top of page

Kenya - Tanzanya Safari & Zanzibar Turu

69957381-africa-wallpapers.jpg
KENYA - TANZANYA
Safari & Zanzibar
Tur Kodu:

KTSZ12

Süresi

12 gün

Grup Sayısı:

2-24 kişi

Tarihler

Talep Doğrultusunda Yıl Boyu

Rehber

Lokal Safari rehberleri 

15 Kişi üzeri katılım durumunda 

Türk Tur Lideri gruba eşlik edecektir.

Seyahat Şekli:

6 Kişilik Modifiye Safari Minibüsü, 7 kişilik 4 X 4 Toyota Land Cruiser, Havayolu

Konaklama

5* Safari oteli, 4*-5* Safari Lodge ve Lüks Çadır Kampı

Tura dahil
Hizmetler:

Türk Havayolları ile İstanbul-Nairobi ve Zanzibar-İstanbul direkt uçuşları, Arusha-Zanzibar Ara Uçuşu, tüm  transferler, Programdaki  yemekler, tüm Safariler, günde kişi başı 1 litre su, tüm milli park girişleri, havalimanı vergileri, İngilizce konuşan Safari rehberi/Şoför.

Gezilecek
bölgeler:

Lake Naivasha (1 gece)

Masai Mara Milli Parkı (3 gece)

Lake Victoria (1 gece)

Serengeti (2 gece)

Ngorongoro Krateri (1 gece)

Zanzibar  (3 gece)

Ekstra Aktiviteler

Naivasha Gölünde Tekne Turu   50 USD

Masai Kabile Ziyareti  50 USD

Masai Mara'da Balon Safari   440 USD

Baharat Turu   75 USD

Stone Town Turu  75 USD

Safari Blue  120 USD

Oteller

İki Kişilik Odada Kişi Başı Yetişkin 

$4.690'dan itibaren

İki kişilik Odada Tek Konaklama Farkı 

880 USD

2 Yetişkin ile kalan Çocuk Misafir

(2-11 yaş)

$2.990'dan itibaren

Ayrı odada kalan Çocuk Misafir

(2-11 yaş)

$3.080'dan itibaren

 Sorularınız için lütfen bize yazın 

Teşekkürler! Gönderildi

Turumuz Hakkında...

Afrika’da safarinin unutulmaz heyecanı ile tropikal Hint Okyanusu ve kumsallarını bir arada sunan turumuz, bu macerayı romantik bir dokunuş ile tamamlamak isteyenler için idealdir. Bu turumuzda, öncelikle Kenya’nın en önemli safari parkı olan Masai Mara Milli Parkı’na gidiyorsunuz. Sonrasında Tanzanya’ya geçerek Viktoria gölü, Serengeti Milli Parkı ve Ngorongoro Kraterinde Safari yapıyorsunuz. Son olarak, Afrika’da klasik bir safarinin bıraktığı unutulmaz anılarla tatlı yorgunluğunuzu atmak üzere Hint okyanusunun büyülü adası Zanzibar’da 3 gün geçiriyorsunuz.

Görülebilecek Hayvanlar

Aslan, Fil, Bufalo, Öküz Başlı Antilop (Gnu), Leopar, Çita, Hipopotam, Timsah, Zebra, Ceylan (Gazel), Afrika Antilobu (Topi), Eland, Zürafa, Sırtlan, Çakal ve Gergedan.

Konaklama & Oteller

5* Şehir Oteli, 4* - 5* Safari Lodge ve Lüks Çadır Kampı

Türk Havayolları ile 12 Gün Kenya-Tanzanya Safari & Zanzibar Turu $4.690'dan başlayan fiyatlarla...

1. GÜN   İSTANBUL – NAİROBİ  

Tarifeli uçağınızın kalkış saatine bağlı olarak akşam üzeri İstanbul Havalimanı Dış Hatlar kontuarında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerinizin tamamlanmasının ardından Nairobi'ye hareket ediyorsunuz. Yaklaşık 6,5 saat sürecek uçuşunuzda  gecelemeniz uçakta olacak. Nairobi’ye sabaha karşı (ertesi gün) varıyorsunuz ve otelinize transferiniz gerçekleştiriliyor.

