top of page

Simba Safari Turu

69957381-africa-wallpapers.jpg
Simba Safari Turu

Turumuz Hakkında...

Safariniz süresince konforunuzdan feragat etmeden en uygun sürede en fazla çeşitliliği sunan, paranızın tam karşılığını alabileceğiniz optimum bir pakettir. Afrika kıtasının en yüksek dağı Kilimanjaro’nun zemin oluşturduğu fil sürülerinin gün batımındaki nefes kesen görüntüleri ile Amboseli Milli Parkı; Naivasha gölünün, arkasında konuşlandığı Mount Longonot yanardağı ile muhteşem uyumu, Nakuru gölünün gergedanlar ve leoparları ile dünya üzerinde rakipsiz Masai Mara’nın vahşi yaşamı, tanık olacağınız manzaralardan sadece birkaçıdır.

Görülebilecek Hayvanlar

Aslan, Fil, Bufalo, Öküz Başlı Antilop (Gnu), Leopar, Çita, Hipopotam, Timsah, Zebra, Ceylan (Gazel), Afrika Antilobu (Topi), Eland, Zürafa, Sırtlan, Çakal ve Gergedan.

Konaklama & Oteller

5* Şehir Oteli, 4* -5* Safari Lodge & Lüks Çadır Kamp

Türk Havayolları ile 10 Gün Simba Safari Turu  $3.690'dan başlayan fiyatlarla...

Tur Kodu:

SS10

Süresi

10 gün

Grup Sayısı:

6-24 kişİ

Tarihler

Kesin Hareket Tarihleri ve Özel Turlar (6 Katılımcıdan daha az) için Lütfen Arayınız.

Rehber

Lokal Safari rehberleri 

15 Kişi üzeri katılım durumunda 

Türk Tur Lideri gruba eşlik edecektir

Seyahat Şekli:

7 kişilik 4 X 4 Toyota Land Cruiser

Konaklama

Safari otelleri ve Şehir Otelleri

Tura dahil
Hizmetler:

Türk Havayolları ile İstanbul-Nairobi-İstanbul direkt uçuşları, tüm transferler, Programdaki yer alan yemekler, Ünlü Carnivore restoranda veda yemeği, tüm Safariler, günde kişi başı 1 litre su, tüm milli park girişleri, havalimanı vergileri, İngilizce konuşan Safari rehberi/Şoför.

Gezilecek
bölgeler:

Nairobi (2 gece)

Amboseli  (2 gece)
Lake Naivasha  (1 gece)

Lake Nakuru (1 gece)

Masai Mara Milli Parkı (3 gece)
Nairobi (1 gece)

Ekstra Aktiviteler

Giraffe Center Gezisi  70 USD

Masaİ Kabile Ziyareti 70 USD

Naivasha Gölünde Tekne Turu   70 USD

Masai Mara'da Balon Safari  440 USD

Masai Mara - Nairobi Uçuşu  290 USD

Oteller

İki Kişilik Odada Kişi Başı Yetişkin 

$3.690'dan itibaren

İki kişilik Odada Tek Konaklama Farkı 

$850

2 Yetişkin ile kalan Çocuk Misafir

(2-11 yaş)

$2.570'dan itibaren

Ayrı odada kalan Çocuk Misafir

(2-11 yaş)

$2.290'dan itibaren

 Sorularınız için lütfen bize yazın 

1. GÜN: ISTANBUL-NAİROBİ
Tarifeli uçağınızın kalkış saatine bağlı olarak akşam üzeri İstanbul Havalimanı Dış Hatlar kontuarında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerinizin ardından gece yarısından hemen sonra Nairobi'ye hareket ediyorsunuz. Geceleme uçakta...

2. GÜN: NAİROBİ

Nairobi-Jomo Kenyatta Havalimanına varışınızın ardından karşılanıyorsunuz ve Boma Hotel'e transferiniz gerçekleştiriliyor. Otele girişinizi yapıyor ve dinlenmek üzere odalarınıza çekiliyorsunuz. Gün içinde dilerseniz ekstra olan Daphne Sheldrick Yetimhanesi  & Giraffe Center’a yapacağımız geziye katılabilirsiniz. Bu turumuzda ünlü yazar Daphne Sheldrick’in önderliğinde kurulan yavru fil ve gergedan yetimhanesinde, doğal yaşamda öksüz kalmış başta fil ve gergedan yavruları olmak üzere diğer vahşi hayvanları çok yakından görme fırsatı buluyorsunuz.. Daha sonra koruma altındaki Rothschild zürafaların bulunduğu Giraffe Center’ı ziyaret ediyorsunuz. Yükseltilmiş bir platformdan zürafaların elle beslenmesine olanak veren bu tur, çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de inanılmaz bir eğlence… Akşam üzeri otelinize dönüyor ve bir gün sonra başlayacağınız safari turunuz için dinleniyorsunuz.

