top of page

Kenya'da Masai Mara Safari Turu  ( 11 Aralık 2022 /  12 Şubat 2023 / 19 Mart 2023 Çıkışlı)

69957381-africa-wallpapers.jpg
MASAI MARA
Safari Turu

Turumuz Hakkında...

Masai Mara Safari, katılımcılarımızın sadece 6 günde Kenya’nın en ünlü 2 safari parkı olan Masai Mara ve Nakuru Gölü Milli Parklarını görebilecekleri, kısa ama iyi planlanmış bir tatil kaçamağıyla unutulmaz Safari heyecanını tadabilecekleri, katma değeri yüksek bir Safari turudur. Aynı zamanda Afrika’da ünlü “Beş Büyük”lerin tamamını görebileceğiniz kompakt bir turdur.

Görülebilecek Hayvanlar

Aslan, Fil, Bufalo, Öküz Başlı Antilop (Gnu), Leopar, Çita, Hipopotam, Timsah, Zebra, Ceylan (Gazel), Afrika Antilobu (Topi), Eland, Zürafa, Sırtlan, Çakal ve Gergedan.

Konaklama & Oteller

5* Şehir Oteli, 4* Safari Lodge

Türk Havayolları ile 6 Gün  Kenya'da 
Masai Mara Safari Turu 
$ 2.350

Tur Kodu:

MMS6

Süresi

6 gün

Grup Sayısı:

6-24 kişi

Tarihler

11 - 16 ARALIK 2022  $2.35

12 - 17 ŞUBAT 2023   $2.35

19 - 24 MART 2023    $2.35

Rehber

Lokal Safari rehberleri 

12 Kişi üzeri katılım durumunda 

Türk Tur Lideri gruba eşlik edecektir

Seyahat Şekli:

6 kişilik Modifiye Safari Minivan, Opsiyonel 4X4 Safari Aracı 

Konaklama

Safari Lodge, Şehir Oteli

Tura dahil
Hizmetler:

Türk Havayolları ile direkt uçuşlar, tüm transferler, Programdaki tüm  yemekler, tüm Safariler, günde kişi başı 1 litre su, tüm milli park girişleri, havalimanı vergileri, İngilizce konuşan Safari rehberi/Şoför.

Gezilecek
bölgeler:

Lake Nakuru (1 gece)
Masai Mara Milli Parkı (2 gece)
Nairobi (1 gece)

Ekstra Aktiviteler

Masai Kabile Ziyareti  50 USD

Zürafa Merkezi & Nairobi Şehir Turu 50 USD

Masai Mara'da Balon Safari  440 USD

Masai Mara - Nairobi Uçuşu  260 USD

Oteller

İki Kişilik Odada Kişi Başı Yetişkin 

$2.350

İki kişilik Odada Tek Konaklama Farkı 

320 USD

2 Yetişkin ile kalan Çocuk Misafir

(2-11 yaş)

$1.680

1 Yetişkin ile kalan Çocuk Misafir

(2-11 yaş)

$1.950

1. GÜN: ISTANBUL-NAİROBİ
Tarifeli uçağımızın kalkış saatine bağlı olarak akşam üzeri İstanbul Havalimanı Dış Hatlar kontuarında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerimizin ardından Nairobi'ye hareket ediyoruz.

2. GÜN  NAİROBİ - NAKURU GÖLÜ

Sabah Nairobi'ye varışımızın ardından karşılanıyor, otelimizde yapacağımız kısa bir dinlenme ve kahvaltımızın ardından ilk safarimizi yapacağımız Nakuru Gölü Milli Parkına doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir sürüş sonrasında pembe flamingolarıyla ünlü Nakuru Gölü Milli Parkına ulaşıyoruz. Öğlen yemeğimizi Lodge’da alıyor ve yemek sonrası Nakuru Gölünde ilk safarimizi yapıyoruz.
 