 

2. GÜN   NAİROBİ

Nairobi-Jomo Kenyatta Havalimanına sabaha karşı varışınızın ardından karşılanıyorsunuz ve Naivasha Gölüne hareket ediyorsunuz. 2,5 saatlik bir araç yolculuğunun ardından Naivasha’daki otelinize ulaşıyor ve öğle yemeğiniz alıyorsunuz. Yemek sonrası 1-2 saat otelinizde dinlendikten sonra özellikle kuş çeşitliliği ile ünlü bu gölde ekstra olarak tekne turuna katılabilir veya gölün içinde bulunan Crescent Adasında yürüyüş safarisine çıkabilirsiniz. Yırtıcı hayvanların olmadığı bu yürüyüşte Zürafa, Bufalo, Antilop, Maymun ve Zebra görmek oldukça olasıdır.

 

Naivasha Gölü, özellikle barındırdığı hipopotam nüfusu ve dünyaca ünlü kuş yaşamı ile öne çıkan bir göldür. Gölün üzeri papyrus yapraklarıyla kaplıyken etrafı uzun akasya ağaçlarıyla çevrilidir. Gölün sakinlerinden olan hipopotamları yakından görmek mümkündür. Hatta, geceleri Lodge’un bahçesine otlamaya bile çıkarlar. Ayrıca zengin bir kuş çeşitliliğine sahip olan gölde yapılabilecek yürüyüşte bu göle özgü kuşlar dışında Zürafa, Antilop, Maymun, Bufalo gibi diğer hayvanları da gözlemlemek mümkün olabilmektedir.

Konaklama tam pansiyon bazında Naivasha Sopa Lodge’da olacaktır.

 

3. GÜN  NAIVASHA GÖLÜ – MASAİ MARA  

Kahvaltıdan sonra Naivasha gölünden ayrılıyor ve Büyük Rift Vadisi boyunca kuzeye doğru ünlü Masai Mara’ya yol alıyorsunuz. Öğle yemeğinizi Masai Mara Sopa Lodge’da alıyorsunuz. Yemek sonrası Masai Mara Milli Parkı’ndaki ilk Safarinize çıkıyor ve savana düzlüklerinde vahşi yaşama tanıklık ediyorsunuz. Dünya üzerindeki en büyük vahşi yaşam gösterisine - Büyük Göç’e - ev sahipliği yapan Masai Mara, Kenya’da en çok ziyaret edilen koruma alanıdır. Harita üzerinde güneyde Tanzanya topraklarındaki Serengeti Milli Parkının uzantısı olan Masai Mara, otlakları ve su kaynakları ile bu ekosistemin en değerli parçalarından birini oluşturur. Gün batımından önce otelinize dönüyorsunuz. Yine dileyenler için yemek saatine kadar havuzdan faydalanma zamanı olacaktır.  

Konaklama full pansiyon bazında İlkeliani Mara Luxury Camp’de olacaktır.

 

Masai Mara Hakkında

Vahşi yaşama tanık olmak ve hayvanları en doğal ortamlarında izlemek sözkonusu olduğunda, Afrika kıtası üzerinde  Masai Mara’dan daha zengin ve çeşitlilik sunan, birebir “av”  ve “avlanan”a tanık olabileceğiniz başka bir yer yoktur.  Saf, el değmemiş bir doğal yaşamın bu akıl almaz güzelliği ile Mara, ziyaretçileri için dünya üzerinde hala böyle geniş alanların ve vahşi yaşamın bulunduğunun adeta bir göstergesidir. Bir sabah Safarisinde Afrika’nın “Beş Büyük”lerini görme imkanı bulabileceğiniz yegane yerdir.  

