top of page

Kids Safari by Savana Junior

69957381-africa-wallpapers.jpg
savana jr
Kids Safari

Turumuz Hakkında...

Özellikle genç misafirlerimize yönelik tasarlanmış bu turda, safariler dışındaki zamanda okçuluktan vahşi hayvan izleri takibine kadar Masai Eğitmen eşliğinde çeşitli aktiviteler planlanmıştır. Konaklama yapılan tüm otellerde, ebeveylerce istenildiği takdirde çocukların eğitimli personel ile vakit geçirebileceği bir ortam yaratılmıştır. Özellikle bu turumuzda ailenin her bir bireyinin, ister çocuk ister yetişkin olsun, keyifle vakit geçirebileceği çeşitlilikte günlük aktiviteler yer almaktadır.Tüm tesislerde yüzme havuzu mevcuttur. Doğa bilimciler çocuklar ile ilgilenmek üzere hazır bulundurulurlar. Ulaşım sırasında kara yolunda harcanan zamanı azaltmak ve çocuklarla seyahatin yorucu kısmını hafifletmek amacıyla Nairobi/Samburu ve Nairobi/Mara/Nairobi arası hava yolu kullanılır. Bu bölgeler arası pervaneli uçaklarla uçulur.

Görülebilecek Hayvanlar

Aslan, Fil, Bufalo, Öküz Başlı Antilop (Gnu), Leopar, Çita, Hipopotam, Timsah, Zebra, Ceylan (Gazel), Afrika Antilobu (Topi), Eland, Zürafa, Sırtlan, Çakal ve Gergedan.

Konaklama & Oteller

5* Şehir Oteli, 4* - 5* Safari Lodge ve Lüks Çadır Kampı

Türk Havayolları ile 9 Gün Savana Junior Kids Safari Turu $3.290'dan başlayan fiyatlarla...

Tur Kodu:

SJKS9

Süresi

9 gün

Grup Sayısı:

6-24 kişİ

Tarihler

Talep Üzerine Yıl Boyu

Rehber

Lokal Safari rehberleri 

15 Kişi üzeri katılım durumunda 

Türk Tur Lideri gruba eşlik edecektir

Seyahat Şekli:

Uçak, 7 kişilik 4 X 4 Toyota Land Cruiser

Konaklama

Safari Lodge & Lğüks Çadır Kamp, Şehir Oteli

Tura dahil
Hizmetler:

Türk Havayolları ile İstanbul-Nairobi-İstanbul direkt uçuşları, Samburu-Nairobi ara uçuşu, Naivasha-Masai Mara ara uçuşu, Masai Mara-Nairobi ara uçuşu tüm transferler, Programdaki yemekler, Ünlü Carnivore restoranda veda yemeği, tüm Safariler, günde kişi başı 1 litre su, tüm milli park girişleri, havalimanı vergileri, İngilizce konuşan Safari rehberi/Şoför.

Gezilecek
bölgeler:

Nairobi (2 gece)
Samburu Milli Parkı (2 gece)

Naivasha Gölü  (1 gece)
Masai Mara Milli Parkı (2 gece)
Nairobi (1 gece)

Ekstra Aktiviteler

Daphe Sheldrick Yetimhanesi ve Giraffe Center Gezisi  90 USD

Masai Kabile Ziyareti   50 USD

Naivasha Gölünde Tekne Turu   50 USD

Masai Mara'da Balon Safari  440 USD

Oteller

İki Kişilik Odada Kişi Başı Yetişkin 

$3.290'dan itibaren

İki kişilik Odada Tek Konaklama Farkı 

600 USD

2 Yetişkin ile kalan Çocuk Misafir

(2-11 yaş)

$2.150'dan itibaren

Ayrı odada kalan Çocuk Misafir

(2-11 yaş)

$2.460'dan itibaren

 Sorularınız için lütfen bize yazın 

Teşekkürler! Gönderildi

1. GÜN:  ISTANBUL-NAİROBİ
Tarifeli uçağınızın kalkış saatine bağlı olarak akşam üzeri İstanbul Havalimanı Dış Hatlar kontuarında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerinizin ardından Nairobi'ye hareket ediyorsunuz. Geceleme uçakta...