Nakuru Gölü, ev sahipliği yaptığı sayıları 1.2 milyonu aşan pembe flamingolarıyla ünlüdür. Pembe Flamingoları ve 400’ün üzerindeki kuş türleriyle ünlü Nakuru Gölünde ise gerçekten bu namını hak eder niteliktedir. Büyük Rift Vadisinin tabanında yer alan bu soda gölü, milyonlarca flamingo ve yok olmakta olan canlı türlerine ev sahipliği yapmaktadır. Belli bir mesafeden göl, üzerindeki flamingolar nedeniyle adeta pembe renkte görünür. Aynı zamanda beyaz gergedanların ülkedeki en büyük doğal yaşam alanıdır. Nakuru gölü kıyılarında otlayan gergedanları görmeniz de çok olasıdır. Bu park, aynı zamanda Rothschild Zürafalarına ve Leopara da ev sahipliği yapar. Gün batımından önce otelimize dönüyoruz, dilerseniz akşam yemeğine kadar havuzun keyfini çıkarabilirsiniz.
Afrika’daki “Beş Büyük”den biri ve aynı zamanda en zor görülen hayvanlarından olan Leoparı da burada görme şansımız yüksek… Rehberinizle birlikte dikkatlice ağaçları incelemenizi öneririz. Muhteşem kamuflajı ile leoparı görmek biraz sabır isteyebilir…

Konaklama full pansiyon bazında Lake Nakuru Sopa Lodge'da olacaktır.

3. GÜN NAKURU GÖLÜ - MASAİ MARA

Kahvaltıdan sonra sabah 07:30’da Büyük Rift Vadisi üzerinden Maasai Mara’ya geçiyoruz. Öğle yemeğimizi Lodge'da alıyor ve saat 15:30’a kadar serbest zaman geçiriyoruz. Yemek sonrası Masai Mara Milli Parkındaki ilk Safarimize çıkıyor ve Savana düzlüklerinde vahşi yaşama tanıklık ediyoruz. Gün batımından önce otelimize dönüyoruz. Yine dileyenler için yemek saatine kadar havuzdan faydalanma imkanı olacaktır.

Masai Mara, kayıtlara geçen 450’nin üzerinde hayvan çeşitliliği ile inanılmaz bir vahşi yaşam deneyimi sunuyor. Mara’da, Aslan, Gergedan, Fil, Hipopotam, Timsah, Zürafa, Afrika Antilobu, Öküz Başlı Antilpop (Gnu), Zebra, Bufalo, Yaban Domuzu, Sırtlan ve Çakal sıklıkla görebileceğiniz hayvanlar arasında… Belki Dünya üzerinde sadece Mara’da görebileceğiniz bir olay ise Büyük Göç’tür. Her yıl belli bir dönemde milyonlarca antilop ve Zebranın kurak Serengeti topraklarından (Tanzanya), su ve yiyecek arayışında Masai Mara’nın yeşil otlaklarına olan göçüne tanık olabilirsiniz. Ve aynı zamanda bunları izleyen savananın Aslan, Çita, Çakal ve Sırtlan gibi avcı hayvanlarına da…

Konaklama full pansiyon bazında Zebra Plains Boutique Camp'de olacaktır.

4. GÜN:  MASAİ MARA'DA SAFARİ
Bugün, tüm günü dünyanın en ünlü Milli Parkında geçiriyoruz. Sabah hava ağarmadan yola çıkıyor ve günün ilk ışıklarıyla Mara’nın vahşi yaşamına tanık oluyoruz. Masai Mara, topraklarında barındırdığı çok sayıda otçul havyan sebebiyle Kenya’nın büyük kedileri için ideal bir av sahası niteliğindedir. Aynı zamanda Mara, Kenya’daki en büyük aslan nüfusuna, kalabalık Fil ve Bufalo sürülerine de ev sahipliği yapar. Mara’da geçireceğimiz bol heyecanlı günün sonunda hava kararmadan otelimize dönüyor ve yemek saatine kadar dinleniyoruz.

Konaklama full pansiyon bazında Zebra Plains Boutique Camp'de olacaktır.

5. GÜN:  MASAİ MARA - NAİROBİ
Bu sabah Masai Mara'da son safarimizi yapıyoruz. Kahvaltı için otelimize dönüyor ve sonrasında çıkış için hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. 10:00'de otelimizden ayrılarak Nairobi’ye dönüyoruz. Dilerseniz ekstra olarak uçakla dönüş seçeneği de mevcuttur. 

Nairobi'ye varışımızda dilerseniz ekstra olarak Nairobi Şehir Turu & Zürafa Merkezi turumuza katılabilirsiniz. Nairobi turlarımızın ardından otelimize transferimiz gerçekleştiriliyor. Otele girişimizi yapıyor ve ertesi sabah gerçekleştireceğimiz İstanbul uçuşumuz için dinleniyoruz.

Konaklama oda-kahvaltı bazında Four Seasons By Sheraton Airport Hotel'de olacaktır.

