top of page

Bayramda Serengeti Safari & Zanzibar

69957381-africa-wallpapers.jpg

Turumuz Hakkında...

Unutulmaz bir safari deneyimini ve sonrasında Hint Okyanusunda muhteşem bir deniz tatilini birlikte harmanlayan bu 9 günlük turumuzda dünyanın en ünlü safari parklarından biri olan Serengeti Milli Parkı, Tarangire Milli Parkı ve dünyanın 8. Harikası olarak nitelendirilen Ngorongoro Kraterinde safari yapıyorsunuz. Tanzanya’da safarinize başlayacağınız bölgeye oldukça yakın olan Kilimanjaro Havalimanına uçuyor ve Ngorongoro Krateri ile Tarangire ve Serengeti Milli Parklarında safari yapıyorsunuz. Tanzanya'daki en ünlü 3 safari bölgesini gezdikten sonra Afrika’da klasik bir safarinin bıraktığı unutulmaz anılarla tatlı yorgunluğunuzu atmak üzere Serengeti'den Hint okyanusunun büyülü adası Zanzibar'a direkt uçuşla ulaşıyor ve 4 unutulmaz gün geçiriyorsunuz.

Görülebilecek Hayvanlar

Aslan, Fil, Bufalo, Öküz Başlı Antilop (Gnu), Leopar, Çita, Hipopotam, Timsah, Zebra, Ceylan (Gazel), Afrika Antilobu (Topi), Eland, Zürafa, Sırtlan, Çakal ve Gergedan.

Konaklama & Oteller

5* Şehir Oteli, 4* - 5* Safari Lodge ve Lüks Çadır Kampı

SERENGETİ
Zanzibar Safari

Bayramda Türk Havayolları ile 9 Gün Serengeti Safari & Zanzibar Turu $2.690 + THY

Tur Kodu:

SSZ9-RB24 / KB24

Süresi

9 gün

Grup Sayısı:

6-24 kişi

Tarihler

6 - 14 NİSAN 2024
15 - 23 HAZİRAN 2024

Rehber

Lokal Safari rehberleri 

15 Kişi üzeri katılım durumunda 

Türk Tur Lideri gruba eşlik edecektir.

Seyahat Şekli:

7 kişilik 4 X 4 Toyota Land Cruiser

Konaklama

Şehir Oteli, Safari Lodge ve Lüks Çadır Kampı, Resort Otel 

Tura dahil
Hizmetler:

Serengeti-Arsuha ve Arusha-Zanzibar Uçuşları, tüm transferler,  Programdaki yemekler, tüm Safariler, günde kişi başı 1 litre su, tüm milli park girişleri, havalimanı vergileri, İngilizce konuşan Safari rehberi/Şoför.

Gezilecek
bölgeler:

Arusha

Tarangire Milli Parkı
Ngorongoro  (1 gece)
Serengeti Milli Parkı (2 gece)
Zanzibar (4 gece)

Ekstra Aktiviteler

Masai Kabile Ziyareti   70 USD

Baharat Turu   60 USD

Stone Town  Kültür Turu & Tutsak Adası  100 USD

Jozani Ormanı Turu 70 USD

Safari Blue   90 USD

Oteller

İki Kişilik Odada Kişi Başı Yetişkin 

$2.690 + THY

İki kişilik Odada Tek Konaklama Farkı 

680 USD

2 Yetişkin ile kalan Çocuk Misafir

(2-11 yaş)

Lütfen Fiyat Sorunuz

Ayrı odada kalan Çocuk Misafir

(2-11 yaş)

Lütfen Fiyat Sorunuz

 Sorularınız için lütfen bize yazın 

Teşekkürler! Gönderildi

1. GÜN: ISTANBUL - ARUSHA (TANZANYA)     06.04.2024 ve 15.06.2024

Tarifeli uçağımızın kalkış saatine bağlı olarak akşam üzeri 16:00'de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar kontuarında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerimizin tamamlanmasının ardından 18:40'da Tanzanya’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 7,5 saat sürecek uçuşumuzda gecelememiz uçakta olacak. Kilimanjaro Uluslararası Havalimanına gece yarısından sonra (07.04.2024) / (16.06.2024) varıyoruz ve Logde yetkilileri tarafından karşılanarak dinlenme ve kahvaltımızı almak üzere otelinize transferimiz gerçekleştiriliyor. 
 

