top of page

Sömestre'de Serengeti Safari & Zanzibar  Turu

69957381-africa-wallpapers.jpg
SERENGETİ &
Zanzibar Safari

Turumuz Hakkında...

Unutulmaz bir safari deneyimini ve sonrasında Hint Okyanusunda muhteşem bir deniz tatilini birlikte harmanlayan bu 9 günlük turumuzda dünyanın en ünlü safari parklarından biri olan Serengeti Milli Parkında ve dünyanın 8. Harikası olarak nitelendirilen Ngorongoro Kraterinde safari yapıyorsunuz. Öncelikle İstanbul'dan direkt uçuşla Zanzibar'a uçuyor ve ara uçuş ile safarinize başlayacağınız Arusha'ya ulaşıyor, ardından Ngorongoro Krateri ile Serengeti Milli Parkında safari yapıyorsunuz. Son olarak, Afrika’da klasik bir safarinin bıraktığı unutulmaz anılarla tatlı yorgunluğunuzu atmak üzere Serengeti'den Hint okyanusunun büyülü adası Zanzibar'a direkt uçuşla ulaşıyor ve 4 unutulmaz gün geçiriyorsunuz.

Görülebilecek Hayvanlar

Aslan, Fil, Bufalo, Öküz Başlı Antilop (Gnu), Leopar, Çita, Hipopotam, Timsah, Zebra, Ceylan (Gazel), Afrika Antilobu (Topi), Eland, Zürafa, Sırtlan, Çakal ve Gergedan.

Konaklama & Oteller

4* Şehir Oteli, 4* - 5* Safari Lodge ve Lüks Çadır Kampı, 5* Resort Hotel

Sömestre Tatilinde Türk Hava Yolları ile 8 Gün Serengeti
Safari & Zanzibar Turu
$3.750

Tur Kodu:

SSZ8-SMSTR24

Süresi

8 gün

Grup Sayısı:

6-24 kişi

Tarihler

28 OCAK  - 4  ŞUBAT 2024 SÖMESTRE

Rehber

Lokal Safari rehberleri 

15 Kişi üzeri katılım durumunda 

Türk Tur Lideri gruba eşlik edecektir.

Seyahat Şekli:

7 kişilik 4 X 4 Toyota Land Cruiser

Konaklama

Şehir Oteli, Safari Lodge ve Lüks Çadır Kampı, Resort Otel 

Tura dahil
Hizmetler:

Türk Havayolları ile İstanbul-Kilimanjaro & Zanzibar-İstanbul direkt uçuşları, Arusha-Zanzibar Uçuşu, tüm transferler, Programdaki yemekler, tüm Safariler, günde kişi başı 1 litre su, tüm milli park girişleri, havalimanı vergileri, İngilizce konuşan Safari rehberi/Şoför.

Gezilecek
bölgeler:

Arusha

Tarangire Milli Parkı

Ngorongoro  (1 gece)
Serengeti Milli Parkı (2 gece)
Zanzibar (4 gece)

Ekstra Aktiviteler

Masai Kabile Ziyareti   70 USD

Baharat Turu   75 USD

Stone Town  Tarihi ve Kültür Turu   75 USD

Jozani Ormanı Turu 95 USD

Safari Blue   120 USD

Oteller

İki Kişilik Odada Kişi Başı Yetişkin 

$3.750

İki kişilik Odada Tek Konaklama Farkı 

550 USD

2 Yetişkin ile kalan Çocuk Misafir

(2-11 yaş)

$2.650

1 Yetişkin ile kalan Çocuk Misafir

(2-11 yaş)

$2.850

 Sorularınız için lütfen bize yazın 

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

1. GÜN: ISTANBUL - ARUSHA (TANZANYA)     28.01.2024

Tarifeli uçağımızın kalkış saatine bağlı olarak akşam üzeri 16:00'de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar kontuarında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerimizin tamamlanmasının ardından 19:25'da Tanzanya’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 7,5 saat sürecek uçuşumuzda gecelememiz uçakta olacak. Kilimanjaro Uluslararası Havalimanına gece yarısından sonra (29.01.2024) varıyoruz ve Logde yetkilileri tarafından karşılanarak dinlenme ve kahvaltımızı almak üzere otelinize transferimiz gerçekleştiriliyor. 
 

