top of page

Sömestre'de Cape Town & Pilanesberg Safari 

69957381-africa-wallpapers.jpg
CAPE TOWN &
Pilanesberg Safari

Turumuz Hakkında...

Güney Afrika Cumhuriyetinin en önemli 2 şehri olan Cape Town ve Johannesburg’u gezebileceğiniz bu kompakt turumuzda, ülkenin en turistik şehri Cape Town’da 3 gün geçiriyor ve  şehrin tüm doğal ve kültürel güzelliklerine tanıklık ediyorsunuz. Aslan Parkında aslanları yakından görüyor, Zürafa Evi'nde zürafaları besleyebiliyorsunuz. Pilanesberg’de 2 safari yapıyor ve vahşi yaşama tanık oluyorsunuz. Son olarak Johannesburg üzerinden İstanbul’a dönmeden Lesedi Kültür Köyünü ziyaret ediyor ve Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekilleri, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından gözlemliyorsunuz.

Görülebilecek Hayvanlar

Aslan, Fil, Buffalo, Leopar, Çita, Hipopotam, Timsah, Zebra, Öküz Başlı Antilop, Ceylan, Topi, Eland, Zürafa ve Gergedan.

Konaklama & Oteller

4 * Şehir Otelleri, 4* Safari Lodge'ları

Sömestre Tatilinde Türk Havayolları ile 8 Gün
Cape Town & Pilanesberg
Safari Turu $2.250

Tur Kodu:

CTPLS8 - SMSTR25

Süresi

8 gün

Grup Sayısı:

8-24 kişi

Tarihler

25 OCAK - 1 ŞUBAT 2025

Rehber

Lokal Safari rehberleri

15 Kişi üzeri katılım durumunda 

Türk Tur Lideri gruba eşlik edecektir.

Seyahat Şekli:

Uçak,  Şehir Transfer Araçları, 4x4 Safari Araçları

Konaklama: 

Safari Lodge ve Lüks Çadır Kampı, Şehir Oteli

Tura dahil
Hizmetler:

*THY ile İstanbul – Cape Town & Johannesburg – İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçuşları,

*Cape Town - Johannesburg Uçuşu

*Cape Town’da 4* Radisson Red Waterfront Hotelde 3 gece oda-kahvaltı konaklama

*Pilanesberg Milli Parkında 4* Bakubung Lodge’da 2 gece yarım pansiyon konaklama

*Cape Town’da Masa Dağı & Panoramik şehir turu

*Cape Town otel - havalimanı transferi

*Pilanesberg Milli Parkında 1 sabah & 1  Öğleden sonra safarisi

*Johannesburg - Pilanesberg – Johanesburg havalimanı transferi

*Transfer ve turlar esnasında İngilizce lokal rehberlik Hizmetleri

*Türk Tur Lideri

*Havalimanı ve otellerde valiz taşıma hizmetleri

*Tüm Güney Afrika vergileri DAHİLDİR.

Gezilecek
bölgeler:

Cape Town

Cape Yarımadası

Pilanesberg  Milli Park Bölgesi

Sun City

Ekstra Aktiviteler

Aslan Parkı Turu    60 USD 

Lesedi Kültür Köyü Turu  90 USD

Yemekli Ümit Burnu Turu  180 USD

Yemekli Şarap Tadım Turu  150 USD

Oteller

1. GÜN:  ISTANBUL - CAPE TOWN  25.01.2025   CUMARTESİ

Tarifeli uçağımızın kalkış saatine bağlı olarak akşam 23:00'de Cape Town uçuşumuz için Istanbul havalimanında hazır bulunuyor ve gece yarısından sonra (26.01.2025) 01:55’deki uçuşumuz için check-in işlemlerimizi tamamlıyoruz. Geceleme uçakta.

2. GÜN:  CAPE TOWN ŞEHİR TURU & MASA DAĞI 26.01.2025   PAZAR

Öğlen 12:00’de Cape Town Uluslararası Havalimanına varıyor ve şehir merkezine transferimizin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz (ekstra). Bugünkü öğle yemeğimiz özellikle çocuklar için oldukça iddialı: Güney Afrika’daki en iyi hamburgeri yiyebilecekler!
Yemek sonrası programımıza Cape Town’u keşfedebileceğimiz şehir turuyla devam ediyoruz. Cape Town şehir turu esnasında Saat Kulesi, Cape Town Konferans Merkezi, St. George's Katedrali, İyi Dilekler Şatosu, Belediye binası, Bo Kaap bölgesini gördükten sonra Cape Town’un adeta simgesi haline gelmiş olan Masa Dağının zirvesine çıkacağız. Masa Dağından Afrika’nın en güzel şehirlerinden biri olan Cape Town’u zihinlerimize kazıyıp günün tatlı yorgunluğu ile otelimize dönüyoruz. Varışımızda otele yerleşme ve sonrasında serbest zaman. Akşam yemeği için Waterfront Bölgesini tavsiye ediyoruz.

