top of page

Serengeti Safari Turu

69957381-africa-wallpapers.jpg
SERENGETİ
Safari

Turumuz Hakkında...

Ünlü Serengeti’nin kalbine açılan pencere niteliğindeki bu turumuz, Tarangire Milli Parkı’nda başlayıp “İnsanoğlu’nun beşiği” niteliğindeki Ol Duvai Gorge’u ziyaret ettikten sonra Serengeti’nin muhteşem güzellikleri içinde devam ediyor. Serengeti’de geçireceğimiz unutulmaz 2 günün ardından dünyaca ünlü Ngorongoro Krateri Koruma Alanında öğleden sonra ve sabah olmak üzere 2 safari yapıyoruz. 

Görülebilecek Hayvanlar

Aslan, Fil, Bufalo, Öküz Başlı Antilop (Gnu), Leopar, Çita, Hipopotam, Timsah, Zebra, Ceylan (Gazel), Afrika Antilobu (Topi), Eland, Zürafa, Sırtlan, Çakal ve Gergedan.

Konaklama & Oteller

Mt. Meru Hotel (1), Maramboi Tented Camp (1), Tanzania Bush Camp (2), Ngorongoro Farm House (1)

Türk Havayolları ile 7 Gün Serengeti Safari Turu
$2.790'dan başlayan fiyatlarla...

Tur Kodu:

SS7

Süresi

7 gün

Grup Sayısı:

6-24 kişi

Tarihler

Talep Üzerine Yıl Boyu

Rehber

Lokal Safari rehberleri 

15 Kişi üzeri katılım durumunda 

Türk Tur Lideri gruba eşlik edecektir.

Seyahat Şekli:

7 kişilik 4 X 4 Toyota Land Cruiser

Konaklama

Safari Lodge ve Lüks Çadır Kampı, Şehir Oteli

Tura dahil
Hizmetler:

Türk Havayolları ile İstanbul-Kilimanjaro-İstanbul direkt uçuşları, tüm transferler, Programdaki yemekler, tüm Safariler, günde kişi başı 1 litre su, tüm milli park girişleri, havalimanı vergileri, İngilizce konuşan Safari rehberi/Şoför.

Gezilecek
bölgeler:

Arusha (1 gece)
Tarangire Milli Parkı (1 gece)
Serengeti Milli Parkı (2 gece)
Ngorongoro Krateri (1 gece)

Ekstra Aktiviteler

Masai Kabile Ziyareti   60 USD

Oteller

İki Kişilik Odada Kişi Başı Yetişkin 

        $2.790'den itibaren

İki kişilik Odada Tek Konaklama Farkı 

550 USD

2 Yetişkin ile kalan Çocuk Misafir

(2-11 yaş)

$1.650'dan itibaren

Ayrı odada kalan Çocuk Misafir

(2-11 yaş)

$1.790'dan itibaren

 Sorularınız için lütfen bize yazın 

Teşekkürler! Gönderildi

 1. GÜN: İSTANBUL - ARUSHA (TANZANYA)    
Tarifeli uçağınızın kalkış saatine bağlı olarak akşam üzeri İstanbul Havalimanı Dış Hatlar kontuarında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerinizin ardından  Kilimanjaro Uluslararası Havalimanı'na hareket ediyorsunuz. Ertesi gün Tanzanya'ya varışınızın ardından havalimanında karşılanıyor ve kahvaltınızı almak üzere Arusha'daki otelinize transferiniz gerçekleştiriliyor.

 2. GÜN:  ARUSHA - TARANGİRE MİLLİ PARKI
Otelinizde kısa bir dinlenme ve kahvaltının ardından rehberiniz ile resepsiyonda buluşuyor, Tarangire Milli Parkına hareket ediyorsunuz. 3 saatlik araç yolculuğunuzdan sonra öğlen lüks çadır kampınıza ulaşıyor ve giriş işlemlerinizi tamamlıyorsunuz.. Öğle yemeğiniz sonrası kısa bir dinlenmenin ardından saat 16:00 civarında Tarangire Milli Parkında ilk safarinize çıkıyorsunuz.

Tarangire Milli Parkı Özellikle kurak sezonda barındırdığı vahşi yaşam zenginliğiyle ziyaretçilerine görsel bir şölen sunan Tarangire Milli Parkı, hayvan çeşitliliği bakımından sıralamada Serengeti’den hemen sonra gelmektedir. Tanzanya’daki en kalabalık fil nüfusuna da ev sahipliği yapan Tarangire Milli Parkı, bazı kurak bölge antiloplar türlerinin de sıkça görülebildiği yegane yaşam alanıdır. Ayrıca kurak mevsimde Manyara Milli Parkından buraya göç eden binlerce hayvana da tanık olabilirsiniz...