 

4. GÜN  MASAİ MARA’DA SAFARİ

Bugün, tüm günü dünyanın en ünlü vahşi yaşam parkında geçiriyorsunuz.  Sabah hava ağarmadan yola çıkıyor ve günün ilk ışıklarıyla Mara’nın kendine özgü yaşamına tanık oluyorsunuz. Masai Mara, topraklarında barındırdığı çok sayıda otçul havyan sebebiyle Kenya’nın büyük kedileri için ideal bir av sahası niteliğindedir. Aynı zamanda Mara, Kenya’daki en büyük aslan nüfusuna, büyük fil ve buffalo sürülerine de ev sahipliği yapar. Mara’da geçireceğiniz bol heyecanlı günün sonunda hava kararmadan otelinize dönüyor ve yemek saatine kadar dinleniyorsunuz. 

Konaklama full pansiyon bazında İlkeliani Mara Luxury Camp’de olacaktır.

5. GÜN  TANZANYA VE VİKTORYA GÖLÜ

Kahvaltınız sonrasında Kenya-Tanzanya sınırını geçerek Viktorya gölü kıyısına doğru yol alıyorsunuz. Sınır geçişi ve pasaport işlemleri sırasında yetkililerimiz tarafından yönlendiriliyor ve Tanzanya tarafında yeni aracınıza binerek yola devam ediyorsunuz. Vakit kaybetmemek için öğle yemeğinizi yol üzerinde picnic lunch şeklinde alıyorsunuz.

Viktorya gölü kıyısındaki Serenity by the Lake Lodge'a yerleşiyor ve öğleden sonra dinleniyorsunuz.

Viktorya gölü; Afrika kıtasının en büyük gölü ve dünyanın ikinci büyük tatlı su kaynağı olarak da bilinir. Konaklayacağınız oteliniz, bölgede yaşayan Sukuma kabilesinin geleneksel mimari tarzında esinlenerek inşa edilmiştir. 

Akşam yemeği  ve konaklama Serenity by the Lake Lodge’da olacaktır.

 

6. GÜN  VİKTORYA GÖLÜ – SERENGETİ

Kahvaltınız sonrasında Viktorya Gölü’nden ayrılıyor ve Serengeti Milli Parkına hareket ediyorsunuz.  Milli Parka ve Safari yapacağımız bölgeye yakınlığı ile ideal konumlanmış olan Serengeti Sopa Lodge’da konaklıyorsunuz. Lodge’a girişinizin ardından biraz dinleniyor ve bu dünyaca ünlü vahşi yaşam parkında ilk safarinizi öğleden sonra yapıyorsunuz.  Ayrıca Serengeti Milli Parkında  ekstra olarak  Balon Safari ve rehberli doğa yürüyüşü gibi birçok aktiviteye katılabilirsiniz.

Konaklama full pansiyon bazında Tanzania Bush Camp'de olacaktır.

 

Serengeti Hakkında

Serengeti Milli Parkı, yaklaşık 15 bin km2’ye varan uçsuz bucaksız savana düzlükleriyle, yaşam kaynakları olan bu düzlüklerdeki otlak arayışındaki  yüzlerce çeşit otçul havyanları  ve yine bunların peşindeki etoburları ile Tanzanya’nın dünyaca ünlü vahşi yaşam alanını oluşturur.

“Büyük Göç”ün yaşandığı düzlükler olmasının yanı sıra, Serengeti Milli Parkı, barındırdığı izlenebilir aslan nufüsü ile de haklı bir üne sahiptir.  Ayrıca bu geniş ve verimli düzlükler, Afrika’da görebileceğiniz en sağlıklı çita, zebra, zürafa ve antilop türlerine de ev sahipliği yapar.

 

7. GÜN SERENGETİ’DE SAFARİ

Bugün tüm gününüzü, büyüleyici güzellikleri ve geniş düzlükleriyle ünlü Serengeti Milli Parkında geçiriyorsunuz. Serengeti’deki bu gününüzde sabah ve akşam safarileri programınıza dahildir.  Dilerseniz Masai Kabile Ziyareti, rehberli doğa yürüyüşü ve balonla safari gibi ekstra etkinliklere katılabilirsiniz.

Konaklama full pansiyon bazında Tanzania Bush Camp'de olacaktır.