Konaklama oda-kahvaltı bazında The Boma Hotel'de olacaktır.

3. GÜN: NAİROBİ-AMBOSELİ MİLLİ PARKI
Kahvaltınızı otelimizde aldıktan sonra ünlü Amboseli Milli Parkına doğru yola çıkıyorsunuz. Amboseli’de konaklamanız Lodge’da olacak. 1996 yılında hizmete açılan Ol Tukai Lodge, Amboseli Milli Parkı’nın merkezinde yer alır ve en bilinen safari otellerinden biridir. Sulak bölgede yakın konumlanmış olan otel, Afrika kıtasının en yüksek dağı Kilimanjaro'yu ve buzullarını görebileceğiniz enfes manzaralar sunar.
Öğleden sonra Amboseli'deki ilk Safarinize çıkıyorsunuz. İlk olarak milli parkın içinde serpiştirilmiş gibi görünen göletlerdeki filleri izliyorsunuz. Bu göletler aynı zamanda su aygırı ve bufalo için yaşam kaynağı olduğu gibi birçok kuş türüne de ev sahipliği yapıyor. Gün batımından önce safarinizi tamamlayarak otelinize dönüyor ve gününüzü otelin barında veya havuzun keyfini çıkartarak noktalıyorsunuz.
Konaklama full pansiyon bazında Ol Tukai Lodge’da olacaktır.

4. GÜN: AMBOSELİ MİLLİ PARKI
Tüm günü Milli parkın içinde safari yaparak geçiriyorsunuz. Amboseli Milli Parkı, Afrika kıtasının en yüksek dağı olan Kilimanjaro’nun eteklerinde yer alır. Kilimanjaro’nun hakimiyetini ve etkilerini parkın her noktasında görmek
mümkündür. Zirvesi buzullarla kaplı Kilimanjaro, fotoğrafseverlere en muhteşem görüntülerini sadece Amboseli Milli Parkı’da verir. Ufukta Kilimanjaro’nun nefes kesen görüntüsünü eşliğinde sadece Amboseli’ye özgü büyük fil sürülerini fotoğraflamak unutulmaz bir tecrübe olacaktır.
Aynı zamanda parkta Antilop, Sırtlan, Çakal, Yaban Domuzu, Babun, Vervet Maymunu ve hatta Leopar, Aslan ve Çita gibi hayvanları da görmek mümkün olabilecektir.
Konaklama full pansiyon bazında Ol Tukai Lodge’da olacaktır.

5. GÜN: AMBOSELİ, NAİROBİ, BÜYÜK RİFT VADİSİ, NAİVASHA GÖLÜ
Otelinizdeki kahvaltıdan sonra Nairobi ve “Büyük Rift Vadisi”nden geçerek Naivasha Gölüne ulaşıyorsunuz. İçerisinde çökmüş bir yanardağ da bulunduran Naivasha gölü, birçok kuş türüne de ev sahipliği yapar. Öğleden sonra, Lake Naivasha Sopa Lodge’a girişinizi yapıyorsunuz. Bahçesinde zürafaların, antilopların dolaştığı ve özellikle geceleri hipopotamları odanızın balkonundan izleyebileceğiniz bu son derece lüks otel, uzun süre hatırlayacağınız anılar bırakır. Günün kalan kısmını havuz kenarında dinlenerek veya ekstra olarak gölde yapacağınız tekne turu ile geçirebilirsiniz. Akşam ise, otelin lobisinde şömine başında içkinizi yudumlayabilirsiniz.
Konaklama full pansiyon bazında Lake Naivasha Sopa Lodge’da olacaktır.

6. GÜN: NAIVASHA GÖLÜ & NAKURU GÖLÜ MİLLİ PARKI
Kahvaltı sonrası otelinizden ayrılıyor ve Büyük Rift Vadisi boyunca ilerliyor, Elemeteita gölünü geçiyor ve Nakuru Gölü Milli Parkı’na varıyorsunuz. Bu kısa yolculuktan sonra gölün etrafında safarinizi yapıyorsunuz.