Konaklama full pansiyon bazında Maramboi Luxury Tented Camp'de olacaktır.

3. GÜN:  TARANGİRE MİLLİ PARKI - SERENGETİ
Kahvaltınız sonrasında Tarangire Milli Parkından ayrılıyor ve Ol Duvai Gorge ziyareti sonrası safari yaparak Serengeti Milli Parkına hareket ediyorsunuz. Öğle yemeğinizi  yolda picnic lunch şeklinde alıyor ve öğleden sonra Milli Parka giriyorsunuz. Milli park girişinden otelinize kadar safari yaparak yol alıyor ve akşam üzeri otelinize varıyorsunuz. Konaklamanız, Milli Parka ve Safari yapacağımız bölgeye yakınlığı ile ideal konumlanmış olan Embalakai Camp’te. Ayrıca Serengeti Milli Parkında ekstra olarak Geleneksel Masai Kabilesi ziyareti,  Balon Safari ve Rehberli Doğa Yürüyüşü gibi birçok aktiviteye katılabilirsiniz.

Serengeti Milli Parkı, yaklaşık 15 bin km2’ye varan uçsuz bucaksız düzlükleri, bu düzlüklerde otlak arayışındaki yüzlerce çeşit otçul havyanları ve yine bunların peşindeki etoburları ile Tanzanya’nın dünyaca ünlü vahşi yaşam alanını oluşturur. “Büyük Göç”ün yaşandığı düzlükler olmasının yanı sıra Serengeti Milli Parkı, barındırdığı aslan nüfusu ile de haklı bir üne sahiptir.  Ayrıca bu geniş ve verimli düzlükler, Afrika’da görebileceğiniz en sağlıklı çita, zebra, zürafa ve antilop türlerine de ev sahipliği yapar.

Konaklama full pansiyon bazında Embalaki Camp'te olacaktır.


4. GÜN:  SERENGETİ’DE SAFARİ
Bugün tüm gününüzü, büyüleyici güzellikleri ve geniş düzlükleriyle ünlü Serengeti Milli Parkında sabah ve akşam üzeri safarileri yaparak geçiriyorsunuz.

Büyük Göç 

Yılda 2 kez, yağmurlara da bağlı olarak, 1,3 milyon öküz başlı antilop (gnu), 200,000  zebra ve 300,000 Thompson’s ceylanı 800 km. yol katederek yiyecek arayışı içinde Serengeti’den Masai Mara’ya doğru göç ederler. “Büyük Göç”ün kesin zamanı yağmurlara bağlı olarak değişmekle birlikte genellikle göç eden otoburlar, Mayıs sonu gibi, bazen 3-4 gün bazen ise 3-4 hafta içinde toparlanarak bu uzun yolculuklarına başlarlar. Serengeti’den başlayan yolculukları, vahşi yaşamın doğal sürecindeki kayıplarla 3-4 ay sonra Kenya’daki Masai Mara Milli Parkında son bulacaktır...
Konaklama full pansiyon bazında Embalakai Camp'de olacaktır.

5. GÜN:  SERENGETİ - NGORONGORO KRATERİ
Sabah kahvaltınızın ardından Serengeti’den ayrılıyor ve öğlene doğru Ngorongoro Krateri Koruma Bölgesine ulaşıyorsunuz. Daha sonra kraterin içine giriyor ve tüm öğleden sonrayı bu devasa doğal oluşumu gezerek tamamlıyorsunuz.

 

Ngorongoro Krateri 

Dünya’nın 8. Harikası olarak da nitelendirilen Ngorongoro Krateri, Afrika’nın en bilinen doğal yaşam alanlarından biridir. Dünya mirası listesinde yer alan Krater, 20 km. genişliği, kapladığı 264 km2 yüzölçümü ve 610-760 metre arasında değişen derinliğiyle dünyanın en büyük volkanik kraterini oluşturur.
Kendine özgü iklimi ile Krater, bünyesindeki otlakları, bataklıkları, ormanları, tatlı su gölü ve çok zengin doğal yaşamı ile kendi başına bir eko sistem oluşturur.

 

Öğle yemeğinizi picnic lunch şeklinde kraterde aldıktan sonra öğleden sonra 16:00 civarında safarinizi tamamlıyor ve otelinize hareket ediyorsunuz. Kahve plantasyonları içine kurulu, muhteşem bir bahçeye sahip otelinizde keyifli vakit geçireceğinize eminiz..

Konaklama full pansiyon bazında Ngorongoro Farm House'da olacaktır.