 

8. GÜN  NGORONGORO KRATERİ & OLDUVAİ GORGE

Serengeti’den ayrılıyor ve Olduvai Gorge (İnsanoğlu’nun beşiği-İnsanlık tarihindeki en kapsamlı ve önemli Palaeolitik buluntu) üzerinden Ngorongoro Krateri Koruma Alanı’na doğru hareket ediyorsunuz. Daha sonra kraterin içine giriyor ve tüm öğleden sonranızı bu devasa doğal oluşumu gezerek tamamlıyorsunuz.  UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan ve Dünya’nın 8. Harikası olarak da nitelendirilen Ngorongoro Krateri, Afrika’nın en bilinen doğal yaşam alanlarından biridir. Dünya mirası listesinde yer alan Krater, 20 km. genişliği, kapladığı 264 km2 yüz ölçümü ve 610-760 metre arasında değişen derinliğiyle dünyanın en büyük volkanik kraterini oluşturur.

Kendine özgü iklimi ile Krater, bünyesindeki otlakları, bataklıkları, ormanları, tatlı su gölü ve çok zengin doğal yaşamı ile kendi başına bir eko sistem oluşturur. Öğleden sonra  kraterden ayrılıyor ve konaklayacağınız otelinize dönüyorsunuz.

Konaklama ve akşam yemeği Ngorongoro Farm House'da olacaktır.

9. GÜN  ARUSHA - ZANZİBAR

Kahvaltınız sonrasında Arusha’ya hareket ediyor ve öğle yemeğinizi yerel bir restoranda alıyorsunuz. Daha sonra Zanzibar uçuşunuz için Arusha havalimanına hareket ediyorsunuz. Öğleden sonra Zanzibar’a varışınızı takiben havalimanında karşılanıyor ve Ocean Paradise Resort Otele transferiniz gerçekleştiriliyor.  

Konaklama yarım pansiyon (kahvaltı-akşam yemeği) şeklinde  Ocean Paradise Resort Otel’de olacaktır.

10. GÜN  ZANZİBAR 

Bu gününüzü dilerseniz Zanzibar’a gelenlerin mutlaka aldığı 2 ekstra turumuzla geçirebilirsiniz.

Baharat Turunda Zanzibar’a Baharat Adası denilmesine sebep olan ünlü Baharat  tarlalarını gezebileceğiniz ve günlük hayatınızda kullandığınız baharatların kaynağını keşfedeceksiniz.

Stone Town Turunda adanın bir de bohem  yönünü görüyor ve Stone Town turunuzun ardından alışveriş için serbest zaman geçiriyorsunuz. Sonrasında saat 18:00’de şoförünüzle buluşuyor ve otelinize transferiniz gerçekleştiriliyor.   

Konaklama yarım pansiyon (kahvaltı-akşam yemeği) şeklinde Ocean Paradise Resort  Hotel’de  olacaktır.

    

11. GÜN  ZANZİBAR

Zanzibar'daki son gününüz... Bugün yine harika bir tur önerimiz var: Safari Blue

Safari Blue Turu: Zanzibar’a gelenlerin mutlaka yapması gereken ve Hint Okyanusunun Turkuaz sularına doyacağınız tam günlük Safari Blue Turu ile değerlendirebilirsiniz. Snorkel ile dalışa imkan veren ve deniz mahsulünden oluşan çok renkli bir öğle yemeğinin de sunulduğu bu turumuzdan çok keyif alacağınıza eminiz! Safari Blue Turunuz sonrasında otelinize transferiniz sağlanıyor.

Konaklama yarım pansiyon (kahvaltı-akşam yemeği) şeklinde Ocean Paradise Resort  Hotel’de  olacaktır.

 

12. GÜN  ZANZİBAR – İSTANBUL

Sabaha karşı gerçekleşecek Zanzibar-İstanbul uçuşunuz için havalimanına transferiniz sağlanıyor. Varışınızda check-in işlemlerinizi tamamlıyorsunuz.  Geceleme uçakta. Öğle civarında İstanbul'a varıyorsunuz. Hoş geldiniz...