Nakuru Gölü; ev sahipliği yaptığı pembe flamingolar ile 400’ün üzerindeki kuş türleriyle ünlü bu göl gerçekten bu namını hak eder niteliktedir. Her ne kadar geçmiş yıllara kıyasla sayıları azalmış olsa da hala flamingoları gölde görmek mümkün... Büyük Rift Vadisinin tabanında yer alan bu soda gölü, göl suyunda bulunan bir tür yosun ile beslenen pembe-fuşya flamingoları ve gökyüzünün göl üzerindeki kusursuz yansıması ile fotoğraf severler için unutulmaz bir fon oluşturur.  Aynı zamanda beyaz gergedanların ülkedeki en büyük doğal yaşam alanıdır. Nakuru gölü kıyılarında otlayan gergedanları görmeniz de çok olasıdır. Bu park, aynı zamanda Rothschild zürafalarına ve Leopara da evsahipliği yapar. m Afrika’daki “Beş Büyük”lerden biri ve aynı zamanda en zor görülen hayvanlarından olan Leoparı da burada görme şansınız yüksek… Rehberinizle birlikte dikkatlice ağaçları incelemenizi öneririz. Muhteşem kamuflajı ile leoparı görmek biraz sabır isteyebilir…

Gün batımından önce otelinize dönüyorsunuz, dilerseniz akşam yemeğine kadar havuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

Konaklama full pansiyon bazında Lake Nakuru Lodge’da olacaktır.

7. GÜN: NAKURU GÖLÜ MİLLİ PARKI-MASAİ MARA
Kahvaltıdan sonra Nakuru gölünde ayrılıyor ve Büyük Rift Vadisi boyunca kuzeye doğru ünlü Masai Mara’ya yol alıyorsunuz. Öğle yemeğinizi Masai Mara Sopa Lodge’da alıyorsunuz. Yemek sonrası Masai Mara Milli Parkı’ndaki ilk Safarinize çıkıyor ve savana düzlüklerinde vahşi yaşama tanıklık ediyorsunuz. Gün batımından önce otelinize dönüyorsunuz. Yine dileyenler için yemek saatine kadar havuzdan faydalanma imkanı olacaktır.
Konaklama full pansiyon bazında Masai Mara Sopa Lodge’da olacaktır.

8. GÜN: MASAİ MARA’DA SAFARİ

Bugün, tüm günü dünyanın en ünlü Milli Parkında geçiriyorsunuz. Sabah hava ağarmadan yola çıkıyor ve günün ilk ışıklarıyla Mara’nın vahşi yaşamına tanık oluyorsunuz. Masai Mara, topraklarında barındırdığı çok sayıda otçul havyan sebebiyle Kenya’nın büyük kedileri için ideal bir av sahası niteliğindedir. Aynı zamanda Mara, Kenya’daki en büyük Aslan nüfusuna, kalabalık Fil ve Bufalo sürülerine de ev sahipliği yapar. Mara’da geçireceğiniz bol heyecanlı günün sonunda hava kararmadan otelinize dönüyor ve yemek saatine kadar dinleniyorsunuz.

Konaklama full pansiyon bazında Masai Mara Sopa Lodge’da olacaktır.

9. GÜN: NAİROBİ’YE DÖNÜŞ
Bu sabah Masai Mara'da son safarinizi yapıyorsunuz. Kahvaltı için otelinize dönüyor ve sonrasında çıkış için hazırlıklarınızı tamamlıyorsunuz. Erken alınan öğlen yemeğinin ardından otelinizden ayrılarak Nairobi’ye dönüyorsunuz. Dilerseniz ekstra olarak uçakla dönüş seçeneği de mevcuttur. Nairobi’de akşam yemeğinizi şehrin en meşhur restoranlarından biri olan Carnivore Restorant’da alıyorsunuz. Carnivore Restorant, mangalda ızgara olarak pişirilmiş av etleri ile ünlüdür. Sığır, koyun ve tavuk etinin yanında devekuşu, timsah gibi av hayvanlarını da tatma şansı bulabilirsiniz. Yine balık ve vejeteryan menüler de mevcuttur. Veda yemeğinizin ardından Nairobi'deki otelinize dönüyor ve ertesi sabah gerçekleştireceğiniz İstanbul uçuşunuz için dinleniyorsunuz.