 

2. GÜN:  NAİROBİ
Nairobi-Jomo Kenyatta Havalimanına varışınızın ardından karşılanıyor ve otele transferiniz gerçekleştiriliyor. Otele girişinizi yapıyor ve saat 10:00’da  hareketle Daphne Sheldrick Fil barınağını ziyaret ediyoruz. Doğada öksüz kalmış, 3 aylıktan 3 yaşına kadar fillerin bulunduğu fil yetimhanesinde,  yavru filleri çok yakından gözlemleyebilecek, fotoğraf çekebilecek ve hatta dokunabileceksiniz! Öğle yemeğinizi (ekstra), sükuneti ve huzur veren bahçesiyle ünlü Tamambo restoranda aldıktan sonra bu kez koruma altındaki Rothschild zürafaların bulunduğu Giraffe Center’a devam ediyorsunuz. Yükseltilmiş bir platformdan zürafaların elle beslenmesine olanak veren bu tur, çocuklar için inanılmaz bir eğlence… Öğleden sonra otelinize dönüyor ve bir gün sonra başlayacağınız safari turunuz için dinleniyorsunuz.
Konaklama oda-kahvaltı bazında Fairmont Norfolk Nairobi Hotel'de olacaktır.

3. GÜN:  NAİROBİ-SAMBURU MİLLİ PARKI
Sabah otelinizden çıkışınızı yapıyor ve Samburu Milli Parkı’na olan tarifeli uçuşunuz için Wilson havalimanına transferiniz gerçekleştiriliyor. Samburu’daki pistte kamp yetkilileri tarafından karşılanarak kısa bir Safari’nin ardından konaklayacağınız Kampa varıyorsunuz. Yemek sonrası Samburu’daki ilk safarinize çıkıyorsunuz.
Konaklama full pansiyon bazında Ashnil Samburu Lüks Çadır Kampında olacaktır.

 

4.  GÜN:  SAMBURU MİLLİ PARKI
Tüm günü Samburu Milli Parkında sabah ve öğleden sonra safarileriyle geçiriyorsunuz.

Samburu Milli Parkı, Kenya’nın kuzeyindeki geniş ve kurak topraklarda Buffalo Springs Milli Parkı’na komşu olarak konumlanmıştır. Bölgeden geçen Ewaso Nyiro nehri milli parka can veren en önemli su kaynağı durumundadır ve tüm vahşi yaşam, nehrin bölgeye özgü palmiyeleri ile kaplı kıyısında gerçekleşir. Burada timsah, fil, bufalo ve aslan aynı su kıyısını paylaşırlar. Samburu kabilesi, tıpkı Masailer gibi geleneksel yaşam tarzlarını koruyarak halen yüzyıllar öncesinden gelen eski alışkanlıklarını devam ettirirler.
Konaklama full pansiyon bazında Ashnil Samburu Lüks Çadır Kampında olacaktır.

 

5.  GÜN: SAMBURU-NAİROBİ-NAİVASHA 
Sabah safariniz sonrasında Nairobi uçuşunuz için piste transferinizi gerçekleştiriyoruz. Uçağınız Samburu’dan Nairobi’ye hareket ediyor. Nairobi Wilson havalimanında karşılanıyor ve sizi bekleyen araçlarla Naivasha Gölüne hareket ediyorsunuz. Yolculuğunuz yaklaşık 2 saat sürecektir.

Naivasha'ya varışınızda öğle yemeğinizi lodge'da alıyor ve öğleden sonra Naivasha gölünde yapacağınız göl safariniz için lodge'dan ayrılıyorsunuz. Özellikle hipopotamları doğal ortamlarında, oldukça yakından görebileceğiniz göl safarinizde, onlarca kuş çeşidini de izleyebilecek, şanslıysanız balıkçıl kartalın avlanmasına tanık olabileceksiniz. Göl safariniz sonrasında logde'a dönüyor ve otelinizin muhteşem bahçesinin keyfini sürüyorsunuz.

