeliler. Samet bey muhteşem bir organizasyon yapmış gerçekten, sayesinde işimiz çok kolaylaştı, safarinin bu kadar konforlu olabileceğini asla düşünmezdim. Tanzanya'da birlikte çalıştıkları yerel ekip de şahaneydi, havaalanı-hotel karşılamalarında bir dakika bile gecikme yaşanmaz mı? :) Her şey gerçekten çok detaylı düşünülmüştü. Rehber/şoförümüz Mr. Daudin 15 yıldır bu işin içinde olan inanılmaz tecrübeli bir rehber, çok yetenekli bir şoför ve oldukça kibar bir beyfendi idi. Yerel günlük yaşam, ülke tarihi, kabileler, safari ve hayvanlar hakkında sorduğum binlerce soruya muhteşem bilgisi, süper İngilizcesi ile hiç sıkılmadan cevap verdi. Kendisi ile muhteşem sohbetlerimiz oldu. Oteller ve yemekler şahane idi, Samet bey muhteşem tercihler yapmış.

Tarangire ve Serengeti milli parklarında birçok hayvanı (zebra,fil, öküz başlı antilop, bufalo, ceylan, zürafa, sırtlan, aslan, çita, leopar) izleyebildik. Ngorongoro koruma bölgesi ise apayrı bir deneyim, Masai kabilesi ziyareti, ''insanlığın beşiği (craddle of humanity)'' olarak bilinen Olduvai Gorge evrim müzesi, kraterin içinde yaşayan binlerce hayvan ve harika doğası... İnanılmaz bir deneyimdi :) Samet beye herşey için çok ama çok teşekkür ederiz.

AYCAN-SİNAN YÜKSEL.

 

Aycan Akbaş Pazar, 12 Ağustos 2018 19:51

Katılım Tarihi: 3 Ağustos 2018 | Katıldığı tur: Tanzanya Safari & Zanzibar

 

Yeni Mesajlar