2. GÜN: ARUSHA - TARANGİRE MİLLİ PARKI - NGORONGORO KRATERİ      07.04.2024 ve 16.06.2024

01:45'de Kilimanjaro Uluslararası Havalimanına arıyoruz ve Logde yetkilileri tarafından karşılanarak dinlenme ve kahvaltımızı almak üzere otelinize transferimiz gerçekleştiriliyor.

Kahvaltımızın ardından Arusha'dan ayrılıyor ve Tarangire Milli Parkında ilk safarimizi gerçekleştiriyoruz.

 

Tarangire Milli Parkı

Özellikle kurak sezonda barındırdığı vahşi yaşam zenginliğiyle ziyaretçilerine görsel bir şölen sunan Tarangire Milli Parkı, hayvan çeşitliliği bakımından sıralamada Serengeti’den hemen sonra gelmektedir. Tanzanya’daki en kalabalık fil nüfusuna da ev sahipliği yapan Tarangire Milli Parkı, bazı kurak bölge antiloplar türlerinin de sıkça görülebildiği yegane yaşam alanıdır. Ayrıca kurak mevsimde Manyara Milli Parkından buraya göç eden binlerce hayvana da tanık olabilirsiniz...

Tarangire'deki safarimiz sonrasında parktan ayrılıyor ve Olduvai Gorge (İnsanoğlu’nun beşiği-İnsanlık tarihindeki en kapsamlı ve önemli Paleolitik buluntu) üzerinden Ngorongoro Krateri Koruma Alanı’na doğru hareket ediyoruz. Ngorongoro'ya varışımızda otelimize yerleşiyor ve ertesi sabah Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Ngorongoro Kraterinde yapacağımız safarimiz için dinleniyoruz.

 

Ngorongoro Krateri

Dünyanın 8. Harikası olarak da nitelendirilen Ngorongoro Krateri, Afrika’nın en bilinen doğal yaşam alanlarından biridir. Dünya mirası listesinde yer alan Krater, 20 km. genişliği, kapladığı 264 km2 yüz ölçümü ve 610-760 metre arasında değişen derinliğiyle dünyanın en büyük volkanik kraterini oluşturur.

Kendine özgü iklimi ile Krater, bünyesindeki otlakları, bataklıkları, ormanları, tatlı su gölü ve çok zengin doğal yaşamı ile kendi başına bir eko sistem oluşturur. Öğleden sonra kraterden ayrılıyor ve konaklayacağınmız otelimize dönüyoruz.
Konaklama ve akşam yemeği Ngorongoro Farm House’da olacaktır.

 

3. GÜN  NGORONGORO KRATERİNDE SAFARİ - SERENGETİ     08.04.2024 ve 17.06.2024

Kahvaltımız sonrasında Ngorongoro'daki otelimizden ayrılıyor ve Kraterin içine giriyoruz. Öğleden sonraya kadar bu devasa doğal oluşumu gezerek safarimizi yapıyoruz. Öğle yemeğimizi ise kraterin içindeki göl kıyısında picnic lunch olarak aldıktan sonra Saat 15:00 civarında Serengeti Milli Parkına hareket ediyoruz.

 

Ünlü Serengeti'de konaklamamız Milli Parkın içinde ve Seronera bölgesine yakınlığı ile ideal konumlanmış olan Embalakai Camp'de... Ayrıca Serengeti Milli Parkında ekstra olarak Balon Safari ve rehberli doğa yürüyüşü gibi birçok aktiviteye katılabilirsiniz.

Akşam yemeği ve konaklama Serengeti Baobab Camp'de olacaktır.

 

Serengeti Hakkında...
Serengeti Milli Parkı, yaklaşık 15 bin km2’ye varan uçsuz bucaksız savana düzlükleriyle, yaşam kaynakları olan bu düzlüklerdeki otlak arayışındaki yüzlerce çeşit otçul havyanları ve yine bunların peşindeki et oburları ile Tanzanya’nın dünyaca ünlü vahşi yaşam alanını oluşturur.
“Büyük Göç”ün yaşandığı düzlükler olmasının yanı sıra, Serengeti Milli Parkı, barındırdığı izlenebilir aslan nüfusu ile de haklı bir üne sahiptir. Ayrıca bu geniş ve verimli düzlükler, Afrika’da görebileceğiniz en sağlıklı Çita, Zebra, Zürafa ve Antilop türlerine de ev sahipliği yapar.