Naivasha Gölü, özellikle barındırdığı hipopotam nüfusu ve dünyaca ünlü kuş yaşamı ile öne çıkan bir göldür. Gölün üzeri papyrus yapraklarıyla kaplıyken etrafı uzun akasya ağaçlarıyla çevrilidir. Gölün sakinlerinden olan hipopotamları yakından görmek mümkündür. Hatta, geceleri Lodge’un bahçesine otlamaya bile çıkarlar. Ayrıca zengin bir kuş çeşitliliğine sahip olan gölde yapılabilecek yürüyüşte bu göle özgü kuşlar dışında Zürafa, Antilop, Maymun, Bufalo ve Zebra gibi diğer hayvanları da gözlemlemek mümkün olabilmektedir.
Konaklama full pansiyon bazında Naivasha Sopa Lodge'da olacaktır.

 

6.  GÜN: NAİVASHA GÖLÜ – MASAİ MARA MİLLİ PARKI 
Kahvaltı sonrasında lodge'dan ayrılıyor ve tarifeli Masai Mara uçuşumuz için Naivasha'daki piste transferiniz sağlanıyor.  Masai Mara’ya varışınızda kamp yetkilileri tarafından karşılanıyor ve öncelikle eşyalarınızı otele bırakıyorsunuz. Otele yerleşmeden gün batımından önce ünlü Masai Mara’daki ilk safarinizi yapıyorsunuz. Gün batımı ile birlikte otelinize dönüyorsunuz.

Masai Mara, kayıtlara geçen 450’nin üzerinde hayvan çeşitliliği ile inanılmaz bir vahşi yaşam deneyimi sunuyor. Mara’da, Aslan, Gergedan, Fil, Hipopotam, Timsah, Zürafa, Afrika Antilobu, Öküz Başlı Antilpop (Gnu), Zebra, Bufalo, Yaban Domuzu, Sırtlan ve Çakal sıklıkla görebileceğiniz hayvanlar arasında… Belki Dünya üzerinde sadece Mara’da görebileceğiniz bir olay ise Büyük Göç’tür. Her yıl belli bir dönemde milyonlarca antilop ve Zebranın kurak Serengeti topraklarından (Tanzanya), su ve yiyecek arayışında Masai Mara’nın yeşil otlaklarına olan göçüne tanık olabilirsiniz. Ve aynı zamanda bunları izleyen savananın Aslan, Çita, Çakal ve Sırtlan gibi avcı hayvanlarına da…
Konaklama full pansiyon bazında İlkeliani Mara Lüks Çadır Kampında olacaktır.

 

7.  GÜN: MASAİ MARA 
Bugün, tüm günü dünyanın en ünlü Milli Parkında geçiriyorsunuz. Sabah hava ağarmadan yola çıkıyor ve günün ilk ışıklarıyla Mara’nın vahşi yaşamına tanık oluyorsunuz. Masai Mara, topraklarında barındırdığı çok sayıda otçul havyan sebebiyle Kenya’nın büyük kedileri için ideal bir av sahası niteliğindedir. Aynı zamanda Mara, Kenya’daki en büyük Aslan nüfusuna, kalabalık Fil ve Bufalo sürülerine de ev sahipliği yapar. Mara’da geçireceğiniz bol heyecanlı günün sonunda hava kararmadan otelinize dönüyor ve yemek saatine kadar dinleniyorsunuz.
Konaklama full pansiyon bazında İlkeliani Mara Lüks Çadır Kampında olacaktır.

8.  GÜN: NAİROBİ 
Sabah yapacağınız safari sonrasında kampta kahvaltımızı alıyor ve öğlene kadar kamptaki diğer aktivitelere katılıyorsunuz. Öğle yemeğinin ardından hazırlıklarınızı yapıyor ve saat 16:00 uçuşu ile Nairobi’ye dönüyorsunuz. Nairobi’ye varış saatiniz 17:30 olacaktır. Nairobi Wilson havalimanında karşılandıktan sonra veda yemeğinizi şehrin en meşhur restoranlarından biri olan Carnivore Restoran’da alıyorsunuz. Carnivore Restorant, mangalda ızgara olarak pişirilmiş av etleri ile ünlüdür. Sığır, koyun ve tavuk etinin yanında deve kuşu, timsah gibi av hayvanlarını da tatma şansı bulabilirsiniz. Yine balık ve vejeteryan menüler de mevcuttur. Veda yemeğinizin ardından otele dönüyor ve ertesi sabaha karşı gerçekleştireceğiniz İstanbul uçuşunuz için dinleniyorsunuz.