6. GÜN:  NGORONGORO - ARUSHA

Öğlene kadar otelinizde vakit geçiriyor ve yemek sonrası otelinizden ayrılarak Arusha'ya doğru yola çıkıyorsunuz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrasında Arusha'ya varıyor ve otelinize yerleşiyorsunuz. Akşam yemeğinizi otelinizde alıyor ve uçuş saatinize kadar odalarınızda dinleniyorsunuz.

Konaklama oda-kahvaltı bazında Mt. Meru Hotel'de olacaktır.

7. GÜN: İSTANBUL'A DÖNÜŞ

Gece yarısından sonra otelinizden alınarak havalimanına transferiniz gerçekleştiriliyor. Check-in işlemleriniz ardından İstanbul'a hareket ediyorsunuz. Geceleme uçakta...
Yaklaşık 7 saatlik bir uçuşun ardından öğle civarı İstanbul'a varıyorsunuz. Hoş geldiniz..

Sıkça Sorulan Sorular

-SAĞLIK
Türkiye'den çıkışlı direkt uçuşla Tanzanya veya Zanzibar'a ulaşılması durumunda Sarı Humma Aşısı zorunlu değildir.  Genel olarak aşı olunması önerilmekle birlikte, eğer sağlık açısından herhangi bir engeliniz var ise en doğru yönlendirmeyi doktorunuzdan almanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte yanınıza sıtma hapı ve sinek kovucu sprey bulundurmanızda fayda var. Tüm konaklamalarda odalarda kullanımınız için kapalı şişe suyu bulunmaktadır.

- SEYAHAT ZAMANLAMASI

Tanzanya’ya, yağmurlu sezon olan Nisan-Mayıs ayları dışında 10 ay boyunca gidilebilir. Bununla birlikte seyahat için en uygun aylar, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim ve Aralık aylarıdır. Ocak, Şubat, Mart ve Haziran aylarında da turist kalabalığı kısmen az olacağından tercih edilebilir. Zanzibar'da da yağmurlu sezon Nisan-Mayıs aylarıdır. Bu aylar dışında her mevsim gidilebilir. 

- VİZE BİLGİLERİ

Tanzanya ve Zanzibar'a girişte vize uygulanmaktadır. 6 aylık geçerli pasaportunuz olması durumunda 50 USD karşılığında giriş kapılarında kolaylıkla Tanzanya vizesi alınabilmektedir.

- UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul - Kilimanjaro uçuşu THY ile 9 saat 20 dakika sürmektedir. Zanzibar - İstanbul uçuşu THY ile 8 saat 50 dakika sürmektedir.

 - PARA BİRİMİ

 Tanzanya'da para birimi Tanzanya Şilini'dir. Yanınıza USD veya EUR aldığınız takdirde kolayca değiştirebilirsiniz. USD kullanımı daha yaygındır.

- SAAT DİLİMİ

Türkiye ile Tanzanya ve Zanzibar arasında yazın (ileri saat uygulaması geçerli iken) saat farkı bulunmamaktadır. Kışın ise Tanzanya ve Zanzibar, Türkiye'den 1 saat ilerdedir.

- CEP TELEFONU KULLANIMI

Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınız rahatlıkla kullanılmaktadır. Safari sırasında ise bazı bölgelerde şebeke sorunu olabilmektedir. 

- ELEKTRİK

Tanzanya ve Zanzibar'da elektrik akımı 220 volttur. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşur. Seyahatiniz öncesinde mutlaka adaptörünüzü almanızı öneririz, otellerde temini oldukça zor olmaktadır.

- SEYAHAT SIRASINDA KIYAFET SEÇİMİ VE GEREKLİ OLABİLECEK EŞYALAR

Gün içerisinde tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont/polar alınması önerilir. Safariler sırasında genellikle uzun kollu, ince pamuklu gömlek ve ince pantolon giyebilirsiniz.  Renk seçiminizde, haki, yeşil veya kahverengi, fazla cebe sahip giysileri tercih edebilirsiniz. Bunlarla birlikte yanınıza şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, sinek kovucu, fotoğraf makinesi, dürdün, video kamera ve bunların şarj aletleri, yedek hafıza kartları,  220 Volta uygun İngiliz tarzı priz adaptörü (3 uçlu), Bilgilendirici kitaplar (Lonely Planet-East Africa vs.) almanızı öneririz.

- YEMEK KÜLTÜRÜ

Seyahatiniz sırasında ve konaklama yapılan yerlerdeki restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağına yer vermektedir. Menülerde; kuzu, dana ve tavuk eti yoğunlukla kullanılmaktadır. Ayrıca Hint mutfağından da yemeklere yer verilmektedir. Yemeklerden sonra mutlaka meyve ve kahve sunulmaktadır. 

- ALIŞVERİŞ

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ağaç işi oyma hediyelikler (özellikle Abanoz ağacı) çokça bulunmaktadır.

bottom of page