2. GÜN: ARUSHA - TARANGİRE MİLLİ PARKI - NGORONGORO KRATERİ      29.01.2024

02:35'de Kilimanjaro Uluslararası Havalimanına arıyoruz ve Logde yetkilileri tarafından karşılanarak dinlenme ve kahvaltımızı almak üzere otelinize transferimiz gerçekleştiriliyor.

Konaklama oda-kahvaltı bazında Mt. Meru Hotel'de olacaktır.

Kahvaltımızın ardından Arusha'dan ayrılıyor ve Tarangire Milli Parkında ilk safarimizi gerçekleştiriyoruz.

 

Tarangire Milli Parkı

Özellikle kurak sezonda barındırdığı vahşi yaşam zenginliğiyle ziyaretçilerine görsel bir şölen sunan Tarangire Milli Parkı, hayvan çeşitliliği bakımından sıralamada Serengeti’den hemen sonra gelmektedir. Tanzanya’daki en kalabalık fil nüfusuna da ev sahipliği yapan Tarangire Milli Parkı, bazı kurak bölge antiloplar türlerinin de sıkça görülebildiği yegane yaşam alanıdır. Ayrıca kurak mevsimde Manyara Milli Parkından buraya göç eden binlerce hayvana da tanık olabilirsiniz...

Tarangire'deki safarimiz sonrasında parktan ayrılıyor ve Olduvai Gorge (İnsanoğlu’nun beşiği-İnsanlık tarihindeki en kapsamlı ve önemli Paleolitik buluntu) üzerinden Ngorongoro Krateri Koruma Alanı’na doğru hareket ediyoruz. Ngorongoro'ya varışımızda otelimize yerleşiyor ve ertesi sabah Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Ngorongoro Kraterinde yapacağımız safarimiz için dinleniyoruz.

 

Ngorongoro Krateri

Dünyanın 8. Harikası olarak da nitelendirilen Ngorongoro Krateri, Afrika’nın en bilinen doğal yaşam alanlarından biridir. Dünya mirası listesinde yer alan Krater, 20 km. genişliği, kapladığı 264 km2 yüz ölçümü ve 610-760 metre arasında değişen derinliğiyle dünyanın en büyük volkanik kraterini oluşturur.

Kendine özgü iklimi ile Krater, bünyesindeki otlakları, bataklıkları, ormanları, tatlı su gölü ve çok zengin doğal yaşamı ile kendi başına bir eko sistem oluşturur. Öğleden sonra kraterden ayrılıyor ve konaklayacağınmız otelimize dönüyoruz.
Konaklama ve akşam yemeği Bougainvillea Safari Lodge'da olacaktır.

 

3. GÜN  NGORONGORO - SERENGETİ    30.01.2024

Kahvaltınız sonrasında Ngronogoro'dan ayrılıyor ve Serengeti Milli Parkına hareket ediyorsunuz.

Öğle yemeğinizi  yolda sandviç şeklinde alıyor ve öğleden sonra Milli Parka giriyorsunuz. Milli park girişinden lüks çadır kampınıza kadar safari yaparak yol alıyor ve akşam üzeri kampınıza varıyorsunuz. Konaklamanız Milli Parkın içinde ve Seronera bölgesine yakınlığı ile ideal konumlanmış olan Baobab Serengeti Camp'de... Ayrıca Serengeti Milli Parkında ekstra olarak Balon Safari ve rehberli doğa yürüyüşü gibi birçok aktiviteye katılabilirsiniz.

Akşam yemeği ve konaklama Baobab Serengeti Camp'de olacaktır.

 

Serengeti Hakkında...
Serengeti Milli Parkı, yaklaşık 15 bin km2’ye varan uçsuz bucaksız savana düzlükleriyle, yaşam kaynakları olan bu düzlüklerdeki otlak arayışındaki yüzlerce çeşit otçul havyanları ve yine bunların peşindeki et oburları ile Tanzanya’nın dünyaca ünlü vahşi yaşam alanını oluşturur.
“Büyük Göç”ün yaşandığı düzlükler olmasının yanı sıra, Serengeti Milli Parkı, barındırdığı izlenebilir aslan nüfusu ile de haklı bir üne sahiptir. Ayrıca bu geniş ve verimli düzlükler, Afrika’da görebileceğiniz en sağlıklı Çita, Zebra, Zürafa ve Antilop türlerine de ev sahipliği yapar.