Konaklama oda-kahvaltı bazında Four Points By Sheraton Nairobi Airpot Hotel'de olacaktır.

9.  GÜN NAİROBİ - İSTANBUL
Uçak saatinize bağlı olarak sabah otelinizden Jomo Kenyatta Uluslararası havalimanına transferiniz sağlanıyor. Sabah uçağınız ile İstanbul'a hareket ediyor ve 7 saatlik uçuşunuz sonrasında öğle civarında İstanbul'a varıyorsunuz. Hoş geldiniz...

Sıkça Sorulan Sorular

-SAĞLIK
Türkiye'den çıkışlı direkt uçuşla Kenya'ya ulaşılması durumunda Sarı Humma Aşısı zorunlu değildir.  Aşı olunması önerilmekle birlikte, en doğru yönlendirmeyi doktorunuzdan almanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte yanınıza sıtma hapı ve sinek kovucu sprey bulundurmanızda fayda var. Tüm konaklamalarda odalarda kullanımınız için kapalı şişe suyu bulunmaktadır.

- SEYAHAT ZAMANLAMASI

Kenya’ya, yağmurlu sezon olan Nisan-Mayıs ayları dışında 10 ay boyunca gidilebilir. Bununla birlikte seyahat için en uygun aylar, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim ve Aralık aylarıdır. Ocak, Şubat, Mart ve Haziran aylarında da turist kalabalığı kısmen az olacağından tercih edilebilir.

- VİZE BİLGİLERİ

Kenya’ya girişte vize uygulanmaktadır. 6 aylık geçerli pasaportunuz olması durumunda 50 USD karşılığında giriş kapılarında kolaylıkla vize alınabilmektedir.

- UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul - Nairobi uçuşu THY ile 6 saat 30 dakika sürmektedir.

 - PARA BİRİMİ

Kenya para birimi Kenya Şilini’dir. Yanınıza USD veya EUR aldığınız takdirde kolayca değiştirebilirsiniz. USD kullanımı daha yaygındır.

- SAAT DİLİMİ

Türkiye ile Kenya arasında döneminde yazın (ileri saat uygulaması geçerli iken) saat farkı bulunmamaktadır. Kışın ise Kenya, Türkiye'den 1 saat ilerdedir.

- CEP TELEFONU KULLANIMI

Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınız rahatlıkla kullanılmaktadır. Safari sırasında ise bazı bölgelerde şebeke sorunu olabilmektedir. 

- ELEKTRİK

Kenya’da elektrik akımı 220 volttur. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşur. Seyahatiniz öncesinde mutlaka adaptörünüzü almanızı öneririz, otellerde temini oldukça zor olmaktadır.

- SEYAHAT SIRASINDA KIYAFET SEÇİMİ VE GEREKLİ OLABİLECEK EŞYALAR

Gün içerisinde tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont/polar alınması önerilir. Safariler sırasında genellikle uzun kollu, ince pamuklu gömlek ve ince pantolon giyebilirsiniz.  Renk seçiminizde, haki, yeşil veya kahverengi, fazla cebe sahip giysileri tercih edebilirsiniz. Bunlarla birlikte yanınıza şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, sinek kovucu, fotoğraf makinesi, dürdün, video kamera ve bunların şarj aletleri, yedek hafıza kartları,  220 Volta uygun İngiliz tarzı priz adaptörü (3 uçlu), Bilgilendirici kitaplar (Lonely Planet-East Africa vs.) almanızı öneririz.

- YEMEK KÜLTÜRÜ

Seyahatiniz sırasında ve konaklama yapılan yerlerdeki restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağına yer vermektedir. Menülerde; kuzu, dana ve tavuk eti yoğunlukla kullanılmaktadır. Ayrıca Hint mutfağından da yemeklere yer verilmektedir. Yemeklerden sonra mutlaka meyve ve kahve sunulmaktadır. 

- ALIŞVERİŞ

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ağaç işi oyma hediyelikler (özellikle Abanoz ağacı) çokça bulunmaktadır.

bottom of page