top of page

Çocuğunuza Dünyaları Verin: Afrika’da Çocuk Safarisi

Güncelleme tarihi: 24 Oca 2019

Afrika’da ailecek bir safari yapmayı planlıyor ancak bunun çocuğunuza uygun olup olmayacağını bilemiyorsanız doğru yerdesiniz. Standart bir safari planı pek çok çocuk için ağır ve yorucu gelebilir, ayrıca safaride hiçbir şekilde hayvanlara yaklaşmak mümkün olmadığı için çocukların tüm istekleri de karşılanmayabilir. Ancak bazı özel turlar var ki Afrika’nın el değmemiş doğasında çocuklara uygun programlar, aktiviteler ve çeşitli oyunlarla desteklenmiş özel safari turları sunuyorlar. Bu programların içinde vahşi yaşama biraz daha yakından bakmak olanağı bulan çocuklar safariden sonra genellikle o güne kadar yaşadıkları en güzel gezi olarak niteliyorlar bu programları.

Çocuklara özel olarak tasarlanmış bu programların turistik bir bakış açısıyla oluşturulmadığını da unutmayın. Örneğin bu turların ana duraklarından birisi olan Nairobi yakınlarındaki Zürafa Merkezi kar amacı gütmeyen bir organizasyon tarafından yönetiliyor. Ana amacı çocuklardaki doğayı ve hayvanları koruma düşüncesinin geliştirilmesine katkıda bulunmak. Buradaki ziyaret sırasında çocuklarınızın elleriyle beslediği zürafalar onların içindeki hayvan sevgisini geliştirmekle kalmıyor aynı zamanda tüm doğaya bakış açısını da olumlu etkiliyor.

Nairobi’de bulunan yetim fil ve gergedan yavrularının bakım altında tutulduğu Sheldrick Yetimhanesi de aynı şekilde uzun yıllardır yaptığı koruma çalışmalarıyla gündeme gelen, fil ve gergedan yavrularının bakıldığı özel bir koruma alanı. Çocuklar buradaki ziyaretlerinde vahşi doğada yetim kalmış yavru hayvanları yakından görme şansına sahip olabiliyorlar.

Çocuk safarisinin önemli bir özelliği de çocuklara yönelik çok sayıda aktivite içermesi. Masai eğitmenlerinin öncülüğünde vahşi hayvanları ayak izlerinden ayırt etme, Masai kabilelerinin yaktığı şekilde ateş yakmayı öğrenme, okçuluk ve ok yapımı, sapanlar ve sapan kullanımı gibi yerel eğitimlerin yer aldığı çocuklara yönelik çok sayıda etkinlik bulunuyor.

📷

Peki çocuk safarisi bununla bitiyor mu? Elbette hayır. Çocuklara özel olarak hazırlanmış da olsa bir safarinin aslı olan vahşi doğadaki gezinti olanağı bu gezilerin de belkemiğini oluşturuyor. Her gün aslanlar, zürafalar, filler, sırtlanlar, ceylanlar, çakallar ve bufalolar arasında kaybolacakları gezilerin ardından konforlu oteller ve nefis yemekler onları bekliyor olacak. Güzel sohbetler, yeni arkadaşlar ve oyun molasının ardından ertesi günün heyecanı ile gidilen yataklar ve deliksiz bir uyku.

Çocuk safarisinde yer alan tüm gezi ve etkinliklerin yetişkinler için de aynı heyecanı vereceğinden emin olabilirsiniz.

Geç kalmadınız! Daha güzel bir dünya için sizler de çocuklarınızı Afrika’daki doğal yaşamla tanıştırın.

Kenya’da Çocuk Safarisi turumuzdaki son yerler için hemen kayıt yaptırabilirsiniz.

456 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page