4. GÜN  SERENGETİ'DE SAFARİ    31.01.2024

Bugün tüm gününüzü, büyüleyici güzellikleri ve geniş düzlükleriyle ünlü Serengeti Milli Parkında sabah ve akşam yapacağınız safarilerle geçiriyorsunuz. Dilerseniz rehberli doğa yürüyüşü, balonla safari veya geleneksel Masai Köyü ziyareti gibi ekstra etkinliklere katılabilirsiniz.

Akşam yemeği ve konaklama Baobab Serengeti Camp'de olacaktır.

 

5. GÜN SERENGETİ - ARUSHA - ZANZİBAR    01.02.2024

Kahvaltınız sonrasında çıkış işlemlerinizi tamamlıyor ve Zanzibar uçuşunuz için piste hareket ediyorsunuz. Öğleden önceki uçuşunuz yaklaşık 1.5 saat sürecek. Zanzibar’a varışınızı takiben havalimanında karşılanıyor ve adada denizin en güzel olduğu Nungwi bölgesindeki RIU Jambo Hotel'e transferiniz gerçekleştiriliyor.

Zanzibar konaklamanız boyunca otelinizde bazıları ekstra olan çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz: Tüplü dalış, su sporları, Doğu Afrika’ya özgü yelkenli -Dhow- ile gezi, doğa yürüyüşleri, dhow yapım atölyesine düzenlenen (workshop) gezisi bunlardan bazılarıdır.

Bunların dışında Zanzibar’ın merkezini keşfedebileceğiniz Stone Town Turu, Zanzibar'a baharat adası  denmesine sebep olan Baharat Turu, Hint okyanusunun turkuaz renkli sularına doyacağınız Safari Blue Turu, Kırmızı Colobus Maymununun izini sürebileceğiniz Jozani Ormanı Turu alternatiflerinizden sadece birkaçı...  
Konaklama Herşey Dahil bazında
 RIU Jambo'de olacaktır.

 

6.  GÜN    ZANZİBAR    02.02.2024

Bu gününüzü dilerseniz Zanzibar’a gelenlerin mutlaka aldığı 2 ekstra turdan biriyle değerlendirebilirsiniz.

Baharat Turunda Zanzibar’a Baharat Adası denilmesine sebep olan ünlü Baharat  tarlalarını gezebileceğiniz ve günlük hayatınızda kullandığınız baharatların kaynağını keşfedeceksiniz.

Stone Town Kültür Turu & Tutsak Adası turumuzda ilk olarak Stone Town'da adanın bohem yönünü görüyor ve gezinin ikinci bölümünde 1800’lerde köle hapishanesi olarak kullanılan, şimdilerde müze olan ve dev kaplumbağalara ev sahipliği yapan Prison Island‘a geçiyoruz.  Sonrasında saat 18:00’de şoförünüzle buluşuyor ve otelinize transferiniz gerçekleştiriliyor.   

Konaklama Herşey Dahil bazında RIU Jambo'de olacaktır.

    

7. GÜN  ZANZİBAR    03.02.2024

Zanzibar'daki son gününüz... Bugün yine harika bir tur önerimiz var: Safari Blue

Safari Blue Turu: Zanzibar’a gelenlerin mutlaka yapması gereken ve Hint Okyanusunun Turkuaz sularına doyacağınız tam günlük Safari Blue Turu ile değerlendirebilirsiniz. Snorkel ile dalışa imkan veren ve deniz mahsulünden oluşan çok renkli bir öğle yemeğinin de sunulduğu bu turumuzdan çok keyif alacağınıza eminiz! Safari Blue Turunuz sonrasında otelinize transferiniz sağlanıyor.

Konaklama Herşey Dahil bazında RIU Jambo'de olacaktır.