Sıkça Sorulan Sorular

-SAĞLIK
Türkiye'den çıkışlı direkt uçuşla Kenya'ya veya Tanzanya'ya ulaşılması durumunda Sarı Humma Aşısı zorunlu değildir.  Ancak, Zanzibar'a (Tanzanya) Kenya'dan yapılan girişlerde aşı karnesi sorulmaktadır. Genel olarak aşı olunması önerilmekle birlikte, eğer sağlık açısından herhangi bir engeliniz var ise en doğru yönlendirmeyi doktorunuzdan almanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte yanınıza sıtma hapı ve sinek kovucu sprey bulundurmanızda fayda var. Tüm konaklamalarda odalarda kullanımınız için kapalı şişe suyu bulunmaktadır.

- SEYAHAT ZAMANLAMASI

Kenya’ya, yağmurlu sezon olan Nisan-Mayıs ayları dışında 10 ay boyunca gidilebilir. Bununla birlikte seyahat için en uygun aylar, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim ve Aralık aylarıdır. Ocak, Şubat, Mart ve Haziran aylarında da turist kalabalığı kısmen az olacağından tercih edilebilir. Zanzibar'da da yağmurlu sezon Nisan-Mayıs aylarıdır. Bu aylar dışında her mevsim gidilebilir. 

- VİZE BİLGİLERİ

Kenya’ya girişte vize uygulanmaktadır. 6 aylık geçerli pasaportunuz olması durumunda 50 USD karşılığında giriş kapılarında kolaylıkla Kenya vizesi alınabilmektedir. Zanzibar'a girişte vize uygulanmaktadır. 6 aylık geçerli pasaportunuz olması durumunda 50 USD karşılığında giriş kapılarında kolaylıkla Tanzanya vizesi alınabilmektedir.

- UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul - Nairobi uçuşu THY ile 6 saat 55 dakika sürmektedir. Zanzibar - İstanbul uçuşu THY ile 8 saat 50 dakika sürmektedir.

 - PARA BİRİMİ

Kenya para birimi Kenya Şilini’dir. Tanzanya'da para birimi Tanzanya Şilini'dir. Yanınıza USD veya EUR aldığınız takdirde kolayca değiştirebilirsiniz. USD kullanımı daha yaygındır.

- SAAT DİLİMİ

Türkiye ile Kenya veya Zanzibar (Tanzanya) arasında yazın (ileri saat uygulaması geçerli iken) saat farkı bulunmamaktadır. Kışın ise Kenya ve Zanzibar (Tanzanya), Türkiye'den 1 saat ilerdedir.

- CEP TELEFONU KULLANIMI

Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınız rahatlıkla kullanılmaktadır. Safari sırasında ise bazı bölgelerde şebeke sorunu olabilmektedir. 

- ELEKTRİK

Kenya ve Zanzibar'da (Tanzanya) elektrik akımı 220 volttur. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşur. Seyahatiniz öncesinde mutlaka adaptörünüzü almanızı öneririz, otellerde temini oldukça zor olmaktadır.

- SEYAHAT SIRASINDA KIYAFET SEÇİMİ VE GEREKLİ OLABİLECEK EŞYALAR

Gün içerisinde tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont/polar alınması önerilir. Safariler sırasında genellikle uzun kollu, ince pamuklu gömlek ve ince pantolon giyebilirsiniz.  Renk seçiminizde, haki, yeşil veya kahverengi, fazla cebe sahip giysileri tercih edebilirsiniz. Bunlarla birlikte yanınıza şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, sinek kovucu, fotoğraf makinesi, dürdün, video kamera ve bunların şarj aletleri, yedek hafıza kartları,  220 Volta uygun İngiliz tarzı priz adaptörü (3 uçlu), Bilgilendirici kitaplar (Lonely Planet-East Africa vs.) almanızı öneririz.

- YEMEK KÜLTÜRÜ

Seyahatiniz sırasında ve konaklama yapılan yerlerdeki restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağına yer vermektedir. Menülerde; kuzu, dana ve tavuk eti yoğunlukla kullanılmaktadır. Ayrıca Hint mutfağından da yemeklere yer verilmektedir. Yemeklerden sonra mutlaka meyve ve kahve sunulmaktadır. 

- ALIŞVERİŞ

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ağaç işi oyma hediyelikler (özellikle Abanoz ağacı) çokça bulunmaktadır

bottom of page