4. GÜN  SERENGETİ'DE SAFARİ     09.04.2024 ve 18.06.2024

Bugün tüm günümüzü, büyüleyici güzellikleri ve geniş düzlükleriyle ünlü Serengeti Milli Parkında sabah ve akşam yapacağımız safarilerle geçiriyoruz. Dilerseniz rehberli doğa yürüyüşü, balonla safari veya geleneksel Masai Köyü ziyareti gibi ekstra etkinliklere katılabilirsiniz.

Akşam yemeği ve konaklama Serengeti Baobab Camp'de olacaktır.

 

5. GÜN SERENGETİ - ZANZİBAR     10.04.2024 ve 19.06.2024

Kahvaltımız sonrasında çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Arusha üzerinden Zanzibar'a yapacağımız uçuşumuz için piste hareket ediyoruz. Uçuşumuz yaklaşık 2.5 saat sürecek. Zanzibar’a varışımızı takiben havalimanında karşılanıyor ve Nungwi'deki Double Tree Hilton Hotele transferimiz gerçekleştiriliyor.

Zanzibar konaklamanız boyunca otelinizde bazıları ekstra olan çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz: Tüplü dalış, su sporları, Doğu Afrika’ya özgü yelkenli -Dhow- ile gezi, doğa yürüyüşleri, dhow yapım atölyesine düzenlenen (workshop) gezisi bunlardan bazılarıdır.

Bunların dışında Zanzibar’ın merkezini keşfedebileceğiniz Stone Town Turu, Zanzibar'a baharat adası  denmesine sebep olan Baharat Turu, Hint okyanusunun turkuaz renkli sularına doyacağınız Safari Blue Turu, Kırmızı Colobus Maymununun izini sürebileceğiniz Jozani Ormanı Turu alternatiflerinizden sadece birkaçı...  
Konaklama her şey dahil şeklinde 
RIU Jambo Resort Hotel’de olacaktır.

 

6.  & 7. GÜNLER    ZANZİBAR    11-12.04.2024 ve 20-21.06.2024

Bu 2 gününüzü dilerseniz Zanzibar’a gelenlerin mutlaka katıldığı 2 ekstra turumuzla geçirebilirsiniz.

Baharat Turunda Zanzibar’a Baharat Adası denilmesine sebep olan ünlü Baharat  tarlalarını gezebileceğiniz ve günlük hayatınızda kullandığınız baharatların kaynağını keşfedeceksiniz.

Stone Town Tarihi ve Kültür Turunda adanın bir de bohem  yönünü görüyor ve Stone Town turunuzun ardından alışveriş için serbest zaman geçiriyorsunuz. Sonrasında saat 18:00’de şoförünüzle buluşuyor ve otelinize transferiniz gerçekleştiriliyor.   

Konaklama her şey dahil şeklinde RIU Jambo Resort Hotel’de olacaktır.

    

8. GÜN  ZANZİBAR     13.04.2024 ve 22.06.2024

Zanzibar'daki son günümüz... Bugün yine harika bir tur önerimiz var: Safari Blue (ekstra)

Safari Blue Turu: Zanzibar’a gelenlerin mutlaka yapması gereken ve Hint Okyanusunun Turkuaz sularına doyacağınız tam günlük Safari Blue Turu ile değerlendirebilirsiniz. Snorkel ile dalışa imkan veren ve deniz mahsulünden oluşan çok renkli bir öğle yemeğinin de sunulduğu bu turumuzdan çok keyif alacağınıza eminiz! Safari Blue Turunuz sonrasında otelinize transferiniz sağlanıyor.

Konaklama her şey dahil şeklinde RIU Jambo Resort Hotel’de olacaktır.