 

8. GÜN  ZANZİBAR – İSTANBUL    04.02.2024

Sabaha karşı 04:55'de gerçekleşecek Zanzibar-İstanbul uçuşunuz için 01:30'da havalimanına transferiniz sağlanıyor. Varışınızda check-in işlemlerinizi tamamlıyorsunuz. Geceleme uçakta. Öğlen 12:50'de İstanbul'a varıyorsunuz. Hoş geldiniz...

Sıkça Sorulan Sorular

-SAĞLIK
Türkiye'den çıkışlı direkt uçuşla Tanzanya veya Zanzibar'a ulaşılması durumunda Sarı Humma Aşısı zorunlu değildir.  Genel olarak aşı olunması önerilmekle birlikte, eğer sağlık açısından herhangi bir engeliniz var ise en doğru yönlendirmeyi doktorunuzdan almanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte yanınıza sıtma hapı ve sinek kovucu sprey bulundurmanızda fayda var. Tüm konaklamalarda odalarda kullanımınız için kapalı şişe suyu bulunmaktadır.

- SEYAHAT ZAMANLAMASI

Tanzanya’ya, yağmurlu sezon olan Nisan-Mayıs ayları dışında 10 ay boyunca gidilebilir. Bununla birlikte seyahat için en uygun aylar, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim ve Aralık aylarıdır. Ocak, Şubat, Mart ve Haziran aylarında da turist kalabalığı kısmen az olacağından tercih edilebilir.

- VİZE BİLGİLERİ

Tanzanya’ya girişte e-vize uygulanmaktadır. 6 ay geçerli pasaport olması durumunda, seyahat öncesinde 80 USD karşılığı tarafımızdan online olarak vize alınabilmektedir.

- ULAŞIM

İstanbul - Zanzibar uçuşu THY ile 9 saat 20 dakika sürmektedir. Zanzibar - İstanbul uçuşu THY ile 8 saat 50 dakika sürmektedir.

 - PARA BİRİMİ

 Tanzanya'da para birimi Tanzanya Şilini'dir. Yanınıza USD veya EUR aldığınız takdirde kolayca değiştirebilirsiniz. USD kullanımı daha yaygındır.

- SAAT DİLİMİ

Türkiye ile Tanzanya ve Zanzibar arasında yazın (ileri saat uygulaması geçerli iken) saat farkı bulunmamaktadır. Kışın ise Tanzanya ve Zanzibar, Türkiye'den 1 saat ilerdedir.

- CEP TELEFONU KULLANIMI

Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınız rahatlıkla kullanılmaktadır. Safari sırasında ise bazı bölgelerde şebeke sorunu olabilmektedir. 

- ELEKTRİK

Tanzanya ve Zanzibar'da elektrik akımı 220 volttur. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşur. Seyahatiniz öncesinde mutlaka adaptörünüzü almanızı öneririz, otellerde temini oldukça zor olmaktadır.

- SEYAHAT SIRASINDA KIYAFET SEÇİMİ VE GEREKLİ OLABİLECEK EŞYALAR

Gün içerisinde tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont/polar alınması önerilir. Safariler sırasında genellikle uzun kollu, ince pamuklu gömlek ve ince pantolon giyebilirsiniz.  Renk seçiminizde, haki, yeşil veya kahverengi, fazla cebe sahip giysileri tercih edebilirsiniz. Bunlarla birlikte yanınıza şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, sinek kovucu, fotoğraf makinesi, dürdün, video kamera ve bunların şarj aletleri, yedek hafıza kartları,  220 Volta uygun İngiliz tarzı priz adaptörü (3 uçlu), Bilgilendirici kitaplar (Lonely Planet-East Africa vs.) almanızı öneririz.

- YEMEK KÜLTÜRÜ

Seyahatiniz sırasında ve konaklama yapılan yerlerdeki restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağına yer vermektedir. Menülerde; kuzu, dana ve tavuk eti yoğunlukla kullanılmaktadır. Ayrıca Hint mutfağından da yemeklere yer verilmektedir. Yemeklerden sonra mutlaka meyve ve kahve sunulmaktadır. 

- ALIŞVERİŞ

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ağaç işi oyma hediyelikler (özellikle Abanoz ağacı) çokça bulunmaktadır.

bottom of page