Konaklama 4* Radisson Red Waterfront Hotel’de oda-kahvaltı bazında olacaktır.


3. GÜN:  CAPE TOWN - ÜMİT BURNU YARIMADASI (Ekstra Tur)  27.01.2025   PAZARTESİ

Cape Town’daki 2. günümüzde sabah 08.30’da otelimizden hareket ederek, Clifton ve Camps Bay sahilinden geçtikten sonra, Hout bay limanına ulaşıyoruz. Fok adası ziyareti için tekne ile 15 dakikalık bir seyahat yapıyoruz, tekneden inmeden fok kolonisinin yaşamını gözlemlememizin ardından Hout bay limanına geri dönüyoruz. Otobüsümüz ile yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuktan sonra dünyaca meşhur Ümit Burnu Milli Parkına ulaşıyoruz. Finüküler ile zirveye, tarihi fenerin yanına çıkıyoruz. Ümit Burnu ziyaretinden sonra öğle yemeğini alacağımız restoranımıza 15 dakikalık bir yolculuktan sonra ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi Black Marlin Restoranda aldıktan sonra Afrika penguenlerini gözlemleyebileceğimiz Boulders Beach’e varıyoruz. Gözlemimizden sonra otobüsümüz ile yaklaşık 1 saat 15 dakikalık bir yolculukla otelimize döneceğiz. Dilerseniz, akşam yemeğinizi City Grill Restoranda alabilirsiniz.

Konaklama 4* Radisson Red Waterfront Hotel’de oda-kahvaltı bazında olacaktır.

4. GÜN:  ZÜRAFA EVİ - STELLENBOSCH ŞARAP TADIM TURU (Ekstra Tur)  28.01.2025  SALI

Sabah kahvaltısının ardından otobüsümüz ile hareket ederek önce çocuklar için çok eğlenceli bir aktivite olan Zürafa Evi için yola koyuluyoruz. Burada Zürafaları gözlemleyebilir ve onları besleyebilirsiniz. Bu parkta sadece Zürafaları değil Afrika kıtasında yaşayan birçok canlı türünü de görme imkanı bulacaksınız.

Zürafa Evi ziyaretimizin ardından otobüsümüz ile dünyada şarap üretimiyle ünlenmiş ve Güney Afrikanın ikinci en eski şehri olan Stellenbosch kasabasında yer alan yüzlerce Şarap çiftliğinden bir tanesini ziyaret ediyoruz. Bu çiflikte hem şarap tadımı yapacağız hem de Mahzen gezisinde şarap üretimi ile ilgili bilgiler alacağız. Ziyaretimizin ardından Güney Afrika’nin usulu Braii (mangal) yapılan yine bir şarap çiftliğinin restoranında öğle yemeği alacağız. Öğle yemeğinin ardından Stellenbosh kasabasını ziyaret edeceğiz. Program akışımız müsade ettiği takdirde yine şarap bağları ile ünlü Franschhoek kasabasınıda ziyaret edeceğiz. Ardından Cape Town’daki otelimize dönüyor ve ertesi gün Pilanesberg Milli Parkında yapacağımız seyahatimizin safari kısmı için dinleniyoruz.
Konaklama 4* Radisson Red Waterfront Hotel’de oda-kahvaltı bazında olacaktır.

5. GÜN:  CAPE TOWN - JOHANNESBURG - PİLANESBERG MİLLİ PARKI  29.01.2025   ÇARŞAMBA

Bu sabah programımızın safari kısmı için Cape Town’dan Johannesburg’a uçuyoruz. Johannesburg O.R Tambo Havalimanına inişimizin ardından karşılanıyor ve sadece çocuklar için değil, yetişkinler için de inanılmaz bir eğlence olan Aslan Parkını (ekstra) ziyaret ediyoruz. Dilerseniz öğle yemeğinizi Aslan Parkında alabilirsiniz. Araçlarla yapacağımız keyifli Aslan Safarimiz sonrasında Pilanesberg Milli Parkına doğru yola koyuluyor ve parka varışta Lodge’umuza yerleşerek akşam yemeğimizi Lodge’da alıyoruz.

Konaklama 4* Bakubung Lodge’da yarım pansiyon bazında olacaktır.

6. GÜN:  PILANESBERG’DE SAFARİ    30.01.2025   PERŞEMBE

Bu sabah erken hareketle Pilanesberg Milli Parkında sabah safarimizi yapıyor ve ardından kahvaltı için Lodge’a dönüyoruz. Lodge'da geçireceğimiz sakin ve keyifli sabahın ardından öğleden sonra Pilanesberg Milli Parkında yapacağımız ikinci safarimiz için hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Keyifli safarimiz sonrasında Lodge’a dönüyor ve akşam yemeğimizi Lodge’da alıyoruz.

Konaklama 4* Bakubung Lodge’da yarım pansiyon bazında olacaktır.