 

6. GÜN NAİROBİ - İSTANBUL
Uçak saatimize bağlı olarak gece yarısından sonra otelimizden Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanına shuttle transferimiz sağlanıyor. 7 saatlik uçuş sonrasında öğle civarında İstanbul'a varıyoruz. 
Afrika'da safarinin bıraktığı unutulmaz anılarımızla, bir dahaki sefere dek vedalaşıyoruz. 

 Sorularınız için lütfen bize yazın 

Teşekkürler! Gönderildi

Sıkça Sorulan Sorular

-SAĞLIK
Türkiye'den çıkışlı direkt uçuşla Kenya'ya ulaşılması durumunda Sarı Humma Aşısı zorunlu değildir.  Aşı olunması önerilmekle birlikte, en doğru yönlendirmeyi doktorunuzdan almanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte yanınıza sıtma hapı ve sinek kovucu sprey bulundurmanızda fayda var. Tüm konaklamalarda odalarda kullanımınız için kapalı şişe suyu bulunmaktadır.

- PCR & AŞI PROTOKOLLERİ

Kenya henüz geçerli aşı sertifikasını kabul etmemekte olup 72 saat öncesinde sonucu alınmış PCR testi ile ülkeye girişe izin vermektedir.  

- SEYAHAT ZAMANLAMASI

Kenya’ya, yağmurlu sezon olan Nisan ayının 2. yarısı ve Mayıs ayları dışında neredeyse 11 ay boyunca gidilebilir. Bununla birlikte seyahat için en uygun aylar, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim ve Aralık aylarıdır. Ocak, Şubat, Mart ve Haziran aylarında da turist kalabalığı kısmen az olacağından tercih edilebilir.

- VİZE BİLGİLERİ

Kenya’ya girişte e-vize uygulanmaktadır. 6 ay geçerli pasaport olması durumunda, seyahat öncesinde 50 USD karşılığı online olarak yapılabilen e-vize başvurusu sonucunda gönderilen e-vize Nairobi Havalimanında  ibraz edilerek  ülkeye giriş yapılabilmektedir. 

- UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul - Nairobi uçuşu THY ile 6 saat 30 dakika sürmektedir.

 - PARA BİRİMİ

Kenya para birimi Kenya Şilini’dir. Yanınıza USD veya EUR aldığınız takdirde kolayca değiştirebilirsiniz. USD kullanımı daha yaygındır.

- SAAT DİLİMİ

Türkiye ile Kenya arasında döneminde yazın (ileri saat uygulaması geçerli iken) saat farkı bulunmamaktadır. Kışın ise Kenya, Türkiye'den 1 saat ilerdedir.

- CEP TELEFONU KULLANIMI

Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınız rahatlıkla kullanılmaktadır. Safari sırasında ise bazı bölgelerde şebeke sorunu olabilmektedir. 

- ELEKTRİK

Kenya’da elektrik akımı 220 volttur. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşur. Seyahatiniz öncesinde mutlaka adaptörünüzü almanızı öneririz, otellerde temini oldukça zor olmaktadır.

- SEYAHAT SIRASINDA KIYAFET SEÇİMİ VE GEREKLİ OLABİLECEK EŞYALAR

Gün içerisinde tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont/polar alınması önerilir. Safariler sırasında genellikle uzun kollu, ince pamuklu gömlek ve ince pantolon giyebilirsiniz.  Renk seçiminizde, haki, yeşil veya kahverengi, fazla cebe sahip giysileri tercih edebilirsiniz. Bunlarla birlikte yanınıza şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, sinek kovucu, fotoğraf makinesi, dürdün, video kamera ve bunların şarj aletleri, yedek hafıza kartları,  220 Volta uygun İngiliz tarzı priz adaptörü (3 uçlu), Bilgilendirici kitaplar (Lonely Planet-East Africa vs.) almanızı öneririz.

- YEMEK KÜLTÜRÜ

Seyahatiniz sırasında ve konaklama yapılan yerlerdeki restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağına yer vermektedir. Menülerde; kuzu, dana ve tavuk eti yoğunlukla kullanılmaktadır. Ayrıca Hint mutfağından da yemeklere yer verilmektedir. Yemeklerden sonra mutlaka meyve ve kahve sunulmaktadır. 

- ALIŞVERİŞ

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ağaç işi oyma hediyelikler (özellikle Abanoz ağacı) çokça bulunmaktadır.

bottom of page