 

9. GÜN  ZANZİBAR – İSTANBUL     14.04.2024 ve 23.06.2024

Sabaha karşı 04:35'de gerçekleşecek Zanzibar-İstanbul uçuşumuz için 01:00'de havalimanına transferimiz sağlanıyor. Varışımızda check-in işlemlerimizi tamamlıyoruz. Geceleme uçakta. Öğlen 12:15'de İstanbul'a varıyoruz. Hoş geldiniz...

Sıkça Sorulan Sorular

-SAĞLIK
Türkiye'den çıkışlı direkt uçuşla Tanzanya veya Zanzibar'a ulaşılması durumunda Sarı Humma Aşısı zorunlu değildir.  Genel olarak aşı olunması önerilmekle birlikte, eğer sağlık açısından herhangi bir engeliniz var ise en doğru yönlendirmeyi doktorunuzdan almanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte yanınıza sıtma hapı ve sinek kovucu sprey bulundurmanızda fayda var. Tüm konaklamalarda odalarda kullanımınız için kapalı şişe suyu bulunmaktadır.

- SEYAHAT ZAMANLAMASI

Tanzanya’ya, yağmurlu sezon olan Nisan-Mayıs ayları dışında 10 ay boyunca gidilebilir. Bununla birlikte seyahat için en uygun aylar, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim ve Aralık aylarıdır. Ocak, Şubat, Mart ve Haziran aylarında da turist kalabalığı kısmen az olacağından tercih edilebilir.

- VİZE BİLGİLERİ

Tanzanya’ya girişte e-vize uygulanmaktadır. 6 ay geçerli pasaport olması durumunda, seyahat öncesinde 80 USD karşılığı online olarak tarafımızdan vize başvurusu yapılabilmektedir.

- UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul - Zanzibar uçuşu THY ile 9 saat 20 dakika sürmektedir. Zanzibar - İstanbul uçuşu THY ile 8 saat 50 dakika sürmektedir.

 - PARA BİRİMİ

 Tanzanya'da para birimi Tanzanya Şilini'dir. Yanınıza USD veya EUR aldığınız takdirde kolayca değiştirebilirsiniz. USD kullanımı daha yaygındır.

- SAAT DİLİMİ

Türkiye ile Tanzanya ve Zanzibar arasında yazın (ileri saat uygulaması geçerli iken) saat farkı bulunmamaktadır. Kışın ise Tanzanya ve Zanzibar, Türkiye'den 1 saat ilerdedir.

- CEP TELEFONU KULLANIMI

Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınız rahatlıkla kullanılmaktadır. Safari sırasında ise bazı bölgelerde şebeke sorunu olabilmektedir. 

- ELEKTRİK

Tanzanya ve Zanzibar'da elektrik akımı 220 volttur. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşur. Seyahatiniz öncesinde mutlaka adaptörünüzü almanızı öneririz, otellerde temini oldukça zor olmaktadır.

- SEYAHAT SIRASINDA KIYAFET SEÇİMİ VE GEREKLİ OLABİLECEK EŞYALAR

Gün içerisinde tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont/polar alınması önerilir. Safariler sırasında genellikle uzun kollu, ince pamuklu gömlek ve ince pantolon giyebilirsiniz.  Renk seçiminizde, haki, yeşil veya kahverengi, fazla cebe sahip giysileri tercih edebilirsiniz. Bunlarla birlikte yanınıza şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, sinek kovucu, fotoğraf makinesi, dürdün, video kamera ve bunların şarj aletleri, yedek hafıza kartları,  220 Volta uygun İngiliz tarzı priz adaptörü (3 uçlu), Bilgilendirici kitaplar (Lonely Planet-East Africa vs.) almanızı öneririz.

- YEMEK KÜLTÜRÜ

Seyahatiniz sırasında ve konaklama yapılan yerlerdeki restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağına yer vermektedir. Menülerde; kuzu, dana ve tavuk eti yoğunlukla kullanılmaktadır. Ayrıca Hint mutfağından da yemeklere yer verilmektedir. Yemeklerden sonra mutlaka meyve ve kahve sunulmaktadır. 

- ALIŞVERİŞ

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ağaç işi oyma hediyelikler (özellikle Abanoz ağacı) çokça bulunmaktadır.

bottom of page