 

10. GÜN NAİROBİ - İSTANBUL
Uçak saatinize bağlı olarak sabaha karşı otelinizden alınarak Jomo Kenyatta Uluslararası havalimanına transferiniz sağlanıyor. 7 saatlik uçuşunuz sonrasında öğle civarında İstanbul'a varıyorsunuz. Hoş geldiniz..

Sıkça Sorulan Sorular

-SAĞLIK
Türkiye'den çıkışlı direkt uçuşla Kenya'ya ulaşılması durumunda Sarı Humma Aşısı zorunlu değildir.  Aşı olunması önerilmekle birlikte, en doğru yönlendirmeyi doktorunuzdan almanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte yanınıza sıtma hapı ve sinek kovucu sprey bulundurmanızda fayda var. Tüm konaklamalarda odalarda kullanımınız için kapalı şişe suyu bulunmaktadır.

- PCR & AŞI PROTOKOLLERİ

Şu an için yürürlükte herhangi bir PCR şartı aranmamaktadır. Türkiye'den direkt Kenya'ya girişlerde Sarı Humma Aşısı zorunlu değildir fakat Kenya'dan sonra Afrika'da başka bir ülkeye seyahat edilecekse, söz konusu ülke protokolleri gereği aşı şartı aranabilir. 

- SEYAHAT ZAMANLAMASI

Kenya’ya, yağmurlu sezon olan Nisan ayının 2. yarısı ve Mayıs ayları dışında neredeyse 11 ay boyunca gidilebilir. Bununla birlikte seyahat için en uygun aylar, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim ve Aralık aylarıdır. Ocak, Şubat, Mart ve Haziran aylarında da turist kalabalığı kısmen az olacağından tercih edilebilir.

- VİZE BİLGİLERİ

Kenya’ya girişte e-TA uygulanmaktadır. 6 ay geçerli pasaport olması durumunda, seyahat öncesinde 90 USD karşılığı online olarak yapılabilen e-TA başvurusu sonucunda gönderilen QR kodlu e-TA belgesi, Nairobi Havalimanında  ibraz edilerek  ülkeye giriş yapılabilmektedir. 

- UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul - Nairobi uçuşu THY ile 6 saat 30 dakika sürmektedir.

 - PARA BİRİMİ

Kenya para birimi Kenya Şilini’dir. Yanınıza USD veya EUR aldığınız takdirde kolayca değiştirebilirsiniz. USD kullanımı daha yaygındır.

- SAAT DİLİMİ

Türkiye ile Kenya arasında saat farkı bulunmamaktadır.

- CEP TELEFONU KULLANIMI

Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınız rahatlıkla kullanılmaktadır. Safari sırasında ise bazı bölgelerde şebeke sorunu olabilmektedir. 

- ELEKTRİK

Kenya’da elektrik akımı 220 volttur. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşur. Seyahatiniz öncesinde mutlaka adaptörünüzü almanızı öneririz, otellerde temini oldukça zor olmaktadır.

- SEYAHAT SIRASINDA KIYAFET SEÇİMİ VE GEREKLİ OLABİLECEK EŞYALAR

Gün içerisinde tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont/polar alınması önerilir. Safariler sırasında genellikle uzun kollu, ince pamuklu gömlek ve ince pantolon giyebilirsiniz.  Renk seçiminizde, haki, yeşil veya kahverengi, fazla cebe sahip giysileri tercih edebilirsiniz. Bunlarla birlikte yanınıza şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, sinek kovucu, fotoğraf makinesi, dürdün, video kamera ve bunların şarj aletleri,  yedek hafıza kartları,  220 Volta uygun İngiliz tarzı priz adaptörü (3 uçlu), Bilgilendirici kitaplar (Lonely Planet-East Africa vs.) almanızı öneririz.

- YEMEK KÜLTÜRÜ

Seyahatiniz sırasında ve konaklama yapılan yerlerdeki restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağına yer vermektedir. Menülerde;  kuzu, dana ve tavuk eti yoğunlukla kullanılmaktadır. Ayrıca Hint mutfağından da yemeklere yer verilmektedir. Yemeklerden sonra mutlaka meyve ve kahve sunulmaktadır. 

- ALIŞVERİŞ

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ağaç işi oyma hediyelikler (özellikle Abanoz ağacı) çokça bulunmaktadır.

bottom of page