7. GÜN:  PILANESBERG - JOHANNESBURG - ISTANBUL  31.01.2025   CUMA

Saat 09.30’da otobüsümüzle yola çıkarak Lesedi Kültür Köyü (ekstra) ziyaretimizin ardından Havalimanına hareket edeceğiz.  
Lesedi Köyü, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekilleri, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video sunumu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa, Basotha ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Sonrasında ise kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi geleneksel Afrika mutfağı tatlarıyla Lesedi Kültürel köyünde alacağız.

Lesedi Köyü turumuzun ardından İstanbul’a uçuşumuzu gerçekleştireceğimiz Johannesburg O.R Tambo Havalimanına hareket ediyoruz. İstanbul uçağımızın hareket saati 19:50. Havalimanına varışta check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve uçağa geçiyoruz. Geceleme uçakta.

8. GÜN:  İSTANBUL'A VARIŞ  01.02.2025   CUMARTESİ

Sabah saat 06:00'da İstanbul’a varıyoruz. Güney Afrika'nın zihnimizde yer ettiği tatlı anılarımızla yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

İki Kişilik Odada Kişi Başı Yetişkin 

$2.250

İki kişilik Odada Tek Konaklama Farkı 

460 USD

Çocuk Katılımcı

(2 - 11.99 yaş)

$1.750

.

.

 Sorularınız için lütfen bize yazın 

Teşekkürler! Gönderildi

Sıkça Sorulan Sorular

-SAĞLIK
Türkiye'den çıkışlı direkt uçuşla Cape Town veya Johannesburg'a ulaşılması durumunda Sarı Humma Aşısı zorunlu değildir. Bununla birlikte yanınıza sıtma hapı ve sinek kovucu sprey bulundurmanızda fayda var. Tüm konaklamalarda odalarda kullanımınız için kapalı şişe suyu bulunmaktadır.

- SEYAHAT ZAMANLAMASI

Güney Afrika Cumhuriyeti'ne yılın 12 ayı gidilebilir. Türkiye'de yaz mevsimi yaşanırken, Güney yarım kürede olan G. Afrika Cumhuriyeti'nde kış mevsimi yaşanmaktadır. Türkiye'de yaz iken ise G. Afrika'da kış yaşanır. Kış mevsimi (Temmuz, Ağustos & Eylül) sert geçmemekle birlikte, yaz mevsiminde (Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan & Mayıs) bölgeyi etmek tercih edilebilir. Ancak,  G.Afrika'da yaz aylarındaki yoğunluk sebebiyle seyahat planlamanızı en erken 3 ay önceden yapmanızı tavsiye ederiz.  

- VİZE BİLGİLERİ

Güney Afrika Cumhuriyeti, Türk Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. 6 aylık geçerli pasaportunuz olması durumunda ülkeye kolayca giriş yapabilirsiniz.

- UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul - Cape Town uçuşu THY ile 11 saat 5 dakika sürmektedir. Johannesburg - İstanbul uçuşu THY ile 9 saat 50 dakika sürmektedir.

 - PARA BİRİMİ

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde para birimi Güney Afrika Randı'dır. Yanınıza USD veya EUR aldığınız takdirde kolayca değiştirebilirsiniz.

- SAAT DİLİMİ

Türkiye ile Güney Afrika Cumhuriyeti arasında saat farkı bulunmamaktadır.

- CEP TELEFONU KULLANIMI

Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınız rahatlıkla kullanılmaktadır. Safari sırasında ise bazı bölgelerde şebeke sorunu olabilmektedir. 

- ELEKTRİK

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde elektrik akımı 220 volttur. Prizler üç adet yuvarlak uçtan (TİP M) oluşur. Seyahatiniz öncesinde mutlaka adaptörünüzü almanızı öneririz, otellerde temini oldukça zor olmaktadır.

- SEYAHAT SIRASINDA KIYAFET SEÇİMİ VE GEREKLİ OLABİLECEK EŞYALAR

Gün içerisinde tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont/polar alınması önerilir. Safariler sırasında genellikle uzun kollu, ince pamuklu gömlek ve ince pantolon giyebilirsiniz.  Renk seçiminizde, haki, yeşil veya kahverengi, fazla cebe sahip giysileri tercih edebilirsiniz. Bunlarla birlikte yanınıza şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, sinek kovucu, fotoğraf makinesi, dürbün, video kamera ve bunların şarj aletleri, yedek hafıza kartları,  220 Volta uygun priz adaptörü (yuvarlak 3 uçlu), Bilgilendirici kitaplar (Lonely Planet-East Africa vs.) almanızı öneririz.

- YEMEK KÜLTÜRÜ

Seyahatiniz sırasında ve konaklama yapılan yerlerdeki restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağına yer vermektedir. Menülerde; kuzu, dana ve tavuk eti yoğunlukla kullanılmaktadır. Ayrıca Hint mutfağından da yemeklere yer verilmektedir. Yemeklerden sonra mutlaka meyve ve kahve sunulmaktadır. 

- ALIŞVERİŞ

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ağaç işi oyma hediyelikler de çokça bulunmaktadır.

bottom of page